Zaujalo nás – dekorace svépomocí

Rozmanité tipy a nápady, jak si zútulnit domov a zahradu

Pomalované domečky

Dřevěné domečky a ptačí budky patří k oblíbeným zahradním dekoracím. dejte jim na jaře nový vzhled s pomocí barev a štětce. A přizvěte k práci i děti!

 

Květináče s obličejem

Chcete vnést do interiéru prvek hravosti? Namalujte květináčům roztomilé obličeje. V dětském pokoji se budou krásně vyjímat.

 

Veselé plechovky

Plechovky s novým veselým nátěrem můžete využít třeba jako nádoby na květiny. A kam je umístit? Co třeba netradičně na okapovou rouru!

Kamenné berušky

Vdechněte kamenům v zahradě život a proměňte je s dětmi v roztomilé berušky. Můžete si jich vytvořit rovnou celé hejno.

 


Pestré proměny

Dejte starým nebo nepotřebným věcem nový vzhled i funkci. Za pár korun je můžete proměnit tak, aby vám opět dělaly radost a dobře sloužily. Inspirujte se.

Palety v barvách

 

Z obyčejných dřevěných palet lze vytvořit leccos, například i květinovou stěnu. Nemusí mít ale jen barvu zašedlého dřeva. Dejte jim pestrý kabát a váš dvůr ožije!

Pestrobarevné květníky

 

Natřít barvou můžete i klasické terakotové květináče. Vyzdobte si s nimi třeba plot nebo zábradlí na terase.

Rozkvetlé kolečko

 

Osázet jarními květinami můžete i staré děravé kolečko. Proč ho vyhazovat, když může sloužit jako originální zahradní dekorace!

Kolo jako ozdoba

 

Krásné starobylé, ale nepojízdné kolo můžete natřít antikorozním nátěrem a umístit na něj koše či jiné nádoby s květinami. Od jara do podzimu tak bude opět sloužit.

Nočník v novém

 

Zdědili jste po prababičce klasický nočník? Jeho tradiční služby už asi nebudou potřeba, tak proč z něj neudělat zajímavý květináč na zahradu.

Afrikány místo časopisů

 

Nehodí se vám starý ratanový stojan na časopisy? Využijte ho jinak a vložte do něj květinový truhlík, třeba s afrikány. Je neuvěřitelné, jak dobře to vypadá!

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Krásné a vděčné pelargonie

Krásné a vděčné pelargonie

Pelargonie neboli muškáty stále patří k nejoblíbenějším květinám do truhlíků. Za staletí byly vyšlechtěné k naprosté dokonalosti, a tak si lze vybírat z nekonečného množství barev a variant.

Celý článek

Aranžmá s tulipány

Aranžmá s tulipány

Milujete tulipány? Vytvořte si z nich jarní dekoraci na stůl a užijte si jejich krásy do sytosti. Můžete je také krásně zkombinovat s pastelově růžovými karafiáty.

Celý článek

Jarní květinové dekorace

Jarní květinové dekorace

Nejkrásnější dekorací do bytu, na balkón či do zahrady jsou živé květy. Na jaře je všude k dostání spousta cibulovin a dalších květů. Jak si je doma zasadit, aby jejich krása vynikla?

Celý článek

Přečtěte si

Dřevěné schodiště

Dřevěné schodiště

www.chatar-chalupar.cz

Dřevo je pro konstrukci schodů materiálem veskrze tradičním, který má i v současnosti stále co nabídnout. Velké oblibě se těší především v chalupách, venkovských domech a dřevostavbách.