dav

Textilní pivoňka

Růžové květy pivoněk vždy potěší svou krásou. Pokud je nemáte na zahradě, můžete si je s námi vyrobit z lesklé saténové stuhy a použít je pro další květinové tvoření.

Budete potřebovat

  • saténovou stuhu oboulící o šíři 5 cm
  • ostré nůžky
  • jehlu
  • nit
  • čajovou svíčku
  • zahnutou pinzetu
  • 3 kusy čtvercového kartonu o rozměrech 7 x 7 cm, 5 x 5 cm a 4 x 4 cm

postup

1 Nejprve si na každý vystřižený čtvereček kartonu namotejte stuhu. Několikrát ji omotejte a pak ustřihněte konec stuhy a na každé straně ji prostřihněte. Vzniknou vám tak malé čtverečky. Měli byste získat alespoň 10 ks čtverců o rozměru 4 x 4 cm a 5 x 5cm a 20 ks o rozměru 7 x 7 cm

2 Nyní každý čtvereček zastřihněte nůžkami na jedné straně do obloučku.

3 Takto střižené kousky stuhy zafixujte nad svíčkou proti třepení. Tím se také trochu zkrabatí.

4 Každý lístek pak na jeho spodním okraji nařaste a pevně chyťte do pinzety. Takto uchycený konec v pinzetě dejte nad svíčku a zafixujte. Musí držet u sebe, nesmí se zpátky rozevřít. Vzniknou vám okvětní lístky.

5 Začněte tvořit květ, a to od nejmenších lístků. Do středu květiny smotejte k sobě 3 lístky a sešijte je nití. Sešívejte po celou dobu přidávání lístků (postupně od nejmenších po největší), nejprve skrz lístky, dále potom po obvodu.

6 Takto si vyrobte několik kusů pivoňkových květů, které můžete využít k dekoraci věnců, květinového aranžmá, nebo si je můžete tavnou pistolí přilepit na špejle a mít je ve váze.

 


Realizace, text a foto: Dana Hojgrová – Truhlice, truhlicek.blogspot.cz

Další články

Originální květinový stojan

Originální květinový stojan

Vejde se na balkon či terasu, ale může dělat parádu i na zápraží či v zahradě. Navíc na něj zužitkujete i staré nepoužívané štafle. Květinový stojan si snadno vyrobíte, přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Korálkový závěs na květiny

Korálkový závěs na květiny

Staré nepoužívané síto po babičce může ještě sloužit jako parádní závěs na kvetoucí převislé květiny. Podívejte se, jak na to, a pusťte se do proměny spolu s námi!

Celý článek