Truhlička na poklady

Z obyčejné dřevěné krabičky si můžete rychle a jednoduše vykouzlit dekorativní pirátskou truhličku na své poklady. Schovejte si do ní třeba své šperky nebo vzpomínky na léto.

Budete potřebovat:

  • dřevěnou krabičku
  • štětec
  • bílou a modrou akrylovou barvu
  • malířskou papírovou lepicí pásku
  • mušle a mořské hvězdice
  • silnější provázek
  • dekorativní síť či jiné námořnické dekorace
  • drobné kamínky či písek
  • tavnou pistoli nebo univerzální lepidlo
  • bezbarvý lak ve spreji

 

postup

1 Dřevěnou krabičku natřete bílou akrylovou barvou. Nátěr nechte zaschnout. Namíchejte si bleděmodrou barvu z bílé a modré a namalujte na krabičku modré námořnické pruhy. Opět počkejte, až barva důkladně zaschne.

2 S pomocí tavné pistole či univerzálního lepidla ozdobte krabičku dekoracemi v přímořském stylu – nalepte na ni mušle, mořské hvězdice, uzly ze silnějšího provázku, kousky dekorativní sítě, námořnické kotvy, záchranné kruhy, dřívka, kamínky a podobně. Boky krabičky také můžete ve spodní části potřít lepidlem a posypat pískem nebo drobným štěrkem.

3. Po zaschnutí lepidla ozdobenou krabičku ještě přestříkejte bezbarvým lakem ve spreji, aby byl povrch odolnější.


Text: mik; foto: Shutterstock

Další články

Macramé dekorace pro začátečníky

Macramé dekorace pro začátečníky

Líbí se vám ozdoby vyrobené technikou drhání, ale ještě jste se do ní nepustili? Nevadí, k výrobě této dekorace vám postačí jen kousek dřeva, kroucená bavlněná šňůra, a znalost těch nejzákladnějších uzlů.

Celý článek

Drhání neboli macramé

Drhání neboli macramé

V tomto dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se naučíte hned několik uzlů používaných při výrobě dekorací a doplňků technikou macramé. Můžete je pak uplatnit při výrobě ozdobného závěsu.

Celý článek

Námořnický věnec

Námořnický věnec

Přivezli jste si od moře kamínky, mušle a jiné drobnosti? Využijte je k výrobě věnce. Pokaždé, když půjdete kolem něj, se můžete zasnít a na okamžik pocítit závan svěžích dálek.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.