Foto: Shutterstock

Pestré kouzlo jara

Svěží jarní květy vnesou barvy, vůně a optimismus snad do každého interiéru. Obzvlášť, když si z nich vytvoříte vlastní osobitou dekoraci. Inspirujte se našimi tipy.

Rozkvetlý kbelík

K vytvoření působivé jarní dekorace můžete použít i obyčejný zinkový kbelíček. Nasypte do něj drenážní vrstvu (štěrk, keramzit apod.), na ni dejte zahradní substrát a zasaďte pestré jarní květy. Povrch zeminy můžete dozdobit zeleným mechem.

Dekorace z kůry

Při procházce přírodou můžete narazit na zajímavě tvarované kusy kůry. Využijte je pro vytvoření svého originálního jarního aranžmá.

 

Foto: Shutterstock

Pestré jarní barvy

Nebojte se svůj domov rozsvítit zářivými barvami. Svěží zelená, svítivá žlutá a teplá oranžová… Tyto barvy prostě patří k období rašících lístků a hřejivého jarního slunce.

 

Foto: Unsplash

Rozkvetlé větvičky

K tradičním symbolům jara patří i rozkvetlé větvičky, nezapomeňte je proto do svého aranžmá také zakomponovat.

 

Foto: Shutterstock

Květy ve skořápce

Nevyhazujte skořápky od vajec spotřebovaných při pečení. Opatrně je naklepněte na špičce, skořápku odloupněte a vejce vylijte k dalšímu použití. Vypláchnutou skořápku pak využijte jako malou vázičku.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Tipy pro úsporné a zdravé pěstování

Tipy pro úsporné a zdravé pěstování

Nemusíte mít zahradu, abyste se mohli pustit do pěstování rostlin pro zkrášlení svého prostředí i užitek z plodů. Využít můžete i balkon a vnější či vnitřní okenní parapety. Jako nádoby a pomůcky vám poslouží nejrůznější věci, které máte po ruce.

Celý článek