Zmrzlina pro psy? Raději si ji připravte doma

Letní horko může být pro psy nebezpečné. Srdeční zástava je jen jedním z mnoha rizik. Naštěstí existují způsoby, jak psa během parného dne příjemně ochladit.

Zmrzlé nebo chlazené psí pamlsky jsou jedním ze způsobů, jak pomoci psovi snížit tělesnou teplotu. Můžete mu také podat zmrzlinu, speciálně připravenou pro psy. Na běžnou zmrzlinu raději zapomeňte, není pro chlupáče vhodná. Kvůli malému množství vanilkové zmrzliny nebo mangového sorbetu, který váš pes slízne dřív, než mu v tom stačíte zabránit, sice nemusíte hned běžet za veterinářem, ale jako běžný pamlsek jej rozhodně nedoporučujeme. „Dospělí psi nemají zcela přizpůsobený žaludek na trávení laktózy. Zatímco štěněti mléko neškodí, u dospělého psa je to zkrátka problém. Hafani můžou v lepším případě trpět plynatostí, v tom horším jim způsobíte hodně nepříjemné bolesti žaludku,“ vysvětluje produktová specialistka z e-shopu SpokojenýPes.cz, Zuzana Novotná. Většina zmrzlin navíc obsahuje velké množství cukru. Naštěstí existují zdravé recepty na domácí zmrzlinu, kterou můžete servírovat bez výčitek svědomí.

Budete potřebovat

  • 1 zralý banán
  • hrst borůvek
  • 2 velké jahody
  • 1 lžíci burákového másla (ideálně domácího, ale hlavně neslazeného a nesoleného)

Banán a jahody nakrájejte a společně s borůvkami je dejte zmrazit do mrazničky. Asi po dvou hodinách všechny ingredience nasypte do mixéru a rozmixujte na hladkou kaši. Směs poté přelijte do předem připravené nádoby na domácí zmrzlinu a nechte přes noc zmrazit. S ingrediencemi můžete samozřejmě experimentovat. Přidávejte ale pouze takové, které jsou pro psy zdravotně nezávadné.


Další články

Macramé dekorace pro začátečníky

Macramé dekorace pro začátečníky

Líbí se vám ozdoby vyrobené technikou drhání, ale ještě jste se do ní nepustili? Nevadí, k výrobě této dekorace vám postačí jen kousek dřeva, kroucená bavlněná šňůra, a znalost těch nejzákladnějších uzlů.

Celý článek

Dana Soukupová: K drátenictví potřebuji vnitřní klid

Dana Soukupová: K drátenictví potřebuji vnitřní klid

Před více než deseti lety se Dana Soukupová vyučila u mistra dráteníka. Dnes v její dílně v Ostromeči na Domažlicku vznikají nejen repliky starých výrobků, ale i autorská díla. Na zakázku tvoří snad nejraději a nepřestává ji těšit, že je o její práci zájem. Její výrobky si díky své jedinečnosti našly kupce nejen v mnoha evropských zemích, ale i v Americe, Číně, Japonsku nebo Rusku.

Celý článek

Jak odnaučit kočku škemrat o jídlo

Jak odnaučit kočku škemrat o jídlo

Žebrání je zákeřná kočičí vlastnost, které je těžké odolávat. Přesto se kočce nelze podvolovat. Správně vybraný občasný pamlsek není na škodu. Pokud ale s kočkou pravidelně sdílíte vlastní večeři, stane se z ní brzy pěkný cvalík.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.