Zdobená lahev

Zpříjemněte si dlouhé zimní večery rukodělnou činností a vytvořte si doplňky, které zútulní váš domov. Využijte při tom osvědčenou kombinaci juty a krajky.

Budete potřebovat

  • bílou akrylovou barvu
  • štětec
  • skleněnou lahev
  • jutovou stuhu s krajkou
  • přírodní provázek
  • nůžky
  • kartonovou visačku

 

postup

 

1 Obyčejnou skleněnou lahev – například od kečupu nebo od vína – umyjte, osušte, natřete bílou akrylovou barvou a nechte důkladně zaschnout.

 

 

 

2 Pak ji jednoduše omotejte kusem jutové stuhy s krajkou a převažte přírodním provázkem. Na provázek můžete navléknout kartonovou visačku s milým vzkazem nebo oblíbeným heslem.


Jutová srdíčka

 

Využijte širší jutovou stuhu s krajkou k výrobě vkusných srdíček – ze čtvrtky si vytvořte šablonu a podle ní srdíčka na jutu obkreslete. Pak je vystřihněte, vyplňte vhodnou výplní a sešijte.

Zdobený polštářek

 

Jednoduchý čtvercový polštářek z juty zdobený krajkou budete mít hotový raz dva a zvládnete ho ušít i v ruce. Můžete ho naplnit dutým vláknem nebo třeba sušenou levandulí a použít ho jako polštářek na svatební prstýnky, jehelníček nebo voničku do prádla.

Plechovka jako květináč

 

Ani obyčejnou plechovku nemusíte vyhazovat. Ozdobte ji jutou podobně jako lahev na str. 6 a zasaďte si do ní třeba pěkný sukulent. Návod, jak správně sázet sukulenty, najdete na str. 24.

Kapsa na příbory

 

Využijete ji například při svátečním stolování a hodí se i pro umístění jmenovky, například na svatební tabuli. Ušijte si ji z širšího pruhu juty a ozdobte ji krajkou.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Jak poznat zdravé sazenice

Jak poznat zdravé sazenice

Pro úspěšné pěstování je důležité umět poznat zdravé sazenice. Poradíme vám, jak na to, a jak se sadbou správně zacházet, abyste se za několik týdnů dočkali úrody zeleniny i barevných květů letniček.

Celý článek

Jarní věnec

Jarní věnec

Krásný jarní věnec z přírodních materiálů si zvládne vytvořit kreativec-začátečník. Stačí mu k tomu základ věnce, mech, větvičky, vajíčka a trochu trpělivosti.

Celý článek

Přečtěte si

Loukykvět

Loukykvět

www.chatar-chalupar.cz

V pouhých dvaceti letech se Karol pustila do riskantního projektu. Dnes, o pět roků později, sklízí spolu se svým manželem velké úspěchy. Farma Loukykvět je vyhledávanou oázou milovníků tradičních druhů květin.

Potomci hrázděných domů

Potomci hrázděných domů

www.peknebydleni.cz

Typový rodinný dům OKAL se vyznačuje střídmým architektonickým stylem s prosklenou fasádou a sedlovou střechou s malým sklonem. Tento dům si dokážete snadno představit jak v samotném centru města, tak zasazený do zelených ploch na jeho okraji.