Vyrobte si domácí kosmetiku

Víte, že si můžete vyrobit kosmetiku i z domácích zdrojů? Navíc bude zcela přírodní a odstíny si namícháte, jaké budete chtít.

Přírodní pudr

Budete potřebovat

  • 3 lžíce kukuřičného škrobu (nebo arrowrootu),
  • 2 lžičky mleté skořice
  • kakaový prášek

Postup

Do malé misky nasypte kukuřičný škrob (nebo arrowroot čili tzv. kořenový škrob, který je k dostání v obchodech se zdravou výživou), přidejte skořici dobře rozmíchejte, až vznikne prášek jednolité barvy. Pokud by se vám zdál pudr příliš světlý, můžete po špetkách přidávat kakaový prášek, dokud nedosáhnete požadované barvy. Pudr přesypte do vhodného kelímku s uzávěrem a můžete ho používat. Chcete-li, aby vůně pudru byla výraznější, přidejte trochu mletého muškátového oříšku.

Tvářenka vlastní výroby

Krásných přírodních odstínů pro zvýraznění líček můžete dosáhnout použitím čistě přírodních barviv. Stačí si s nimi trochu pohrát.

Budete potřebovat

  • kukuřičný škrob (nebo arrowroot)
  • červenou řepu (nebo hotový prášek z červené řepy)
  • kakaový prášek
  • mletou skořici
  • kurkumu

Postup

Jako základ pro výrobu vlastní přírodní tvářenky použijte kukuřičný škrob (nebo arrowroot). Ten pak smíchejte s práškem z červené řepy. Můžete si ho vyrobit sami (červenou řepu nakrájejte na tenké plátky, usušte je v sušičce nebo na mřížce v troubě a umelte najemno v mlýnku na kávu) nebo koupit již hotový v prodejnách s potřebami pro výrobu domácí kosmetiky. Čím více prášku z červené řepy použijete, tím růžovější odstín bude tvářenka mít. Další odstíny můžete vyrábět smícháním s ingrediencemi jiných barev – hnědým kakaovým práškem, rezavou skořicí či oranžovou kurkumou.

Domácí odličovač očí

Na výrobu tohoto vyzkoušeného odličovače budete potřebovat jen dvě ingredience. hotový jej budete mít během několika minut a vyjde vás doslova na pár korun.

Budete potřebovat

  • 1 díl extra panenského olivového oleje
  • 2 díly převařené vody

Do důkladně vymyté uzavíratelné lahvičky nalijte vychladlou převařenou vodu a olivový olej. Před použitím vždy dobře protřepejte, kápněte na vatový tamponek a použijte k odlíčení očí. Zvládne rozpustit i voděodolnou řasenku, takže si ho můžete vzít i s sebou na dovolenou k moři.

 

 

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo je tradiční ukázkou valašské lidové umělecké tvorby. Jeho výrobou se začali zabývat manželé Lutonští ve Vizovicích v polovině 19. století.

Celý článek

Vosková batika

Vosková batika

Technika voskové batiky patří mezi tradiční řemesla. Již po staletí se voskem maluje, kreslí a tiskne. Vyzkoušejte si ji při výrobě malovaného povlaku na polštář. Ukážeme vám, jak na to.

Celý článek

Vyšívání dutou jehlou

Vyšívání dutou jehlou

Možná už tuto techniku, nazývanou anglicky Punch Needle, znáte a patří mezi vaše oblíbené. Ale zrovna tak je možné, že o ní slyšíte poprvé. Pojďme si ji v krátkosti představit a ukázat, jaké obrázky lze díky ní vytvořit.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…