Domácí tekuté mýdlo

Vyrobte si čistě přírodní tekuté mýdlo, které nebude vaši pokožku vysušovat, ale zanechá ji příjemně vláčnou a hydratovanou. Všechny ingredience seženete na internetu v e-shopech s potřebami pro výrobu domácí kosmetiky a mýdel.

Budete potřebovat

  • 1 šálek nastrouhaného přírodního mýdla
  • 10 šálků vody
  • 1 lžíce glycerinu
  • esenciální olej podle vlastního výběru

Do hrnce nalijte vodu, vsypte nastrouhané mýdlo, glycerin a pár kapek oblíbeného esenciálního oleje a na mírném plameni za stálého míchání zahřívejte, dokud se vše dokonale nespojí. Poté nechte tekuté mýdlo vychladnout a přelijte ho do lahviček s pumpičkou.


Text: red; foto: Shutterstock a archiv firem

Další články

Přečtěte si

Co dělat se semeny před výsevem?

Co dělat se semeny před výsevem?

www.floranazahrade.cz

Rovnoměrné vzcházení, dobrý stav vyklíčených rostlin a maximální úroda – to si přejí zahradníci, když vkládají do půdy semena. Právě na jejich kvalitě a ošetření záleží, zda a jak se pěstování povede.

Uzlík k uzlíku

Uzlík k uzlíku

www.chatar-chalupar.cz

Tolik oblíbený retrostyl přináší i některé pozapomenuté, přitom jednoduché techniky, pomocí nichž mohou vzniknout funkční doplňky i pěkné dekorace.

Pod sedlovou i rovnou střechou

Pod sedlovou i rovnou střechou

www.peknebydleni.cz

Zapadnout do řadové zástavby moravské vesnice, nebýt přitom pouhou replikou původních stavení a nabídnout moderní pohodlné bydlení – to byly úkoly, které měl splnit dům pro čtyřčlennou rodinu.