Lampa oblečená ve dřevě

Nechte se inspirovat krásou kroucené vrby a proměňte svou obyčejnou lampu v zajímavý doplněk z přírodního dřeva, který zútulní váš interiér.

Budete potřebovat:

  • stojací lampu
  • větve kroucené vrby
  • pilku
  • nůž
  • přímočarou pilu
  • brusný papír
  • provázek
  • lepidlo (např. Pattex Repair Epoxy)
  • matný lak ve spreji

Postup

1 Nejdříve si ze stromu odřízněte vhodné větve na výrobu stojanu.

2 S pomocí nože je zbavte kůry – u kroucené vrby to jde poměrně snadno. Větve nechte několik dní proschnout na slunci.

3 Podle výšky lampy si pak větve nařežte přímočarou pilou na stejnou délku.

4 Nařezané větve přebruste smirkovým papírem, protože po vyschnutí se na nich objeví drobné nerovnosti.

5 Větve pak poskládejte kolem nohy lampy, do tvaru, jak je chcete mít, a svažte je provázkem. Pak ještě můžete svazek větví – jak provázek dovolí – upravit do výsledného tvaru.

6 Když jste s tvarem spokojení, jednotlivé větve k sobě v místech, kde se dotýkají, slepte lepidlem. Do horní části ještě můžete přilepit krátké větvičky, abyste rozvětvení zahustili.

7. Na závěr větve přelakujte matným lakem ve spreji. Stínítko lampy před lakováním obalte, abyste jej nepotřísnili. Pokud byste větve lakovali před lepením, mohlo by se stát, že lepidlo nebude držet.

Tip

Podobným způsobem si můžete ozdobit i malou lampu na noční stolek.

Uložit

Uložit

Uložit


Realizace, text a foto: Jana Ardanová

Další články

Dřevěné stolečky

Dřevěné stolečky

Vlastnoručně vyrobené stolečky vás budou těšit, a navíc budou i praktickou pomůckou v domácnosti. Vkusně jimi vyplníte prostor v obývacím pokoji nebo venku na terase.

Celý článek

Oživte byt mozaikou

Oživte byt mozaikou

Přemýšlíte o tom, jaký obklad zvolit do koupelny či kuchyně? Mozaika pomůže při obkládání problematických míst a dokáže také zajímavě doplnit větší plochy.

Celý článek

Mísa s kamínky

Mísa s kamínky

Dáváte rádi věcem novou podobu? Starou bambusovou mísu můžete ozvláštnit nalepenými kameny, které zalijete betonovou směsí. A pozoruhodný bytový doplněk je na světě!

Celý článek

Přečtěte si

Divočina na zahradě

Divočina na zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Čím víc kolem nás ubývá „divočiny“, tím více po ní toužíme. Přitom si romantiku bažiny, rašeliniště či vřesoviště můžeme užívat nejen v „chaloupce z mechu a kapradí“, ale i v roubence nad náspem okresní silnice.

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

www.floranazahrade.cz

Chcete si udělat radost novým wellness koutkem? Vhodný prostor zdaleka nemusíte vybírat jen v interiéru, privátní lázně se staly velkým tématem i pro zahradní architekty. Ať s klesajícími teplotami tíhnete spíš k otužování, nebo si naopak toužíte prohřát celé tělo, venkovní lázně se mohou stát oblíbeným cílem vašich procházek po zimní zahradě.