Místo pro ukládání obuvi

Předsíň je první místností, kterou spatříme při vstupu do domu. Jestliže nechceme, aby návštěvu upoutala přehlídka rozházených bot, je potřeba je chytře uložit.

Na začátku je nejdůležitější odpovědět si na otázku, kolik párů obuvi vlastně potřebujeme uložit. Máme-li kromě předsíně k dispozici ještě šatnu nebo komoru, do kterých můžeme uložit sezónní oblečení a obuv, máme napůl vyhráno. Pokud jsme ale odkázáni jen na prostor předsíně, nastává často boj s centimetry a optimální řešení většinou není snadné nalézt.

 

Pro početnější rodinu je nutné zvolit odpovídající velikost úložného prostoru. (KIKA)

 

Praktické výklopné botníky

Prostor předsíně má často podlouhlý tvar a je tedy nutné volit nábytek, který má pouze malou hloubku. Botníky s výklopným mechanismem jsou hluboké zpravidla jen kolem 20 cm. Výhodou je, že zabírají málo místa a ke všem botám máme pohodlný přístup. Mají ale také pár nevýhod a jednou z nich je obtížné ukládání vyšších zimních bot. Při výběru bychom měli také ohlídat, zda je botník opatřen průduchy, které umožní přístup vzduchu k uložené obuvi.

 

 

Sedací botník poskytuje menší úložný prostor skrytý za dvířky. (KIKA)

 

Botník jako lavička

Tuto formu botníku ocení jak rodiny s malými dětmi, tak starší generace. U obouvání či vyzouvání bot se můžeme pohodlně usadit a prostor pod lavičkou využít jako úložný prostor. Pod lavičku se zpravidla vejdou dva fochy, do kterých lze obuv uklidit. Police jsou většinou otevřené, občas lze ale narazit i na lavici s dvířky. Jejich kapacita pochopitelně závisí na šířce lavičky, nicméně pokud máme variantu bez dvířek a jde nám o vzhled předsíně, měli bychom zde ukládat pouze aktuálně nošenou obuv, neboť přecpané police se směsicí bot žádné místnosti na kráse nepřidají.

Lavice v předsíni umožňuje pohodlné obouvání vsedě. (KIKA)

 

Hloubka pouze 18 cm umožňuje použití tohoto botníku i v menším prostoru. (JYSK)

 

Základním kritériem pro výběr botníků je počet ukládaných párů obuvi. (JYSK)

 

Při výběru botníku hraje roli i to, zda lze ve stejném dekoru vybrat i ostatní vybavení místnosti. (IKEA)

 

Nábytek z lamina v dřevěném dekoru se snadno udržuje. (JYSK)

 

Nápadný botník ve stylu vintage upoutá na první pohled. (Butlers)

 

Botník v černé barvě s ozdobnými detaily se bude hodit i do domů s historickými prvky. (JYSK)

 

jysk.cz, kika.cz, rezbarstvihrabal.cz, ikea.cz, butlers.cz, pupiks.cz


Další články

Bylinky pro zdravé klouby

Bylinky pro zdravé klouby

Trápí vás problémy s klouby? Než začnete hledat vhodné bylinky, které vám mohou pomoci, je třeba znát příčinu potíží. Jiné se hodí k léčbě podvrtnutého kotníku a jiné zpomalí degeneraci kloubů.

Celý článek

Originální kytičkové náušnice

Originální kytičkové náušnice

Vytvořte si originální háčkovaný šperk. Uháčkovat kytičku zvládne i úplný začátečník a proměnit ji v náušnici, je otázkou chvilky. Radost pak může dělat vám nebo vašim blízkým.

Celý článek

Tajemství rajské chuti

Tajemství rajské chuti

Rajčata jsou zdravá a výborně chutnají – zvláště ta z vlastní zahrady. Přečtěte si, jak je správně pěstovat, abyste z jediné rostliny sklidili celý košík plodů.

Celý článek