Vyrobte si domácí kosmetiku

Víte, že si můžete vyrobit kosmetiku i z domácích zdrojů? Navíc bude zcela přírodní a odstíny si namícháte, jaké budete chtít.

Přírodní pudr

Budete potřebovat

  • 3 lžíce kukuřičného škrobu (nebo arrowrootu),
  • 2 lžičky mleté skořice
  • kakaový prášek

Postup

Do malé misky nasypte kukuřičný škrob (nebo arrowroot čili tzv. kořenový škrob, který je k dostání v obchodech se zdravou výživou), přidejte skořici dobře rozmíchejte, až vznikne prášek jednolité barvy. Pokud by se vám zdál pudr příliš světlý, můžete po špetkách přidávat kakaový prášek, dokud nedosáhnete požadované barvy. Pudr přesypte do vhodného kelímku s uzávěrem a můžete ho používat. Chcete-li, aby vůně pudru byla výraznější, přidejte trochu mletého muškátového oříšku.

Tvářenka vlastní výroby

Krásných přírodních odstínů pro zvýraznění líček můžete dosáhnout použitím čistě přírodních barviv. Stačí si s nimi trochu pohrát.

Budete potřebovat

  • kukuřičný škrob (nebo arrowroot)
  • červenou řepu (nebo hotový prášek z červené řepy)
  • kakaový prášek
  • mletou skořici
  • kurkumu

Postup

Jako základ pro výrobu vlastní přírodní tvářenky použijte kukuřičný škrob (nebo arrowroot). Ten pak smíchejte s práškem z červené řepy. Můžete si ho vyrobit sami (červenou řepu nakrájejte na tenké plátky, usušte je v sušičce nebo na mřížce v troubě a umelte najemno v mlýnku na kávu) nebo koupit již hotový v prodejnách s potřebami pro výrobu domácí kosmetiky. Čím více prášku z červené řepy použijete, tím růžovější odstín bude tvářenka mít. Další odstíny můžete vyrábět smícháním s ingrediencemi jiných barev – hnědým kakaovým práškem, rezavou skořicí či oranžovou kurkumou.

Domácí odličovač očí

Na výrobu tohoto vyzkoušeného odličovače budete potřebovat jen dvě ingredience. hotový jej budete mít během několika minut a vyjde vás doslova na pár korun.

Budete potřebovat

  • 1 díl extra panenského olivového oleje
  • 2 díly převařené vody

Do důkladně vymyté uzavíratelné lahvičky nalijte vychladlou převařenou vodu a olivový olej. Před použitím vždy dobře protřepejte, kápněte na vatový tamponek a použijte k odlíčení očí. Zvládne rozpustit i voděodolnou řasenku, takže si ho můžete vzít i s sebou na dovolenou k moři.

 

 

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Léto s bylinkami

Léto s bylinkami

Milujte bylinky? Dejte jim na zahradě větší prostor – získáte tak nejen bohatou sklizeň aromatických a léčivých rostlin, zároveň si také vytvoříte zákoutí plné vůně a pohody.

Celý článek

Mokré filcování

Mokré filcování

Filcování neboli plstění, je proces, během kterého vzniká z vlny pevná homogenní struktura. Vlněná vlákna se spojí a vytvoří materiál, který je tvarově stabilní a zároveň si ponechává vlastnosti vlny.

Celý článek

Majestátní maják

Majestátní maják

Vyrobte si spolu s dětmi krásný maják. Můžou si s ním pak vyzdobit pokojíček nebo zahradní chatičku. Díky LED svíčce jim bude maják opravdu za nocí svítit na cestu.

Celý článek

Přečtěte si

Okenní šambrány

Okenní šambrány

www.chatar-chalupar.cz

Okenní šambrány, orámování okenních otvorů, najdeme snad na každém domě – vyjma těch moderních. Jde o profilované a různě zdobené rámování, zpravidla štukové, někdy i jen malované.