Zdobená taška do školy

Zpříjemněte dětem jejich školní dny vlastnoručně vyrobenou taškou s motivem jejich oblíbené animované postavičky. V tašce si pak můžou schovat výtvarné potřeby, cvičební úbor nebo přezůvky.

Děti se můžou těšit z originální veselé tašky.
Dalším tipem, jak tašku ozdobit, jsou různé působivé nažehlovačky nebo nášivky


Co budete potřebovat:

  • tašku, kterou chcete zdobit
  • barevnou látkovou plsť
  • tvarovací chlupaté drátky
  • samolepicí oči
  • lepidlo na textil
  • nažehlovačku ve tvaru fotbalového míče
  • fix a nůžky

 

Postup:

 

1. Na filc si fixem předkreslete jednoduché tvary postavičky (tělo, ruce, kalhoty, rukavice a nohy), a ty postupně vystřihněte.

 

 

2. Lepidlem na textil všechny části pečlivě přilepte, nažehlovačku zažehlete. Jakmile budete mít filcové části nalepené, přilepte i celou postavičku na tašku. Náš tip: doporučujeme dovnitř tašky vložit např. igelit, zabrání se tak prosáknutí lepidla.

 

 

3. Z chlupatých drátků vytvarujte brýle – je to jednoduché, drátky perfektně drží tvar a dají se i lehce stříhat nůžkami.

 

4. Všechny části z drátků nalepte na postavičku i se samolepicíma očima. Drátky použijte také na pusu a vlasy.

 


Realizace, text a foto: Stoklasa textilní galanterie s. r. o.

Další články

Svícen zdobený mušlemi

Svícen zdobený mušlemi

Z obyčejné plechovky a mušlí, které jste si kdysi přivezli od moře, můžete snadno vykouzlit svícen, díky kterému budete mít přímořskou atmosféru každý den doma…

Celý článek

Sejte ředkvičky a špenát

Sejte ředkvičky a špenát

Konec léta a podzim jsou v zeleninové zahradě obdobím sklizně. Ale stále můžete vysévat druhy s krátkou vegetační dobou, které ještě do příchodu silnějších mrazů stačí vyrůst – například ředkvičky či špenát.

Celý článek

Rajčata a bazalka

Rajčata a bazalka

Sladkokyselá chuť rajčat se báječně doplňuje s kořenitou bazalkou. Není proto divu, že tuto kombinaci najdeme v mnoha vynikajících receptech. Vyzkoušejte některé z nich.

Celý článek

Svícen s kameny

Svícen s kameny

Máte rádi kameny? Použijte je na výrobu jednoduchého, a přitom velmi dekorativního svícnu. Umístěte je do skleněné vázy nebo obyčejné velké sklenice od okurek. Uvidíte, jakou bude dělat parádu.

Celý článek

Přečtěte si

Staré věci, krásné věci

Staré věci, krásné věci

www.chatar-chalupar.cz

Kdysi v tomto objektu žili benediktýnští mniši. Krajina kolem Windachu v Horním Bavorsku byla pro klidný život naplněný rozjímáním jako stvořená. Na počátku 21. století ale byla ze stavení už opuštěná ruina. Záchrana přišla v hodině dvanácté.

Záhony se zásaditou půdou

Záhony se zásaditou půdou

www.floranazahrade.cz

Půda se zásaditou reakcí, která má pH vyšší než 7, se objevuje v lokalitách s vápencovým podložím. Pokud takové podmínky na zahradě máte, vysaďte sem rostliny, které z takového prostředí pocházejí. Bude se jim dařit a krásně pokvetou, zvlášť pokud opět zvolíte hlavně žluté odstíny.