Zdobená taška do školy

Zpříjemněte dětem jejich školní dny vlastnoručně vyrobenou taškou s motivem jejich oblíbené animované postavičky. V tašce si pak můžou schovat výtvarné potřeby, cvičební úbor nebo přezůvky.

Děti se můžou těšit z originální veselé tašky.
Dalším tipem, jak tašku ozdobit, jsou různé působivé nažehlovačky nebo nášivky


Co budete potřebovat:

  • tašku, kterou chcete zdobit
  • barevnou látkovou plsť
  • tvarovací chlupaté drátky
  • samolepicí oči
  • lepidlo na textil
  • nažehlovačku ve tvaru fotbalového míče
  • fix a nůžky

 

Postup:

 

1. Na filc si fixem předkreslete jednoduché tvary postavičky (tělo, ruce, kalhoty, rukavice a nohy), a ty postupně vystřihněte.

 

 

2. Lepidlem na textil všechny části pečlivě přilepte, nažehlovačku zažehlete. Jakmile budete mít filcové části nalepené, přilepte i celou postavičku na tašku. Náš tip: doporučujeme dovnitř tašky vložit např. igelit, zabrání se tak prosáknutí lepidla.

 

 

3. Z chlupatých drátků vytvarujte brýle – je to jednoduché, drátky perfektně drží tvar a dají se i lehce stříhat nůžkami.

 

4. Všechny části z drátků nalepte na postavičku i se samolepicíma očima. Drátky použijte také na pusu a vlasy.

 


Realizace, text a foto: Stoklasa textilní galanterie s. r. o.

Další články

Bylinky pro zdravé klouby

Bylinky pro zdravé klouby

Trápí vás problémy s klouby? Než začnete hledat vhodné bylinky, které vám mohou pomoci, je třeba znát příčinu potíží. Jiné se hodí k léčbě podvrtnutého kotníku a jiné zpomalí degeneraci kloubů.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Tajemství rajské chuti

Tajemství rajské chuti

Rajčata jsou zdravá a výborně chutnají – zvláště ta z vlastní zahrady. Přečtěte si, jak je správně pěstovat, abyste z jediné rostliny sklidili celý košík plodů.

Celý článek