Domácí zábaly na vlasy

Chcete mít krásné zdravé a lesklé vlasy a dáváte přednost čistě přírodním prostředkům? Vyzkoušejte jednoduché zábaly z ingrediencí, které najdete doma v lednici či ve spíži.

Hydratační maska na suché vlasy

Budete potřebovat

  • 1 banán rozmixovaný na kaši
  • 1 lžičku medu
  • trochu olivového oleje

Banán důkladně rozmixujte na kašičku (aby šel z vlasů dobře vymýt), přidejte med a olivový olej, naneste na suché konce umytých vlhkých vlasů a nechte asi 15 minut působit. Důkladně opláchněte. Používejte podle potřeby – jednou či dvakrát týdně.

Regenerační maska s avokádem

Budete potřebovat

  • 1 avokádo
  • 2 lžičky medu
  • trochu olivového oleje

Avokádo rozpulte, vydlabejte a rozmělněte na kaši. Přidejte med a trochu olivového oleje a důkladně rozmíchejte. Po umytí vlasů aplikujte na poškozené vlasové konce. Nechte působit asi 15–20 minut a poté dobře vypláchněte. Používejte 1–2krát týdně.

Jogurtová maska pro lesklé vlasy

Budete potřebovat

  • bílý řecký jogurt
  • 1 lžičku medu

Hustý bílý jogurt řeckého typu důkladně promíchejte se lžičkou medu a pak směs naneste na vlhké umyté vlasy. Nechte působit 15 minut a poté důkladně opláchněte. Jogurtovou masku používejte podle potřeby, jednou až dvakrát týdně.

Žloutková maska pro zářivé vlasy

Budete potřebovat

  • 2 žloutky
  • 3 lžíce olivového oleje

Žloutky smíchejte s olivovým olejem a důkladně směs vyšlehejte – měla by mít konzistenci podobnou majonéze. Masku naneste na umyté vlasy a nechte 30 minut působit. Poté ji důkladně vymyjte vlažnou vodou. Používejte jednou týdně.

 

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Zkrášlete se motýlí broží

Zkrášlete se motýlí broží

Jsou krásné a originální. Vytvořte si svou vlastní vyšívanou brož, například ve tvaru pestrého motýlka. Patříte-li mezi zkušené vyšívačky, bude to pro vás hračka!

Celý článek

Podtácky z pryskyřice

Podtácky z pryskyřice

Práce s epoxidovou pryskyřicí není tak složitá, jak by se na první pohled mohlo zdát. Zvládne ji i začátečník a odměnou za vynaložené úsilí mu budou velice efektní výrobky.

Celý článek

Šálka jako šperk

Šálka jako šperk

Baví vás háčkování? V aktuálním dílu našeho kreativního seriálu si ukážeme, jak si uháčkovat ozdobnou šálku, kterou budeme moct nosit jako šperk. Doplníme ji třásněmi a bižuterií.

Celý článek

Pestré jarní dekorace

Pestré jarní dekorace

Vytvořte si doma svěží jarní atmosféru! Ve speciálu Pestré jarní dekorace najdete inspiraci na výrobu jarních a velikonočních dekorací a bytových doplňků. Speciál přináší jednoduché a srozumitelné návody na vlastnoruční jarní tvoření z přírodnin a dalších snadno dostupných materiálů.

Celý článek

Přečtěte si

Divočina na zahradě

Divočina na zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Čím víc kolem nás ubývá „divočiny“, tím více po ní toužíme. Přitom si romantiku bažiny, rašeliniště či vřesoviště můžeme užívat nejen v „chaloupce z mechu a kapradí“, ale i v roubence nad náspem okresní silnice.

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

www.floranazahrade.cz

Chcete si udělat radost novým wellness koutkem? Vhodný prostor zdaleka nemusíte vybírat jen v interiéru, privátní lázně se staly velkým tématem i pro zahradní architekty. Ať s klesajícími teplotami tíhnete spíš k otužování, nebo si naopak toužíte prohřát celé tělo, venkovní lázně se mohou stát oblíbeným cílem vašich procházek po zimní zahradě.