Pleťové masky s droždím

Víte, že obyčejné droždí za pár kaček je skvělým kosmetickým přípravkem? Nejen, že je bohaté na vitaminy skupiny B a spoustu stopových prvků, ale má i schopnost čistit pleť. Navíc je vhodné pro všechny typy pleti.

S mlékem

pro normální pleť

Budete potřebovat

  • 20 g čerstvého droždí (půl kostky)
  • 2 lžíce vlažného mléka

Postup

Droždí rozdrobte do misky, přilijte vlažné mléko a rozmíchejte na hustou kašičku. Masku poté naneste na obličej (vyhněte se jen nejbližšímu okolí očí) a nechte ji zaschnout. Po uplynutí této doby (15–20 minut) tvář opláchněte teplou vodou.

 

S olivovým olejem

pro suchou a citlivou pleť

Budete potřebovat

  • 20 g čerstvého droždí (půl kostky)
  • 2 lžíce studeného olivového oleje (z lednice)

Postup

Rozdrobené droždí v misce smíchejte s vychlazeným olivovým olejem – vytvořte jemnou kašičku. Masku na obličeji nechte působit asi 20 minut a potom ji myjte vlažnou vodou.

 

S citronovou šťávou

pro mastnou a problematickou pleť

Budete potřebovat

  • 1 lžíci čerstvého droždí
  • 12–15 kapek čerstvě vymačkané citronové šťávy
  • převařenou vodu

Postup

V misce smíchejte rozdrobené droždí s čerstvě vymačkanou citronovou šťávou a troškou převařené vody vychladlé na pokojovou teplotu. Směs by měla mít konzistenci ne příliš husté kašičky, která nebude z obličeje stékat. Masku nechte na obličeji působit asi 20 minut a poté ji smyjte vlažnou vodou. Tuto masku mohou vyzkoušet i ti, kteří mají velké problémy s akné.

 

Uložit

Uložit


Text: mik; foto: Shutterstock

Další články

Chodíme jen ve vlastních botách

Chodíme jen ve vlastních botách

Žijí na statku v Novohradských horách a už patnáct let se věnují obuvnickému řemeslu. Otto Krása navazuje na práci svého dědečka, který si živil jako obuvnický modelář. Jeho žena Linda, i díky zkušenostem z dílny, vystudovala design obuvi. I když mají napilno, na rozhovor si nakonec udělali čas oba.

Celý článek

5 rad pro zimní zahradu

5 rad pro zimní zahradu

Krajina pod sněhem vypadá nejen romanticky, ale také může v zimě lépe odpočívat. Poslední dobou však více než se sněhem bojují zahrádkáři s holomrazy a suchem. Jak se v této situaci o zahradu správně starat?

Celý článek

Starodávné kynuté koláče

Starodávné kynuté koláče

Chcete umět péct skvělé koláče tak, jak to dokázaly hospodyňky už před více než sto lety? Pak s námi nahlédněte do receptů, podle kterých se to naučily, a vyzkoušejte, jak vám budou chutnat.

Celý článek

Přečtěte si

Divočina na zahradě

Divočina na zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Čím víc kolem nás ubývá „divočiny“, tím více po ní toužíme. Přitom si romantiku bažiny, rašeliniště či vřesoviště můžeme užívat nejen v „chaloupce z mechu a kapradí“, ale i v roubence nad náspem okresní silnice.

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

www.floranazahrade.cz

Chcete si udělat radost novým wellness koutkem? Vhodný prostor zdaleka nemusíte vybírat jen v interiéru, privátní lázně se staly velkým tématem i pro zahradní architekty. Ať s klesajícími teplotami tíhnete spíš k otužování, nebo si naopak toužíte prohřát celé tělo, venkovní lázně se mohou stát oblíbeným cílem vašich procházek po zimní zahradě.