Dýňový džem se zázvorem

Užijte si chutě a barvy darů podzimní přírody ve všech možných podobách. Inspirujte se a pusťte se do tvoření i vaření.

  • 1 kg dýňové dužniny
  • 1 kg cukru
  • 75 g kandovaného zázvoru
  • 2 citrony

Dýni zbavte semen, oloupejte a nakrájejte na kostičky o velikosti asi 1 cm, dejte do hrnce, zalijte vodou, aby byla dýně ponořená a vařte asi 20–25 minut doměkka. Poté ji rozšťouchejte, přidejte oloupané citrony pokrájené na čtvrtky, nadrobno nasekaný kandovaný zázvor a cukr a na mírném plameni míchejte, dokud se cukr nerozpustí. Vařte asi 10 minut nebo déle do zhoustnutí (vyzkoušejte kápnutím na vychlazený talířek). Hotový džem naplňte ještě horký do skleniček a uzavřete.


Další články

Netradiční zeleninová jídla

Netradiční zeleninová jídla

Máte chuť vyzkoušet v našich krajích méně obvyklé, a přece výborné zeleninové pochoutky? Nechte se inspirovat zahraničními kuchyněmi a recepty s čekankou, artyčoky či fenyklem.

Celý článek

Domácí likéry

Domácí likéry

Ovocné likéry přijdou k chuti v každém ročním období. Udělejte si své vlastní, z ovoce ze své zahrádky. Chuť a vůni těchto dobrot si tak můžete vyladit podle svého jazýčku.

Celý článek

Neodolatelné pochoutky

Neodolatelné pochoutky

Jahody jsou svěží, lákavé svou barvou i vůní. Kdo by jim odolal? Naservírujte si je čerstvé jen tak v misce, jako zdravou svačinku, nebo z nich připravte vynikající dezert.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.