Zmrzlina pro psy? Raději si ji připravte doma

Letní horko může být pro psy nebezpečné. Srdeční zástava je jen jedním z mnoha rizik. Naštěstí existují způsoby, jak psa během parného dne příjemně ochladit.

Zmrzlé nebo chlazené psí pamlsky jsou jedním ze způsobů, jak pomoci psovi snížit tělesnou teplotu. Můžete mu také podat zmrzlinu, speciálně připravenou pro psy. Na běžnou zmrzlinu raději zapomeňte, není pro chlupáče vhodná. Kvůli malému množství vanilkové zmrzliny nebo mangového sorbetu, který váš pes slízne dřív, než mu v tom stačíte zabránit, sice nemusíte hned běžet za veterinářem, ale jako běžný pamlsek jej rozhodně nedoporučujeme. „Dospělí psi nemají zcela přizpůsobený žaludek na trávení laktózy. Zatímco štěněti mléko neškodí, u dospělého psa je to zkrátka problém. Hafani můžou v lepším případě trpět plynatostí, v tom horším jim způsobíte hodně nepříjemné bolesti žaludku,“ vysvětluje produktová specialistka z e-shopu SpokojenýPes.cz, Zuzana Novotná. Většina zmrzlin navíc obsahuje velké množství cukru. Naštěstí existují zdravé recepty na domácí zmrzlinu, kterou můžete servírovat bez výčitek svědomí.

Budete potřebovat

  • 1 zralý banán
  • hrst borůvek
  • 2 velké jahody
  • 1 lžíci burákového másla (ideálně domácího, ale hlavně neslazeného a nesoleného)

Banán a jahody nakrájejte a společně s borůvkami je dejte zmrazit do mrazničky. Asi po dvou hodinách všechny ingredience nasypte do mixéru a rozmixujte na hladkou kaši. Směs poté přelijte do předem připravené nádoby na domácí zmrzlinu a nechte přes noc zmrazit. S ingrediencemi můžete samozřejmě experimentovat. Přidávejte ale pouze takové, které jsou pro psy zdravotně nezávadné.


Další články

Bylinky pro zdravé klouby

Bylinky pro zdravé klouby

Trápí vás problémy s klouby? Než začnete hledat vhodné bylinky, které vám mohou pomoci, je třeba znát příčinu potíží. Jiné se hodí k léčbě podvrtnutého kotníku a jiné zpomalí degeneraci kloubů.

Celý článek