Zaujalo nás – dekorace svépomocí

Rozmanité tipy a nápady, jak si zútulnit domov a zahradu

Pomalované domečky

Dřevěné domečky a ptačí budky patří k oblíbeným zahradním dekoracím. dejte jim na jaře nový vzhled s pomocí barev a štětce. A přizvěte k práci i děti!

 

Květináče s obličejem

Chcete vnést do interiéru prvek hravosti? Namalujte květináčům roztomilé obličeje. V dětském pokoji se budou krásně vyjímat.

 

Veselé plechovky

Plechovky s novým veselým nátěrem můžete využít třeba jako nádoby na květiny. A kam je umístit? Co třeba netradičně na okapovou rouru!

Kamenné berušky

Vdechněte kamenům v zahradě život a proměňte je s dětmi v roztomilé berušky. Můžete si jich vytvořit rovnou celé hejno.

 


Pestré proměny

Dejte starým nebo nepotřebným věcem nový vzhled i funkci. Za pár korun je můžete proměnit tak, aby vám opět dělaly radost a dobře sloužily. Inspirujte se.

Palety v barvách

 

Z obyčejných dřevěných palet lze vytvořit leccos, například i květinovou stěnu. Nemusí mít ale jen barvu zašedlého dřeva. Dejte jim pestrý kabát a váš dvůr ožije!

Pestrobarevné květníky

 

Natřít barvou můžete i klasické terakotové květináče. Vyzdobte si s nimi třeba plot nebo zábradlí na terase.

Rozkvetlé kolečko

 

Osázet jarními květinami můžete i staré děravé kolečko. Proč ho vyhazovat, když může sloužit jako originální zahradní dekorace!

Kolo jako ozdoba

 

Krásné starobylé, ale nepojízdné kolo můžete natřít antikorozním nátěrem a umístit na něj koše či jiné nádoby s květinami. Od jara do podzimu tak bude opět sloužit.

Nočník v novém

 

Zdědili jste po prababičce klasický nočník? Jeho tradiční služby už asi nebudou potřeba, tak proč z něj neudělat zajímavý květináč na zahradu.

Afrikány místo časopisů

 

Nehodí se vám starý ratanový stojan na časopisy? Využijte ho jinak a vložte do něj květinový truhlík, třeba s afrikány. Je neuvěřitelné, jak dobře to vypadá!

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Babiččiny čtverce s kopretinou

Babiččiny čtverce s kopretinou

Takzvané babiččiny čtverce jsou skvělým základem pro vytváření nejrůznějších háčkovaných výrobků. Naučte se s námi uháčkovat čtverec s kopretinou uprostřed. Ukážeme vám, jak na to.

Celý článek

Háčkované košíčky na šperky

Háčkované košíčky na šperky

Baví vás upcyklace? Pusťte se do výroby háčkovaných košíčků ze starého oblečení. Uděláte si místo ve skříni na nové kousky, a navíc si vytvoříte doplňky na ukládání různých drobností.

Celý článek