Místo pro ukládání obuvi

Předsíň je první místností, kterou spatříme při vstupu do domu. Jestliže nechceme, aby návštěvu upoutala přehlídka rozházených bot, je potřeba je chytře uložit.

Na začátku je nejdůležitější odpovědět si na otázku, kolik párů obuvi vlastně potřebujeme uložit. Máme-li kromě předsíně k dispozici ještě šatnu nebo komoru, do kterých můžeme uložit sezónní oblečení a obuv, máme napůl vyhráno. Pokud jsme ale odkázáni jen na prostor předsíně, nastává často boj s centimetry a optimální řešení většinou není snadné nalézt.

 

Pro početnější rodinu je nutné zvolit odpovídající velikost úložného prostoru. (KIKA)

 

Praktické výklopné botníky

Prostor předsíně má často podlouhlý tvar a je tedy nutné volit nábytek, který má pouze malou hloubku. Botníky s výklopným mechanismem jsou hluboké zpravidla jen kolem 20 cm. Výhodou je, že zabírají málo místa a ke všem botám máme pohodlný přístup. Mají ale také pár nevýhod a jednou z nich je obtížné ukládání vyšších zimních bot. Při výběru bychom měli také ohlídat, zda je botník opatřen průduchy, které umožní přístup vzduchu k uložené obuvi.

 

 

Sedací botník poskytuje menší úložný prostor skrytý za dvířky. (KIKA)

 

Botník jako lavička

Tuto formu botníku ocení jak rodiny s malými dětmi, tak starší generace. U obouvání či vyzouvání bot se můžeme pohodlně usadit a prostor pod lavičkou využít jako úložný prostor. Pod lavičku se zpravidla vejdou dva fochy, do kterých lze obuv uklidit. Police jsou většinou otevřené, občas lze ale narazit i na lavici s dvířky. Jejich kapacita pochopitelně závisí na šířce lavičky, nicméně pokud máme variantu bez dvířek a jde nám o vzhled předsíně, měli bychom zde ukládat pouze aktuálně nošenou obuv, neboť přecpané police se směsicí bot žádné místnosti na kráse nepřidají.

Lavice v předsíni umožňuje pohodlné obouvání vsedě. (KIKA)

 

Hloubka pouze 18 cm umožňuje použití tohoto botníku i v menším prostoru. (JYSK)

 

Základním kritériem pro výběr botníků je počet ukládaných párů obuvi. (JYSK)

 

Při výběru botníku hraje roli i to, zda lze ve stejném dekoru vybrat i ostatní vybavení místnosti. (IKEA)

 

Nábytek z lamina v dřevěném dekoru se snadno udržuje. (JYSK)

 

Nápadný botník ve stylu vintage upoutá na první pohled. (Butlers)

 

Botník v černé barvě s ozdobnými detaily se bude hodit i do domů s historickými prvky. (JYSK)

 

jysk.cz, kika.cz, rezbarstvihrabal.cz, ikea.cz, butlers.cz, pupiks.cz


Další články

Pokojové mini skleníky

Pokojové mini skleníky

Interiérové mini skleníky jsou nejen krásnou dekorací, ale umí pokojovým rostlinám či bylinkám poskytnout i teplejší a vlhčí mikroklima. Jejich podoby jsou různé. Mohou být jednoduché, romanticky zdobné i moderní s osvětlením a dálkovým ovládáním.

Celý článek

Barevné kytičky ze šišek

Barevné kytičky ze šišek

Šišky nasbírané v lese lákají ke tvoření. Zkuste si z nich vyrobit třeba barevné kvítky a použít je pro vytvoření pestré zahrádky. Zarámujte ji a máte krásnou dekoraci do dětského pokoje.

Celý článek

Arnošt Möller: Kožený výrobek je věčný

Arnošt Möller: Kožený výrobek je věčný

Materiál ke své práci shání pouze v ověřených koželužnách a nejraději pracuje s hovězí kůží. Precizně provedená práce je na ručně zhotovených kožedělných výrobcích Arnošta Möllera vidět na první pohled. Nahlédněte spolu s námi do jeho dílny v Ohrazenicích u Turnova, kde vznikají peněženky, opasky, pouzdra i dámské kabelky.

Celý článek

Přečtěte si

Úbislavice

Úbislavice

www.chatar-chalupar.cz

Cestou od Jičína směrem k Nové Pace odbočte před obcí Rumchalpa doleva. Objevíte Úbislavice a jejich osady a můžete obdivovat roubené podkrkonošské chalupy, některé s bohatě vyřezávanými štíty.

Podkroví s jasnými souvislostmi

Podkroví s jasnými souvislostmi

www.peknebydleni.cz

Kde bychom chtěli bydlet? Naše představy se různí, ale určitě můžeme sestavit pomyslnou hitparádu nejžádanějších míst. Na jednom z nejvyšších stupňů by se zřejmě ocitlo bydlení v rodinném domě. O vedoucí pozici by se ale se stejnou úspěšností ucházel i další velmi vyhledávaný typ bydlení – půdní vestavba.

Mlýn, kde se dobře žije

Mlýn, kde se dobře žije

www.chatar-chalupar.cz

Opuštěný mlýn, který na svém místě stál už v osmnáctém století, koupili Vlaďka a Josef Tomáškovi před šesti lety. Hned se pustili do jeho oprav a již za dva a půl roku zde oslavili první Vánoce.