Ve vintage stylu

Máte rádi starobylý „vintage“ styl dekorací? Použijte jej i při vyrábění velikonoční výzdoby. Výsledek bude určitě působivý, inspirujte se našimi tipy.


Krakelovaná vajíčka

Krásnou a trvalou dekoraci si snadno vyrobíte z dřevěných vajíček pomocí techniky krakelování. Dřevěná vajíčka zakoupíte například v prodejnách s dekoracemi. Abyste docílili starobylého vzhledu, natřete je nejdříve tmavě hnědou barvou (například akrylovou) a nechte důkladně zaschnout. Pak na vajíčko naneste krakelovací lak a opět nechte zaschnout. Nakonec vajíčko natřete akrylovou barvou v pastelovém odstínu (do bílé přidejte trochu modré, zelené, žluté či červené). Nemusíte ho natírat nijak pečlivě, když necháte čmouhy, vytvoří se díky krakelovacímu laku na vajíčku větší trhliny. Pak už jen stačí naaranžovat vejce na vhodný talířek či misku a doplnit je třeba slámou, lýkem, peříčky a dalšími přírodními materiály.


Provázky a krajky

Pěkného efektu dosáhnete, když vajíčka ozdobíte přírodním provázkem, bavlněnou krajkou a dalšími drobnostmi, jako například látkovými růžičkami či dřevěnými knoflíčky. Jako základ můžete použít vyfouknuté vejce, nebo vajíčko plastové, polystyrenové či dřevěné. Vajíčko postupně s pomocí štětce potírejte lepidlem a na natřenou část namotávejte přírodní provázek. Postupujte od špičky ke špičce. Poté na vejce přilepte krajku a dekorování dokončete nalepením drobných kytiček nebo knoflíčků a mašliček.


Tulipány a peříčka

Vytvořte si něžnou jarní květinovou dekoraci. Kytici tulipánů v pastelových barvách jednoduše doplňte jemnými bílými peříčky, a je hotovo. Peříčka jsou k dostání například v papírnictví nebo v prodejnách s dekoračními potřebami.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Nejkrásnější stromy v zahradě

Nejkrásnější stromy v zahradě

Stromy by neměly v zahradě chybět. Nejen, že ji zkrášlí svými květy, oživí ševelením listů, ale poskytnou i vítaný stín pro posezení v horkých dnech a některé i sladkou úrodu ovoce. Který si letos vysadíte?

Celý článek

Kouzlení s dýněmi

Kouzlení s dýněmi

Zdobíte si rádi byt, zápraží či zahradu dýněmi? Máte hned několik možností, jak je využít. Můžete je třeba pomalovat nebo dekorovat různými vyřezávanými vzory.

Celý článek

Veselé tvoření z plsti

Veselé tvoření z plsti

Podzim hýří veselými barvami. Tak se jimi nechte inspirovat a pusťte se do hravého tvoření z dekorační plsti. Ušijte si z ní třeba ozdobu v podobě dýně nebo halloweenské příšerky pro děti.

Celý článek

Přečtěte si