Jak se zbavit chlupů po mazlíčcích?

Bez pravidelného úklidu se domácnost se čtyřnohými chlupáči neobejde. Jak postupovat a jaké pomocníky vybrat, aby bylo vaše úsilí co nejjednodušší a nejefektivnější?

Pravidelné vyčesávání – základním způsobem, jak chlupy v domácnosti co nejvíce minimalizovat, je pravidelné kartáčování srsti vašeho mazlíčka. Navíc je lepší věnovat čas péči o něj než úklidu.

Lepivé válečky s výměnnými papíry – pomohou s bleskovým odstraněním malého množství chlupů nejen z oblečení, ale i z pohovky, polštářků či jiných bytových textilií.

Molitanová houbička – vložte ji do pračky spolu s prádlem. Chlupy se na ni během praní nachytají a nebudete je mít na vypraném prádle.

Gumová rukavice – navléknutou navlhčenou rukavicí snadno a rychle odstraníte chlupy z potahů či nízkých koberců.

Gumový kartáč – hodí se na očištění menších ploch, například látkových sedaček, křesel nebo sedáků na židlích. Poradí si i se silnější vrstvou chlupů.

Silný vysavače – na trhu už si můžete vybrat z nabídky speciálních vysavačů navržených pro vysávání zvířecí srsti. Kromě silného výkonu mají i speciální turbokartáče pro efektivní sesbírání chlupů z koberců a dalších textilií a jiné šikovné nástavce.

Antibakteriální vysavač – o jeho pořízení uvažujte zejména v případě, že s vámi váš mazlíček sdílí postel. UVC dezinfekční lampa vyčistí postele, matrace i lůžkoviny od alergenů, a to bez použití chemikálií.


Další články

Je vaše zahrada bezpečná pro psy?

Je vaše zahrada bezpečná pro psy?

Zahrada je pro každého psa skvělým prostorem, kde se může proběhnout a provádět další zábavné aktivity. Jste si ale jistí, že je vaše zahrada pro něj bezpečná? Přečtěte si, na co dát pozor.

Celý článek

Základy výživy plazů: Co musíte vědět o krmivu pro plazy? Není to s ním tak jednoduché

Základy výživy plazů: Co musíte vědět o krmivu pro plazy? Není to s ním tak jednoduché

Jak co nejlépe krmit vašeho plaza? Před zodpovězením této otázky se musíme vrátit o krok zpět, a to do učebnice biologie. Plazi, kam spadají hadi, chameleoni, želvy, agamy, ještěrky a další tvorové, které rádi chováme doma jako mazlíčky, se dělí na býložravce, hmyzožravce, masožravce a všežravce. Poměrně široké rozpětí, že ano? V této chvíli vám to má poskytnout informaci o tom, že při výběru krmiva pro vašeho mazlíčka si budete muset být jistí, do které z těchto kategorií spadá. Více si přečtete v článku. Celý článek