Zaujalo nás – tvoříme z přírodních materiálů

Rozmanité tipy a nápady, jak si zútulnit domov a zahradu.

Mechové srdce

Na jeho výrobu využijte základ ve tvaru srdce (z floristické pěny, polystyrenu, proutí, slámy apod.). Mech na něj připevněte pomocí lepidla nebo zeleného vázacího drátku. Dozdobte ho například snítkou červených šípků a krásná přírodní dekorace může zdobit vaše dveře, zápraží či jakýkoli prostor v bytě.

 

 

Věnec s šípky

Krásný podzimní věneček lze vytvořit s využitím snítek zralých šípků doplněných dalšími atraktivními přírodninami, které najdete na zahradě nebo při procházce přírodou. Navažte je na základ, který si snadno uděláte z proutků nebo pevnějšího drátu a dozdobte pěknou mašličkou.

 

 

Dekorace v květináčích

Pro podzimní výzdobu zápraží či okenního parapetu můžete krásně využít i obyčejné květníky a sklenice. Umístěte do nich podzimní plody a krásně zbarvené listy, doplňte je svíčkami, a úspěch je zaručen!

 

 

Kytička z bobulí

Nejjednodušší, a přitom velice efektní dekorací je kytička uvázaná z červených šípků nebo jiných pestrých podzimních bobulí. Dejte ji do pěkné vázičky a umístěte třeba na stůl či na okno.

 

 

Ozdoba na dveře

Věneček ve tvaru srdce můžete uvít i ze stálezelených větviček, které budou vypadat pěkně i po uschnutí. Doplňte je bobulemi a květy rovněž vhodnými k sušení a získáte tak dekoraci, která bude dlouho krásná na dveřích, na stěně či jiném vhodném místě.


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo je tradiční ukázkou valašské lidové umělecké tvorby. Jeho výrobou se začali zabývat manželé Lutonští ve Vizovicích v polovině 19. století.

Celý článek

Výzdoba s vůní jehličí

Výzdoba s vůní jehličí

I jediná smrková, borová či jedlová větvička disponuje onou nenahraditelnou ingrediencí, která přičaruje do našich příbytků kouzlo Vánoc. Zakomponování do sváteční výzdoby je tak sázkou na jistotu.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…