Textilní pivoňka

Růžové květy pivoněk vždy potěší svou krásou. Pokud je nemáte na zahradě, můžete si je s námi vyrobit z lesklé saténové stuhy a použít je pro další květinové tvoření.

Budete potřebovat

  • saténovou stuhu oboulící o šíři 5 cm
  • ostré nůžky
  • jehlu
  • nit
  • čajovou svíčku
  • zahnutou pinzetu
  • 3 kusy čtvercového kartonu o rozměrech 7 x 7 cm, 5 x 5 cm a 4 x 4 cm

postup

1 Nejprve si na každý vystřižený čtvereček kartonu namotejte stuhu. Několikrát ji omotejte a pak ustřihněte konec stuhy a na každé straně ji prostřihněte. Vzniknou vám tak malé čtverečky. Měli byste získat alespoň 10 ks čtverců o rozměru 4 x 4 cm a 5 x 5cm a 20 ks o rozměru 7 x 7 cm

2 Nyní každý čtvereček zastřihněte nůžkami na jedné straně do obloučku.

3 Takto střižené kousky stuhy zafixujte nad svíčkou proti třepení. Tím se také trochu zkrabatí.

4 Každý lístek pak na jeho spodním okraji nařaste a pevně chyťte do pinzety. Takto uchycený konec v pinzetě dejte nad svíčku a zafixujte. Musí držet u sebe, nesmí se zpátky rozevřít. Vzniknou vám okvětní lístky.

5 Začněte tvořit květ, a to od nejmenších lístků. Do středu květiny smotejte k sobě 3 lístky a sešijte je nití. Sešívejte po celou dobu přidávání lístků (postupně od nejmenších po největší), nejprve skrz lístky, dále potom po obvodu.

6 Takto si vyrobte několik kusů pivoňkových květů, které můžete využít k dekoraci věnců, květinového aranžmá, nebo si je můžete tavnou pistolí přilepit na špejle a mít je ve váze.

 


Realizace, text a foto: Dana Hojgrová – Truhlice, truhlicek.blogspot.cz

Další články

Ozdobná koule s tújí

Ozdobná koule s tújí

Nevíte, co s ostříhanými větvičkami tújí? Použijte je k výrobě této jednoduché dekorace. Budete ji mít hotovou za chvilku a může vám zdobit stůl celou zimu.

Celý článek

​ Krabičky na karty

​ Krabičky na karty

Pěkná dřevěná krabička se může stát vděčným dárkem, zejména pokud ji vlastnoručně vyzdobíte a vytvoříte tak jedinečný kousek. Může sloužit třeba jako úschovna na karty.

Celý článek

Krmítko z bambusových misek

Krmítko z bambusových misek

Nezapomeňte v zimě přikrmovat ptáčky. Můžete si na to přichystat různá, i poněkud netradiční krmítka. Z tohoto závěsného bude malým opeřencům určitě chutnat!

Celý článek

Přečtěte si

Na statku v České Kanadě

Na statku v České Kanadě

www.chatar-chalupar.cz

Projíždíte-li Radíkovem, nemůžete si nevšimnout krásně opraveného statku se zdobenými zelenobílými vraty. Srdce každého milovníka dobře udělaných rekonstrukcí však zaplesá i uvnitř.

Rodinný dům jako hlediště do krajiny

Rodinný dům jako hlediště do krajiny

www.peknebydleni.cz

Zdálo by se, že u bydlení nás už nic nemůže překvapit. Mění se sice technologie konstrukcí, vyvíjí se životní styl, zdokonalují se domácí spotřebiče, ale podstata zůstává stejná, stále potřebujeme prostory pro spaní, hygienu, vaření a stolování, odpočinek a vzájemnou komunikaci. Ale všechno může vypadat i jinak…