Vykrajovaná peříčka

Půvabné ozdoby ze samotvrdnoucí hmoty ve tvaru ptačích pírek můžete použít jako dekoraci, třeba k ozdobení kuchyňských dóz či věnců na dveře nebo si z nich můžete vytvořit osobitý šperk.

Budete potřebovat

  • samotvrdnoucí hmotu
  • akrylové barvy
  • štětec
  • nůž
  • smirkový papír
  • plastový váleček
  • stužku (případně drátek s očkem a další bižuterní komponenty)
  • špejle

 

postup

1 Samotvrdnoucí hmotu zpracujte jako těsto a vyválejte ji na placku silnou asi 5 mm. Nožem z hmoty vykrájejte tvary peříček.

 

2 Do vykrájených peříček jemně vyřízněte středovou linii.

 

3 Nyní podle obrázku ostrým nožem vykrájejte okraje peříček. Otvor na zavěšení vytvořte ve špičce peříčka s pomocí zapíchnutého kousku špejle nebo zápalky. Pokud chcete peříčka použít jako šperk, místo vytváření otvoru do nich zapíchněte drátek s očkem. Na toto očko po dokončení práce navléknete další bižuterní komponenty, například náušnicový háček.

 

4 Vytvořená srdíčka nechte dobře vytvrdnout. Minimální doba sušení je 24 hodin. Někdy je potřeba ji nechat dvojnásobně dlouhou. Usušená peříčka na okrajích upravte smirkovým papírem. Natřete je akrylovými barvami, postupně z obou stran.

 

5 S pomocí špejle namočené v bílé barvě ozdobte peříčka puntíky. Navlékněte je na stužky a použijte jako ozdobu.

 

 


Realizace, text a foto: Alena Isabella Grimmichová

Další články

Námořnický věnec

Námořnický věnec

Přivezli jste si od moře kamínky, mušle a jiné drobnosti? Využijte je k výrobě věnce. Pokaždé, když půjdete kolem něj, se můžete zasnít a na okamžik pocítit závan svěžích dálek.

Celý článek

Letničky na kamennou zídku

Letničky na kamennou zídku

Které květiny vysadit pro zkrášlení či zakrytí kamenné zahradní zídky? Zkuste zkombinovat například osvědčené petúnie s ostálkami, balzamínami a dalšími kráskami.

Celý článek

Mini domečky ze dřeva

Mini domečky ze dřeva

Malé domečky patří mezi kouzelné dekorace, které váš interiér zútulní a vnesou do něj prvek hravosti. Můžete si je snadno vytvořit z různých materiálů – například ze dřeva.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.