Zaujalo nás – tvoříme z přírodních materiálů

Rozmanité tipy a nápady, jak si zútulnit domov a zahradu.

Mechové srdce

Na jeho výrobu využijte základ ve tvaru srdce (z floristické pěny, polystyrenu, proutí, slámy apod.). Mech na něj připevněte pomocí lepidla nebo zeleného vázacího drátku. Dozdobte ho například snítkou červených šípků a krásná přírodní dekorace může zdobit vaše dveře, zápraží či jakýkoli prostor v bytě.

 

 

Věnec s šípky

Krásný podzimní věneček lze vytvořit s využitím snítek zralých šípků doplněných dalšími atraktivními přírodninami, které najdete na zahradě nebo při procházce přírodou. Navažte je na základ, který si snadno uděláte z proutků nebo pevnějšího drátu a dozdobte pěknou mašličkou.

 

 

Dekorace v květináčích

Pro podzimní výzdobu zápraží či okenního parapetu můžete krásně využít i obyčejné květníky a sklenice. Umístěte do nich podzimní plody a krásně zbarvené listy, doplňte je svíčkami, a úspěch je zaručen!

 

 

Kytička z bobulí

Nejjednodušší, a přitom velice efektní dekorací je kytička uvázaná z červených šípků nebo jiných pestrých podzimních bobulí. Dejte ji do pěkné vázičky a umístěte třeba na stůl či na okno.

 

 

Ozdoba na dveře

Věneček ve tvaru srdce můžete uvít i ze stálezelených větviček, které budou vypadat pěkně i po uschnutí. Doplňte je bobulemi a květy rovněž vhodnými k sušení a získáte tak dekoraci, která bude dlouho krásná na dveřích, na stěně či jiném vhodném místě.


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Jak vytvořit výjimečné bydlení s osobitým stylem?

Jak vytvořit výjimečné bydlení s osobitým stylem?

Bydlení je nejenom místem, kde žijeme, ale také odrazem naší osobnosti, vkusu a stylu života. Výjimečné bydlení s osobitým stylem se nezakládá jen na náhodě nebo trendech, ale vyžaduje uvědomělý proces tvorby a plánování. Tento článek se bude zabývat hlavními kroky tohoto procesu.
Celý článek

Romantický věneček z travin

Romantický věneček z travin

Luční trávy mívají krásná květenství, která se hodí na sušení a výrobu něžných květinových aranžmá. Udělejte si z nich třeba věneček zdobený barevnými květy limonek.

Celý článek