Aby lépe slyšeli…

Má váš pes dlouhé převislé uši, nezapomínejte o ně pravidelně pečovat. Předejdete tak nepříjemným potížím a trápení.

Jak správně psovi uši vyčistit? Poraďte se, se svým veterinářem o vhodném čisticím roztoku, který budete používat. Stříkněte malé množství čisticího roztoku do zvukovodu. Netlačte špičku lahvičky do zvukovodu, můžete tím psovi způsobit problémy, jen ji vložte do ušního kanálku. Jakmile budete mít roztok v uchu, masírujte spodní část ucha. Tak se uvolní nečistoty. Vezměte vatový tampon a opatrně vytřete vnitřek ucha od nečistot nebo nastřádaného ušního mazu. Roztok rozpouští maz, působí jako desinfekce, ucho vyčistí, vysuší a zároveň udržuje správné a vhodné mikroklima ve vnějším zvukovodu. Na ušní záhyby můžete použít také vatové tyčinky, ale nikdy s nimi nečistěte ucho uvnitř. Hluboké čištění nechte na odborném ošetření. Můžete udělat víc škody než užitku, jednak možným poraněním nebo zatlačením případné nečistoty hlouběji do zvukovodu.


Text: red; foto: Shutterstock a archiv

Další články

Pokojovky do ložnice

Pokojovky do ložnice

Pokojové rostliny do ložnice vybírejte podle množství světla, které zde máte, a také teploty, při níž rádi spíte. Pozor na hodně a výrazně vonící květiny!

Celý článek

Znáte malinoostružiníky?

Znáte malinoostružiníky?

Rod ostružiníků je velmi bohatý, ačkoli na zahradách se většinou pěstují jen dva jeho zástupci – maliníky a ostružiníky. Kromě nich ale najdete i méně známé druhy, jejichž plody jsou také jedlé.

Celý článek

Přečtěte si

Altán na velké zahradě

Altán na velké zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Posezení na zahradě může mít mnoho tváří – od nejjednoduššího altánku až po částečně či zcela zděnou stavbu ve stylu bungalovu. Taková stavba sluší především větším zahradám.