Foto: Shutterstock

Dýně ze starých svetrů

Podívejte se, jak snadno můžete proměnit obnošené kousky textilu v novou okouzlující dekoraci, která zútulní váš interiér. Krásné textilní dýně mohou být i milým dárkem pro vaše blízké.

Budete potřebovat:

  • starší pleteninu (svetry, podkolenky apod.)
  •  nůžky
  • nitě a jehlu
  • výplň (například duté vlákno, vatu apod.)
  • kousky větviček nebo tenké dřevěné tyčky
  • provázek nebo nit
  • ozdobnou stužku

Postup:

 

Foto: Shutterstock

Vyberte si starší pleteniny, které chcete na dýně použít. Mohou to být starší svetry nebo třeba pletené podkolenky, které už nenosíte. Ustřihněte pruh pleteniny nebo část rukávu. Základem by měl být váleček. Podle potřeby pleteninu sešijte. V dolní části váleček založte dovnitř, okraj prošijte delšími stehy dvojitou nití a pevně stáhněte a zapošijte. Vznikne vám váček. Vyplňte ho dutým vláknem nebo vatou.

 

Foto: Shutterstock

Horní okraj pleteniny opět založte dovnitř, prošijte ho dvojitou nití, pevně stáhněte a zapošijte.

 

Foto: Shutterstock

Nyní vzniklý tvar několikrát omotejte provázkem nebo nití, aby připomínal dýni.

 

Foto: Shutterstock

Pro stopku můžete využít kousky větviček nebo tenké dřevěné tyčky. Zasuňte stopku do horní části dýně. Můžete ji také omotat provázkem.

 

Foto: Shutterstock

Nyní máte základ dýně hotový! Můžete ji ještě ozdobit mašlí, stužkou nebo dalšími textilními prvky. Vaše dýně jsou připraveny zdobit váš stůl, poličku nebo třeba okenní parapet.


Text: red, foto: Shatterstock

Další články

Romantický věneček z travin

Romantický věneček z travin

Luční trávy mívají krásná květenství, která se hodí na sušení a výrobu něžných květinových aranžmá. Udělejte si z nich třeba věneček zdobený barevnými květy limonek.

Celý článek

Veselá muchomůrka z plsti

Veselá muchomůrka z plsti

Plsť je příjemný materiál, ze kterého se dobře a rychle tvoří. Skvěle se hodí na výrobu měkkých hraček nebo drobných přívěsků. Podívejte se, jak si snadno ušijete veselou muchomůrku.

Celý článek

Vytvořte si podzimní šálu

Vytvořte si podzimní šálu

Udělejte si s námi šálu z lehkého průsvitného hedvábného chiffonu, jemné merino vlny a z kučeravé vlny irských ovcí. Není to tak težké, jak by se zprvu mohlo zdát.

Celý článek