Pleťové masky s droždím

Víte, že obyčejné droždí za pár kaček je skvělým kosmetickým přípravkem? Nejen, že je bohaté na vitaminy skupiny B a spoustu stopových prvků, ale má i schopnost čistit pleť. Navíc je vhodné pro všechny typy pleti.

S mlékem

pro normální pleť

Budete potřebovat

  • 20 g čerstvého droždí (půl kostky)
  • 2 lžíce vlažného mléka

Postup

Droždí rozdrobte do misky, přilijte vlažné mléko a rozmíchejte na hustou kašičku. Masku poté naneste na obličej (vyhněte se jen nejbližšímu okolí očí) a nechte ji zaschnout. Po uplynutí této doby (15–20 minut) tvář opláchněte teplou vodou.

 

S olivovým olejem

pro suchou a citlivou pleť

Budete potřebovat

  • 20 g čerstvého droždí (půl kostky)
  • 2 lžíce studeného olivového oleje (z lednice)

Postup

Rozdrobené droždí v misce smíchejte s vychlazeným olivovým olejem – vytvořte jemnou kašičku. Masku na obličeji nechte působit asi 20 minut a potom ji myjte vlažnou vodou.

 

S citronovou šťávou

pro mastnou a problematickou pleť

Budete potřebovat

  • 1 lžíci čerstvého droždí
  • 12–15 kapek čerstvě vymačkané citronové šťávy
  • převařenou vodu

Postup

V misce smíchejte rozdrobené droždí s čerstvě vymačkanou citronovou šťávou a troškou převařené vody vychladlé na pokojovou teplotu. Směs by měla mít konzistenci ne příliš husté kašičky, která nebude z obličeje stékat. Masku nechte na obličeji působit asi 20 minut a poté ji smyjte vlažnou vodou. Tuto masku mohou vyzkoušet i ti, kteří mají velké problémy s akné.

 

Uložit

Uložit


Text: mik; foto: Shutterstock

Další články

Papírové misky na šperky

Papírové misky na šperky

Ze starých novin lze snadno vytvořit lehounké misky, které můžete využít jako praktickou dekoraci. Jak si je na závěr vyzdobíte, je čistě na vaší fantazii.

Celý článek

Nápady na DIY úložná řešení

Nápady na DIY úložná řešení

V každé domácnosti se potýkáme s výzvou, jak efektivně uskladnit naše věci. Máme pro vás inspiraci, jak vytvořit úložná řešení, která nejen udrží vaši domácnost v pořádku, ale navíc je pořídíte levně a chytře.

Celý článek

Vyrobte si přírodní vonnou svíčku

Vyrobte si přírodní vonnou svíčku

Při výběru vonných svíček byste měli být opatrní. Levné parafínové svíčky s umělými parfémy a barvivy mohou být zdraví nebezpečné. Vytvořte si s námi bezpečnou vonnou svíčku z čistě přírodních ingrediencí.

Celý článek