dav

Krajková záložka do knížky

Něžná háčkovaná záložka udělá radost nejen vášnivým čtenářkám romantických příběhů, ale může se dobře uplatnit třeba i v kuchařce zděděné po babičce.

Budete potřebovat:

  • přízi Sněhurka
  • háček č. 0

Použité zkratky

ŘO – řetízkové oko
DS – dlouhý sloupek

postup

Začínáme na 29 ŘO + 4 ŘO jako náhrada za DS

1. řada: do 5. oka uháčkujeme 2 DS, 1 ŘO, 2 DS, vynecháme 2 ŘO z předchozí řady, 1 ŘO, 5 DS, vynecháme 2 ŘO z předchozí řady, uháčkujeme 2 ŘO a 3 DS, vynecháme 2 ŘO z předchozí řady, uháčkujeme 3 ŘO, 3 DS, vynecháme 2 ŘO z předchozí řady, uháčkujeme 2 ŘO, 5 DS, vynecháme 2 ŘO z předchozí řady, uháčkujeme 1 ŘO a do jednoho oka uháčkujeme 2 DS, 1 ŘO, 2 DS a do posledního oka 1 DS.

2. řada: začínáme na 3 ŘO, vynecháme 2 oka a do ŘO uháčkujeme 2 DS, 1 ŘO, 2 DS, vynecháme 4 oka a od druhého DS z předchozí řady háčkujeme 3 DS, vynecháme 3 oka a uháčkujeme 2 ŘO, do prvního ze tří DS předchozí řady uháčkujeme 2 DS, do dalšího 1 DS a do třetího 2 DS, vynecháme 1 ŘO, uháčkujeme 1 ŘO, 1 DS, 1 ŘO, vynecháme 1 ŘO a do prvního ze tří DS předchozí řady uháčkujeme 2 DS, do druhého 1 DS a do třetího 2 DS, vynecháme 2 ŘO, uháčkujeme 2 ŘO a od druhého z pěti DS předchozí řady háčkujeme 3 DS, vynecháme 4 oka předchozí řady a do ŘO uháčkujeme 2 DS, 1 ŘO, 2 DS a do posledního oka 1 DS.

3. řada: začínáme na 3 ŘO, vynecháme 2 oka a do ŘO uháčkujeme 2 DS, 1 ŘO, 2 DS, vynecháme 2 oka a do prostředního ze tří DS předchozí řady uháčkujeme 1 DS, vynecháme 3 oka, uháčkujeme 2 ŘO, do prvního z 5 DS předchozí řady uháčkujeme 2 DS, dále pokračujeme 3 DS a do posledního DS uháčkujeme 2 DS, vynecháme 1 ŘO, uháčkujeme 2 ŘO a do DS z předchozí řady uháčkujeme 3 DS, vynecháme 1 ŘO, uháčkujeme 2 ŘO a do prvního z 5 DS předchozí řady uháčkujeme 2 DS, dále pokračujeme 3 DS a do posledního DS uháčkujeme 2 DS, vynecháme 3 oka, uháčkujeme 2 ŘO a do prostředního ze tří DS předchozí řady uháčkujeme 1 DS, vynecháme 4 oka a do ŘO uháčkujeme 2 DS, 1 ŘO, 2 DS a do posledního oka 1 DS.

4. řada: začínáme na 3 ŘO, vynecháme 2 oka a do ŘO uháčkujeme 2 DS, 1 ŘO, 2 DS, vynecháme 6 ok, uháčkujeme 2 ŘO a od druhého ze sedmi DS předchozí řady háčkujeme 5 DS, vynecháme 3 oka, uháčkujeme 2 ŘO a do prvního ze tří DS předchozí řady uháčkujeme 3 DS, vynecháme 1 oko, uháčkujeme 3 ŘO, do třetího DS z předchozí řady uháčkujeme 3 DS, vynecháme 3 oka, od druhého ze sedmi DS předchozí řady háčkujeme 5 DS, vynecháme 6 ok a do ŘO uháčkujeme 2 DS, 1 ŘO, 2 DS a do posledního oka 1 DS.

5. řada: začínáme na 3 ŘO, vynecháme 2 oka a do ŘO uháčkujeme 2 DS, 1 ŘO, 2 DS, vynecháme 5 ok a od druhého z pěti DS předchozí řady háčkujeme 3 DS, vynecháme 3 oka, uháčkujeme 2 ŘO a do prvního ze tří DS předchozí řady uháčkujeme 2 DS, do druhého 1 DS a do třetího 2 DS, vynecháme 1 oko, uháčkujeme 1 ŘO, 1 DS, vynecháme 1 oko, uháčkujeme 1 ŘO a do prvního ze tří DS předchozí řady uháčkujeme 2 DS, do druhého 1 DS a do třetího 2 DS, vynecháme 3 oka, uháčkujeme 2 ŘO od druhého z pěti DS předchozí řady háčkujeme 3 DS, vynecháme 5 ok a do ŘO uháčkujeme 2 DS, 1 ŘO, 2 DS a do posledního oka 1 DS.

6. řada: háčkujeme jako 3. řadu atd. (motiv se opakuje po třech řadách).

Háčkujeme tak dlouho, jak chceme mít záložku dlouhou. Hotovou záložku celou obháčkujeme krátkými sloupky a naškrobíme. Vypneme ji pomocí špendlíků na kousku polystyrenu a necháme dobře uschnout.

 


Realizace, text a foto: Dana Hojgrová – Truhlice, truhlicek.blogspot.cz

Další články

Tajemství rajské chuti

Tajemství rajské chuti

Rajčata jsou zdravá a výborně chutnají – zvláště ta z vlastní zahrady. Přečtěte si, jak je správně pěstovat, abyste z jediné rostliny sklidili celý košík plodů.

Celý článek

Korálkový závěs na květiny

Korálkový závěs na květiny

Staré nepoužívané síto po babičce může ještě sloužit jako parádní závěs na kvetoucí převislé květiny. Podívejte se, jak na to, a pusťte se do proměny spolu s námi!

Celý článek

3 tipy pro DIY venkovní posezení

3 tipy pro DIY venkovní posezení

Venkovní sezóna je v plném proudu a nabízí možnost posezení na zahradě či terase. Nemusíte ale utratit spoustu peněz za nový zahradní nábytek. Připravili jsme pro vás tipy, jak si ho levně a svépomocí vyrobit nebo zrenovovat a dopřát si příjemné chvíle relaxace.

Celý článek