Růžová dekorace na stůl

Květiny na stole vždy pozvednou obyčejné stolování na slavnostní. Vyrobit si jednoduchou dekoraci z růží, karafiátů a chryzantém přitom trvá jen chviličku.

Budete potřebovat:

  • růžové růže, karafiáty a chryzantémy
  • zelené snítky na doplnění
  • ovánou nádobku
  • zelenou aranžovací hmotu
  • misku s vodou
  • nůžky
  • nůž

postup:

1 Zelenou aranžovací hmotu nožem seřízněte do tvaru nádobky na aranžování. Pak ji položte na hladinu vody v misce a nechte samovolně nasáknout. Mokrou hmotu dejte do nádobky.

 

2 Pak začněte s aranžováním. Stonky růží sestřihněte na potřebnou délku. Nejprve zapíchněte růži do středu hmoty a pak do krajů.

 

3 Základ oválné kompozice doplňte o květy karafiátů. Myslete na to, aby bylo aranžmá pěkně husté, ale aby vám zbylo i místo na chryzantémy.

 

4 Nakonec do mezer mezi květy zapíchejte chryzantémy. Jednobarevnou růžovou kompozici můžete také zpestřit – doplnit zelenými snítkami.

 


Text: mik; foto: Shutterstock

Další články

Ušijte si pizzu!

Ušijte si pizzu!

Máte doma malé kuchaře či kuchařinky? Vytvořte si spolu s nimi pokrmy, které se nezkazí a zůstanou stále čerstvé a k nakousnutí. Co třeba pravou domácí pizzu? Pusťte se do toho s námi.

Celý článek

Macramé dekorace pro začátečníky

Macramé dekorace pro začátečníky

Líbí se vám ozdoby vyrobené technikou drhání, ale ještě jste se do ní nepustili? Nevadí, k výrobě této dekorace vám postačí jen kousek dřeva, kroucená bavlněná šňůra, a znalost těch nejzákladnějších uzlů.

Celý článek

Drhání neboli macramé

Drhání neboli macramé

V tomto dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se naučíte hned několik uzlů používaných při výrobě dekorací a doplňků technikou macramé. Můžete je pak uplatnit při výrobě ozdobného závěsu.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.