Zimní péče o psí srst

Víte, jak správně pečovat o srst svého chlupáče v zimě? Máme pro vás pár tipů

Proč česat? Pravidelné vyčesávání srsti slouží k odstranění starých chlupů, promasírování kůže a vyčištění srsti od prachu a drobných nečistot. Kartáčování pomáhá obnovit obranyschopnost kůže, napomáhá tvorbě mazu a prokrvení kůže.

Jaké zvolit pomůcky? Při výběru kartáčů a hřebenů zohledněte typ srsti – délku, hustotu a druh. Pro drsnosrstá plemena budete potřebovat i trimovací hřebeny, pilky apod. Pro dlouhosrsté psy nezapomeňte na kartáče s přírodními štětinami, které srst provzdušní a vyleští. Krátkosrstá plemena nejlépe vykartáčujete hřbílkem do ruky.

Pozor na vysušování. Pokud má váš pes v průběhu zimního období suchou pokožku a srst, vyzkoušejte šampony s přídavkem olejů nebo kondicionérů. Vždy by měl být použit speciální šampon určený pro psy. Svým složením udržuje kůži a srst psa ve správné kondici.

Raději nekoupejte. Koupání psa v zimním období omezte na minimum a nejlépe pouze čistou vodou. Na povrchu psa je mazová vrstva, která psa chrání před zimou i vlhkem. Častým koupáním a šamponováním tuto ochrannou vrstvu odstraníte.

Péče o tlapky. V zimě je nutné po každé procházce opláchnout z pacek sůl a nečistotu vlažnou čistou vodou. Zároveň je vhodné po koupání pejskovi packy promazávat vazelínou. Předejdete tím k možnému praskání kůže na tlapkách, které je velmi bolestivé. Občas zkontrolujte psovi důkladně polštářky i kůži mezi prsty a vystříhejte veškerou přebytečnou srst mezi nimi. Kůže by neměla být začervenalá nebo zavlhlá.


Text: red; foto: Shutterstock a archiv

Další články

Bylinky pro zdravé klouby

Bylinky pro zdravé klouby

Trápí vás problémy s klouby? Než začnete hledat vhodné bylinky, které vám mohou pomoci, je třeba znát příčinu potíží. Jiné se hodí k léčbě podvrtnutého kotníku a jiné zpomalí degeneraci kloubů.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Tajemství rajské chuti

Tajemství rajské chuti

Rajčata jsou zdravá a výborně chutnají – zvláště ta z vlastní zahrady. Přečtěte si, jak je správně pěstovat, abyste z jediné rostliny sklidili celý košík plodů.

Celý článek