Zaujalo nás – velikonoční dekorace

Rozmanité tipy a nápady, jak si zútulnit domov a zahradu.

Mechové kroužky
Zelený mech je krásný a dekorativní materiál. Využijte ho například k obalení polystyrenových nebo slaměných kroužků. Přilepte ho nebo přivažte tenkým drátkem. Kroužky využijete i na slavnostním stole.

 

 

 

Vejce zdobené mechem
Netradiční kraslici si můžete vytvořit i tak, že velké polystyrenové vejce obalíte pěkným zeleným mechem. Přilepte ho tavnou pistolí nebo univerzálním lepidlem.

Roztomilí zajíčci
Nakreslete na vajíčka roztomilé zaječí obličeje a vytvořte jim ouška z obyčejného nebo chlupatého drátku. Uděláte tak radost nejen dětem!

 

 

 

Ušaté čepičky
Uháčkujte vajíčkům slušivé čepičky se zaječími oušky. Permanentním fixem pak jednoduše zajíčkům dokreslete obličeje. Zaječí kamarádi vám rozveselí sváteční stůl.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Vosková batika

Vosková batika

Technika voskové batiky patří mezi tradiční řemesla. Již po staletí se voskem maluje, kreslí a tiskne. Vyzkoušejte si ji při výrobě malovaného povlaku na polštář. Ukážeme vám, jak na to.

Celý článek

Vyšívání dutou jehlou

Vyšívání dutou jehlou

Možná už tuto techniku, nazývanou anglicky Punch Needle, znáte a patří mezi vaše oblíbené. Ale zrovna tak je možné, že o ní slyšíte poprvé. Pojďme si ji v krátkosti představit a ukázat, jaké obrázky lze díky ní vytvořit.

Celý článek

Ptačí krmení

Ptačí krmení

Vyrobte si společně s dětmi krmítka, která pomohou ptáčkům ve zdraví přečkat zimu. Zavěste si je za okno či na zahradu a pak společně pozorujte každodenní ptačí hostinu.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…