Vyrobte si domácí kosmetiku

Víte, že si můžete vyrobit kosmetiku i z domácích zdrojů? Navíc bude zcela přírodní a odstíny si namícháte, jaké budete chtít.

Přírodní pudr

Budete potřebovat

  • 3 lžíce kukuřičného škrobu (nebo arrowrootu),
  • 2 lžičky mleté skořice
  • kakaový prášek

Postup

Do malé misky nasypte kukuřičný škrob (nebo arrowroot čili tzv. kořenový škrob, který je k dostání v obchodech se zdravou výživou), přidejte skořici dobře rozmíchejte, až vznikne prášek jednolité barvy. Pokud by se vám zdál pudr příliš světlý, můžete po špetkách přidávat kakaový prášek, dokud nedosáhnete požadované barvy. Pudr přesypte do vhodného kelímku s uzávěrem a můžete ho používat. Chcete-li, aby vůně pudru byla výraznější, přidejte trochu mletého muškátového oříšku.

Tvářenka vlastní výroby

Krásných přírodních odstínů pro zvýraznění líček můžete dosáhnout použitím čistě přírodních barviv. Stačí si s nimi trochu pohrát.

Budete potřebovat

  • kukuřičný škrob (nebo arrowroot)
  • červenou řepu (nebo hotový prášek z červené řepy)
  • kakaový prášek
  • mletou skořici
  • kurkumu

Postup

Jako základ pro výrobu vlastní přírodní tvářenky použijte kukuřičný škrob (nebo arrowroot). Ten pak smíchejte s práškem z červené řepy. Můžete si ho vyrobit sami (červenou řepu nakrájejte na tenké plátky, usušte je v sušičce nebo na mřížce v troubě a umelte najemno v mlýnku na kávu) nebo koupit již hotový v prodejnách s potřebami pro výrobu domácí kosmetiky. Čím více prášku z červené řepy použijete, tím růžovější odstín bude tvářenka mít. Další odstíny můžete vyrábět smícháním s ingrediencemi jiných barev – hnědým kakaovým práškem, rezavou skořicí či oranžovou kurkumou.

Domácí odličovač očí

Na výrobu tohoto vyzkoušeného odličovače budete potřebovat jen dvě ingredience. hotový jej budete mít během několika minut a vyjde vás doslova na pár korun.

Budete potřebovat

  • 1 díl extra panenského olivového oleje
  • 2 díly převařené vody

Do důkladně vymyté uzavíratelné lahvičky nalijte vychladlou převařenou vodu a olivový olej. Před použitím vždy dobře protřepejte, kápněte na vatový tamponek a použijte k odlíčení očí. Zvládne rozpustit i voděodolnou řasenku, takže si ho můžete vzít i s sebou na dovolenou k moři.

 

 

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Bylinky pro zdravé klouby

Bylinky pro zdravé klouby

Trápí vás problémy s klouby? Než začnete hledat vhodné bylinky, které vám mohou pomoci, je třeba znát příčinu potíží. Jiné se hodí k léčbě podvrtnutého kotníku a jiné zpomalí degeneraci kloubů.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Korálkový závěs na květiny

Korálkový závěs na květiny

Staré nepoužívané síto po babičce může ještě sloužit jako parádní závěs na kvetoucí převislé květiny. Podívejte se, jak na to, a pusťte se do proměny spolu s námi!

Celý článek

Co jsou nootropika a jak nastartují mozek k optimálnímu výkonu?

Co jsou nootropika a jak nastartují mozek k optimálnímu výkonu?

Podat perfektní výkon v práci, ve škole, doma, to je dnes považováno za samozřejmost. Ovšem zda se vám to opravdu podaří, to většinou závisí na kondici vašeho mozku, který řídí úplně všechno, co se ve vašem těle děje. Jak mu pomoci? S nootropiky se vám to podaří. Vysvětlíme, co si pod tímto pojmem představit. Celý článek