Domácí koupelová sůl

Dopřejte si odpočinek, letní měsíce k tomu přímo vybízejí. A pokud nemáte to štěstí strávit léto u moře, udělejte si přímořskou atmosféru doma.

Budete potřebovat:

  • hrubozrnnou sůl (nejlépe z Mrtvého moře)
  • 100% esenciální oleje (které jsou vhodné k masážím a koupelím)
  • vonné bylinky (např. levanduli, tymián, mateřídoušku, rozmarýn, mátu, heřmánek apod.)
  • olivový olej
  • uzavíratelný pevný sáček nebo nádobu s uzávěrem
  • potravinářské barvivo (nemusí být)

 

 

postup:

1 Do dostatečně velké nádoby nebo pevného sáčku střídavě ve vrstvách přidávejte ingredience: sůl a vonné byliny podle svého výběru.
2 Před uzavřením k soli a bylinám kápněte 2 kapky 100% esenciálního oleje (rovněž podle svého výběru a vybraných bylin). Nakonec přidejte malou lžičku olivového oleje.
3 Pokud chcete mít sůl barevnou, můžete přidat i nepatrné množství potravinového barviva – ale není to nutné. Zavíčkujte nebo uzavřete sáček, pořádně protřepte a nechte pár hodin odležet.


Další články

Tajemství rajské chuti

Tajemství rajské chuti

Rajčata jsou zdravá a výborně chutnají – zvláště ta z vlastní zahrady. Přečtěte si, jak je správně pěstovat, abyste z jediné rostliny sklidili celý košík plodů.

Celý článek

Korálkový závěs na květiny

Korálkový závěs na květiny

Staré nepoužívané síto po babičce může ještě sloužit jako parádní závěs na kvetoucí převislé květiny. Podívejte se, jak na to, a pusťte se do proměny spolu s námi!

Celý článek

3 tipy pro DIY venkovní posezení

3 tipy pro DIY venkovní posezení

Venkovní sezóna je v plném proudu a nabízí možnost posezení na zahradě či terase. Nemusíte ale utratit spoustu peněz za nový zahradní nábytek. Připravili jsme pro vás tipy, jak si ho levně a svépomocí vyrobit nebo zrenovovat a dopřát si příjemné chvíle relaxace.

Celý článek