Vykrajovaná peříčka

Půvabné ozdoby ze samotvrdnoucí hmoty ve tvaru ptačích pírek můžete použít jako dekoraci, třeba k ozdobení kuchyňských dóz či věnců na dveře nebo si z nich můžete vytvořit osobitý šperk.

Budete potřebovat

  • samotvrdnoucí hmotu
  • akrylové barvy
  • štětec
  • nůž
  • smirkový papír
  • plastový váleček
  • stužku (případně drátek s očkem a další bižuterní komponenty)
  • špejle

 

postup

1 Samotvrdnoucí hmotu zpracujte jako těsto a vyválejte ji na placku silnou asi 5 mm. Nožem z hmoty vykrájejte tvary peříček.

 

2 Do vykrájených peříček jemně vyřízněte středovou linii.

 

3 Nyní podle obrázku ostrým nožem vykrájejte okraje peříček. Otvor na zavěšení vytvořte ve špičce peříčka s pomocí zapíchnutého kousku špejle nebo zápalky. Pokud chcete peříčka použít jako šperk, místo vytváření otvoru do nich zapíchněte drátek s očkem. Na toto očko po dokončení práce navléknete další bižuterní komponenty, například náušnicový háček.

 

4 Vytvořená srdíčka nechte dobře vytvrdnout. Minimální doba sušení je 24 hodin. Někdy je potřeba ji nechat dvojnásobně dlouhou. Usušená peříčka na okrajích upravte smirkovým papírem. Natřete je akrylovými barvami, postupně z obou stran.

 

5 S pomocí špejle namočené v bílé barvě ozdobte peříčka puntíky. Navlékněte je na stužky a použijte jako ozdobu.

 

 


Realizace, text a foto: Alena Isabella Grimmichová

Další články

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Originální kytičkové náušnice

Originální kytičkové náušnice

Vytvořte si originální háčkovaný šperk. Uháčkovat kytičku zvládne i úplný začátečník a proměnit ji v náušnici, je otázkou chvilky. Radost pak může dělat vám nebo vašim blízkým.

Celý článek

Tajemství rajské chuti

Tajemství rajské chuti

Rajčata jsou zdravá a výborně chutnají – zvláště ta z vlastní zahrady. Přečtěte si, jak je správně pěstovat, abyste z jediné rostliny sklidili celý košík plodů.

Celý článek