Ve vintage stylu

Máte rádi starobylý „vintage“ styl dekorací? Použijte jej i při vyrábění velikonoční výzdoby. Výsledek bude určitě působivý, inspirujte se našimi tipy.


Krakelovaná vajíčka

Krásnou a trvalou dekoraci si snadno vyrobíte z dřevěných vajíček pomocí techniky krakelování. Dřevěná vajíčka zakoupíte například v prodejnách s dekoracemi. Abyste docílili starobylého vzhledu, natřete je nejdříve tmavě hnědou barvou (například akrylovou) a nechte důkladně zaschnout. Pak na vajíčko naneste krakelovací lak a opět nechte zaschnout. Nakonec vajíčko natřete akrylovou barvou v pastelovém odstínu (do bílé přidejte trochu modré, zelené, žluté či červené). Nemusíte ho natírat nijak pečlivě, když necháte čmouhy, vytvoří se díky krakelovacímu laku na vajíčku větší trhliny. Pak už jen stačí naaranžovat vejce na vhodný talířek či misku a doplnit je třeba slámou, lýkem, peříčky a dalšími přírodními materiály.


Provázky a krajky

Pěkného efektu dosáhnete, když vajíčka ozdobíte přírodním provázkem, bavlněnou krajkou a dalšími drobnostmi, jako například látkovými růžičkami či dřevěnými knoflíčky. Jako základ můžete použít vyfouknuté vejce, nebo vajíčko plastové, polystyrenové či dřevěné. Vajíčko postupně s pomocí štětce potírejte lepidlem a na natřenou část namotávejte přírodní provázek. Postupujte od špičky ke špičce. Poté na vejce přilepte krajku a dekorování dokončete nalepením drobných kytiček nebo knoflíčků a mašliček.


Tulipány a peříčka

Vytvořte si něžnou jarní květinovou dekoraci. Kytici tulipánů v pastelových barvách jednoduše doplňte jemnými bílými peříčky, a je hotovo. Peříčka jsou k dostání například v papírnictví nebo v prodejnách s dekoračními potřebami.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Pestré kouzlo jara

Pestré kouzlo jara

Svěží jarní květy vnesou barvy, vůně a optimismus snad do každého interiéru. Obzvlášť, když si z nich vytvoříte vlastní osobitou dekoraci. Inspirujte se našimi tipy.

Celý článek

Domek z chalupy po prababičce

Domek z chalupy po prababičce

Milan se rozhodl pro rekonstrukci chalupy po prababičce svépomocí. Ač její větší i menší opravy trvaly řadu let, nikdy svého rozhodnutí nelitoval. Vždy při něm stála jeho Iveta a zkušenosti z opravy domku se zúročily.

Celý článek

Šátek se vzorem kapradí

Šátek se vzorem kapradí

Baví vás vytváření barevných vzorů na textil? Přizvěte si tentokrát na pomoc sluneční paprsky a přírodniny, a vytvořte tak podle našeho návodu unikátní vzory. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek