Místo pro ukládání obuvi

Předsíň je první místností, kterou spatříme při vstupu do domu. Jestliže nechceme, aby návštěvu upoutala přehlídka rozházených bot, je potřeba je chytře uložit.

Na začátku je nejdůležitější odpovědět si na otázku, kolik párů obuvi vlastně potřebujeme uložit. Máme-li kromě předsíně k dispozici ještě šatnu nebo komoru, do kterých můžeme uložit sezónní oblečení a obuv, máme napůl vyhráno. Pokud jsme ale odkázáni jen na prostor předsíně, nastává často boj s centimetry a optimální řešení většinou není snadné nalézt.

 

Pro početnější rodinu je nutné zvolit odpovídající velikost úložného prostoru. (KIKA)

 

Praktické výklopné botníky

Prostor předsíně má často podlouhlý tvar a je tedy nutné volit nábytek, který má pouze malou hloubku. Botníky s výklopným mechanismem jsou hluboké zpravidla jen kolem 20 cm. Výhodou je, že zabírají málo místa a ke všem botám máme pohodlný přístup. Mají ale také pár nevýhod a jednou z nich je obtížné ukládání vyšších zimních bot. Při výběru bychom měli také ohlídat, zda je botník opatřen průduchy, které umožní přístup vzduchu k uložené obuvi.

 

 

Sedací botník poskytuje menší úložný prostor skrytý za dvířky. (KIKA)

 

Botník jako lavička

Tuto formu botníku ocení jak rodiny s malými dětmi, tak starší generace. U obouvání či vyzouvání bot se můžeme pohodlně usadit a prostor pod lavičkou využít jako úložný prostor. Pod lavičku se zpravidla vejdou dva fochy, do kterých lze obuv uklidit. Police jsou většinou otevřené, občas lze ale narazit i na lavici s dvířky. Jejich kapacita pochopitelně závisí na šířce lavičky, nicméně pokud máme variantu bez dvířek a jde nám o vzhled předsíně, měli bychom zde ukládat pouze aktuálně nošenou obuv, neboť přecpané police se směsicí bot žádné místnosti na kráse nepřidají.

Lavice v předsíni umožňuje pohodlné obouvání vsedě. (KIKA)

 

Hloubka pouze 18 cm umožňuje použití tohoto botníku i v menším prostoru. (JYSK)

 

Základním kritériem pro výběr botníků je počet ukládaných párů obuvi. (JYSK)

 

Při výběru botníku hraje roli i to, zda lze ve stejném dekoru vybrat i ostatní vybavení místnosti. (IKEA)

 

Nábytek z lamina v dřevěném dekoru se snadno udržuje. (JYSK)

 

Nápadný botník ve stylu vintage upoutá na první pohled. (Butlers)

 

Botník v černé barvě s ozdobnými detaily se bude hodit i do domů s historickými prvky. (JYSK)

 

jysk.cz, kika.cz, rezbarstvihrabal.cz, ikea.cz, butlers.cz, pupiks.cz


Další články

Krásné a vděčné pelargonie

Krásné a vděčné pelargonie

Pelargonie neboli muškáty stále patří k nejoblíbenějším květinám do truhlíků. Za staletí byly vyšlechtěné k naprosté dokonalosti, a tak si lze vybírat z nekonečného množství barev a variant.

Celý článek

Jarní květinové dekorace

Jarní květinové dekorace

Nejkrásnější dekorací do bytu, na balkón či do zahrady jsou živé květy. Na jaře je všude k dostání spousta cibulovin a dalších květů. Jak si je doma zasadit, aby jejich krása vynikla?

Celý článek

Šibori – šitá batika

Šibori – šitá batika

Naučte se s námi klasickou techniku šibori a vytvořte si krásný batikovaný šátek s geometrickým vzorem. S naším návodem krok za krokem to hravě zvládnete.

Celý článek

Přečtěte si

Dřevěné schodiště

Dřevěné schodiště

www.chatar-chalupar.cz

Dřevo je pro konstrukci schodů materiálem veskrze tradičním, který má i v současnosti stále co nabídnout. Velké oblibě se těší především v chalupách, venkovských domech a dřevostavbách.