Chyťte své sny!

Hledáte inspiraci pro letní tvoření? Vyrobte si něžný lapač snů, lehký jako pírko nebo pavučinka. Zkrášlete si s ním byt či zahradu a ochraňte se před špatnou energií.

Boho styl
Krásný lapač ve stylu „boho“ si můžete jednoduše uháčkovat z řetízkových oček – návody na háčkované pavučinky najdete na internetu. Potřebujete i větší kruh – dřevěný nebo kovový. Doplňte ho bílými krajkovými stuhami a nezbytnými peříčky.

foto Shutterstock

 

Peříčka
Ozdobné peří na lapače snů si můžete koupit v galanterii nebo v mnoha internetových obchodech. K dostání je nepřeberné množství druhů – bílá, v přírodních barvách i barvená nejrůznějšími pastelovými odstíny.

foto Shutterstock

 

Korálky
Lapač snů si také můžete vyzdobit barevnými korálky, které krásně vyniknou v ranním slunci, pokud si ho pověsíte na okno.

foto Shutterstock

 

Bohémský závěs
Zkombinujte dlouhý macramé závěs s několika lapači snů, a vytvořte si tak jedinečnou letní dekoraci do francouzského okna, na terasu či pergolu.

foto Shutterstock


red., foto Shutterstock

Další články

Náušnice z korálků

Náušnice z korálků

V dnešním dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se seznámíte s tvorbou šperků z korálků metodou takzvaného ketlování. Zkuste si s námi vyrobit originální náušnice.

Celý článek

Tmavomodré mlsání

Tmavomodré mlsání

Pochutnáte si rádi na ovocných moučnících? Můžete si je dopřát k obědu, ke svačince nebo je nabídnout hostům ke kávě. Co takhle šťavnatý borůvkový koláč, lehké taštičky nebo nadýchané muffiny?

Celý článek

Když duše stůně

Když duše stůně

Rychlý a náročný život bez oddechu, který vyžaduje výkony a neustále být ve střehu, k tomu obtíže spojené v posledních letech s pandemií, často osamělost, nově ztráta životních jistot, obavy o bydlení, zaplacení základních potřeb. To všechno nepřispívá k duševní pohodě nikoho z nás. Celý článek

Působivé hortenzie

Působivé hortenzie

Jejich květy jsou v zahradě nepřehlédnutelné, navíc vypadají krásně ve váze i v nejrůznějších květinových dekoracích včetně věnců. A tak není divu, že hortenzie patří k nejoblíbenějším okrasným rostlinám. Jak je správně pěstovat a z jakých druhů vybírat?

Celý článek

Přečtěte si

Domek z chalupy po prababičce

Domek z chalupy po prababičce

www.chatar-chalupar.cz

Milan se rozhodl pro rekonstrukci chalupy po prababičce svépomocí. Ač její větší i menší opravy trvaly řadu let, nikdy svého rozhodnutí nelitoval. Vždy při něm stála jeho Iveta a zkušenosti z opravy domku se zúročily.

Drátěná paráda

Drátěná paráda

www.chatar-chalupar.cz

Právě prošla vašima rukama nepotřebná klec. Co s ní? Zavěste ji do zahrady nebo do ní naaranžujte kytky a dejte ji na parapet. Vyrábějí se čistě ozdobné klece, které nemají dvířka pro ptáčky, ale celý vrchní díl je odklápěcí. V nich můžete pěstovat rostliny v květináči nebo sem postavit svíčky; jejich zapalování půjde snadno.