Zdobená taška do školy

Zpříjemněte dětem jejich školní dny vlastnoručně vyrobenou taškou s motivem jejich oblíbené animované postavičky. V tašce si pak můžou schovat výtvarné potřeby, cvičební úbor nebo přezůvky.

Děti se můžou těšit z originální veselé tašky.
Dalším tipem, jak tašku ozdobit, jsou různé působivé nažehlovačky nebo nášivky


Co budete potřebovat:

  • tašku, kterou chcete zdobit
  • barevnou látkovou plsť
  • tvarovací chlupaté drátky
  • samolepicí oči
  • lepidlo na textil
  • nažehlovačku ve tvaru fotbalového míče
  • fix a nůžky

 

Postup:

 

1. Na filc si fixem předkreslete jednoduché tvary postavičky (tělo, ruce, kalhoty, rukavice a nohy), a ty postupně vystřihněte.

 

 

2. Lepidlem na textil všechny části pečlivě přilepte, nažehlovačku zažehlete. Jakmile budete mít filcové části nalepené, přilepte i celou postavičku na tašku. Náš tip: doporučujeme dovnitř tašky vložit např. igelit, zabrání se tak prosáknutí lepidla.

 

 

3. Z chlupatých drátků vytvarujte brýle – je to jednoduché, drátky perfektně drží tvar a dají se i lehce stříhat nůžkami.

 

4. Všechny části z drátků nalepte na postavičku i se samolepicíma očima. Drátky použijte také na pusu a vlasy.

 


Realizace, text a foto: Stoklasa textilní galanterie s. r. o.

Další články

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo je tradiční ukázkou valašské lidové umělecké tvorby. Jeho výrobou se začali zabývat manželé Lutonští ve Vizovicích v polovině 19. století.

Celý článek

Toalety nejen pro kočky

Toalety nejen pro kočky

Velkým plusem kočičích společníků je, že se snadno naučí chodit na toaletu a mohou tudíž zůstat celý den doma bez venčení. Ta stejně dobře poslouží i štěňatům a malým psíkům.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…