Foto: Shutterstock

Dýně ze starých svetrů

Podívejte se, jak snadno můžete proměnit obnošené kousky textilu v novou okouzlující dekoraci, která zútulní váš interiér. Krásné textilní dýně mohou být i milým dárkem pro vaše blízké.

Budete potřebovat:

  • starší pleteninu (svetry, podkolenky apod.)
  •  nůžky
  • nitě a jehlu
  • výplň (například duté vlákno, vatu apod.)
  • kousky větviček nebo tenké dřevěné tyčky
  • provázek nebo nit
  • ozdobnou stužku

Postup:

 

Foto: Shutterstock

Vyberte si starší pleteniny, které chcete na dýně použít. Mohou to být starší svetry nebo třeba pletené podkolenky, které už nenosíte. Ustřihněte pruh pleteniny nebo část rukávu. Základem by měl být váleček. Podle potřeby pleteninu sešijte. V dolní části váleček založte dovnitř, okraj prošijte delšími stehy dvojitou nití a pevně stáhněte a zapošijte. Vznikne vám váček. Vyplňte ho dutým vláknem nebo vatou.

 

Foto: Shutterstock

Horní okraj pleteniny opět založte dovnitř, prošijte ho dvojitou nití, pevně stáhněte a zapošijte.

 

Foto: Shutterstock

Nyní vzniklý tvar několikrát omotejte provázkem nebo nití, aby připomínal dýni.

 

Foto: Shutterstock

Pro stopku můžete využít kousky větviček nebo tenké dřevěné tyčky. Zasuňte stopku do horní části dýně. Můžete ji také omotat provázkem.

 

Foto: Shutterstock

Nyní máte základ dýně hotový! Můžete ji ještě ozdobit mašlí, stužkou nebo dalšími textilními prvky. Vaše dýně jsou připraveny zdobit váš stůl, poličku nebo třeba okenní parapet.


Text: red, foto: Shatterstock

Další články

Zvířátka z papírových ruliček

Zvířátka z papírových ruliček

Ruličky od toaletního papíru patří k věcem, které má doma každý. Můžete je jednoduše vyhodit do tříděného odpadu, ale mnohem zábavnější bude přetvořit je do podoby roztomilých zvířat.

Celý článek

Barevný ptáček z plsti

Barevný ptáček z plsti

Plsť je příjemný materiál pro ruční tvoření. Netřepí se, snadno se prošívá a k dostání je v rozmanitých barvách. Vytvořte si z ní s dětmi třeba milou jarní dekoraci v podobě ptáčka.

Celý článek

Srdce s květinovým obrázkem

Srdce s květinovým obrázkem

Můžete je věnovat jako milou pozornost, například ke dni matek. Jejich výroba je velice jednoduchá a zvládnou ji i děti. Využijete při tom ubrouskovou techniku neboli decoupage.

Celý článek

Originální přání nejen ke Dni matek

Originální přání nejen ke Dni matek

Příležitostí, při kterých můžete projevit své city blízkým lidem, není nikdy dost. Nezapomeňte proto na Den matek a připomeňte své mamince, jak ji máte rádi. Třeba vlastnoručně vyrobeným přáníčkem.

Celý článek