Domácí tekuté mýdlo

Vyrobte si čistě přírodní tekuté mýdlo, které nebude vaši pokožku vysušovat, ale zanechá ji příjemně vláčnou a hydratovanou. Všechny ingredience seženete na internetu v e-shopech s potřebami pro výrobu domácí kosmetiky a mýdel.

Budete potřebovat

  • 1 šálek nastrouhaného přírodního mýdla
  • 10 šálků vody
  • 1 lžíce glycerinu
  • esenciální olej podle vlastního výběru

Do hrnce nalijte vodu, vsypte nastrouhané mýdlo, glycerin a pár kapek oblíbeného esenciálního oleje a na mírném plameni za stálého míchání zahřívejte, dokud se vše dokonale nespojí. Poté nechte tekuté mýdlo vychladnout a přelijte ho do lahviček s pumpičkou.


Text: red; foto: Shutterstock a archiv firem

Další články

Rajčata a bazalka

Rajčata a bazalka

Sladkokyselá chuť rajčat se báječně doplňuje s kořenitou bazalkou. Není proto divu, že tuto kombinaci najdeme v mnoha vynikajících receptech. Vyzkoušejte některé z nich.

Celý článek

Svícen s kameny

Svícen s kameny

Máte rádi kameny? Použijte je na výrobu jednoduchého, a přitom velmi dekorativního svícnu. Umístěte je do skleněné vázy nebo obyčejné velké sklenice od okurek. Uvidíte, jakou bude dělat parádu.

Celý článek

Magický rozmarýn

Magický rozmarýn

Můžete jej používat jako koření, ale patří také do lékárny. Upravuje trávení a podporuje činnost jater, proto se jím tradičně ochucují tučné a masité pokrmy.

Celý článek

Přečtěte si

Staré věci, krásné věci

Staré věci, krásné věci

www.chatar-chalupar.cz

Kdysi v tomto objektu žili benediktýnští mniši. Krajina kolem Windachu v Horním Bavorsku byla pro klidný život naplněný rozjímáním jako stvořená. Na počátku 21. století ale byla ze stavení už opuštěná ruina. Záchrana přišla v hodině dvanácté.

Záhony se zásaditou půdou

Záhony se zásaditou půdou

www.floranazahrade.cz

Půda se zásaditou reakcí, která má pH vyšší než 7, se objevuje v lokalitách s vápencovým podložím. Pokud takové podmínky na zahradě máte, vysaďte sem rostliny, které z takového prostředí pocházejí. Bude se jim dařit a krásně pokvetou, zvlášť pokud opět zvolíte hlavně žluté odstíny.