Domácí koupelová sůl

Dopřejte si odpočinek, letní měsíce k tomu přímo vybízejí. A pokud nemáte to štěstí strávit léto u moře, udělejte si přímořskou atmosféru doma.

Budete potřebovat:

  • hrubozrnnou sůl (nejlépe z Mrtvého moře)
  • 100% esenciální oleje (které jsou vhodné k masážím a koupelím)
  • vonné bylinky (např. levanduli, tymián, mateřídoušku, rozmarýn, mátu, heřmánek apod.)
  • olivový olej
  • uzavíratelný pevný sáček nebo nádobu s uzávěrem
  • potravinářské barvivo (nemusí být)

 

 

postup:

1 Do dostatečně velké nádoby nebo pevného sáčku střídavě ve vrstvách přidávejte ingredience: sůl a vonné byliny podle svého výběru.
2 Před uzavřením k soli a bylinám kápněte 2 kapky 100% esenciálního oleje (rovněž podle svého výběru a vybraných bylin). Nakonec přidejte malou lžičku olivového oleje.
3 Pokud chcete mít sůl barevnou, můžete přidat i nepatrné množství potravinového barviva – ale není to nutné. Zavíčkujte nebo uzavřete sáček, pořádně protřepte a nechte pár hodin odležet.


Další články

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo je tradiční ukázkou valašské lidové umělecké tvorby. Jeho výrobou se začali zabývat manželé Lutonští ve Vizovicích v polovině 19. století.

Celý článek

Toalety nejen pro kočky

Toalety nejen pro kočky

Velkým plusem kočičích společníků je, že se snadno naučí chodit na toaletu a mohou tudíž zůstat celý den doma bez venčení. Ta stejně dobře poslouží i štěňatům a malým psíkům.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…