Inspirace pro stylový obývací pokoj

Už se vám váš obývák okoukal a máte pocit, že by ho to zase chtělo nějak osvěžit? Nebo ho teprve plánujete a zařizujete? Dneska pro vás máme několik tipů, jak mu dát (nový) šmrnc jen pomocí doplňků.

Na zem: Koberce a koberečky

Výrazný koberec dokáže místnost úplně proměnit. A to ať už jde o velký kus pokrývající většinu podlahy, běhoun nebo třeba menší koberec pod konferenčním stolkem. Pokud je váš obývák spíš minimalističtější, můžete si dovolit klidně extravagantní koberec s výrazným vzorem. V opačném případě sáhněte po jednobarevném kousku, zato klidně v křiklavější barvě.

Na zdi: Obrazy

Obraz na zdi bývá často první věc, co člověka upoutá při vstupu do místnosti. Může to být třeba velkoformátová fotografie, obrázek na skle či abstraktní kresba. Nebo si pořiďte obraz na korku – taková mapa světa vypadá skvěle a ještě si na ní připínáčky můžete vyznačit, kde jste už byli. Případně si na ni připíchnout fotky z vašich cest.

Na strop: Svítidla

Osvětlení lidé často podceňují. Přitom svítidlo nejen že dotváří interiér, ale způsob, jakým svítí, má vliv na vás i vaši rodinu. Je velký rozdíl, pokud máte výrazný lustr osvětlující celou místnost, nebo stropní svítidlo s tlumeným světlem. Doporučujeme vzít v úvahu orientaci místnosti, její tvar a v neposlední řadě i patro. Vybírejte žárovku s lehce nažloutlým odstínem. Teplé světlo v nás totiž vyvolává pohodu a klid. Až budete vybírat žárovku, hledejte rozmezí 2700 K ~ 3400 Kelvinů.

Do oken: Záclony a závěsy

I záclony a závěsy do oken okamžitě změní vzhled celé místnosti. O to víc, pokud zvolíte barevné látky. Při výběru nezapomeňte zohlednit orientaci vašeho obývacího pokoje. V místnostech orientovaných na sever si vystačíte se záclonami, protože zde je přísun denního světla žádoucí. Naopak v pokojích s okny na jih doporučujeme silnější závěsy, které vás hlavně v létě ochrání před přemírou slunečního svitu.

Na stůl: Vázy

Pěkná malovaná váza a v ní čerstvé či sušené květiny – to je doplněk, který se nikdy neokouká. Vázu můžete dát nejen na stůl, ale také do police. Když sáhněte po výrazném kousku, zajisté si ho každý host všimne. Na výběr je spousta materiálů: od keramiky přes kameninové až po nestárnoucí sklo.

Na pohovku: Polštáře

Vyměnit povlaky na polštáře je asi nejsnazší a nejlevnější způsob, jak dotvořit obývací pokoj. Na barvách a vzorech se můžete vyřádit – obzvlášť pokud máte jednobarevnou sedačku. Moderní je kombinovat různé barvy, vzory i materiály. Proč by třeba jeden polštář nemohl mít třásně, druhý být vyšívaný a třetí semišový? Stačí je sladit barevně a bude to vypadat prostě skvěle.

Komerční prezentace


Další články

Jak stylizovat Nike Air Max při každodenním nošení?

Jak stylizovat Nike Air Max při každodenním nošení?

Podzim se již naplno ohlásil, a tak nastal nejvyšší čas na pořádné podzimní nákupy. Podívejte se na aktuální módní trendy Nike Air Max a vykročte do pochmurných dnů v těch nejstylovějších a nejpohodlnějších botách. Nabídka je skutečně pestrá a jistě si z ní vyberou ženy, muži i děti.
Celý článek
Co všechno lze udělat pro upevnění svého zdraví?

Co všechno lze udělat pro upevnění svého zdraví?

Každý má jen jedno zdraví a další už nedostane. Proto bychom o něj měli náležitě pečovat, což se ne vždy děje. Kupodivu kvůli tomu není potřeba zcela od základu měnit svůj život.
Mnohdy bohatě postačí začít se jen o trochu více hýbat, případně vylepšit si jídelníček. Rovněž je dobré pořídit si i některé kvalitní doplňky stravy. Celý článek

Už znáte herbář časopisu Flóra?

Už znáte herbář časopisu Flóra?

Sezóna je za rohem a my vám proto připravili velkou databázi květin, keřů a stromů. Náš herbář má téměř 17 000 položek. Hledat v něm můžete podle jména rostliny nebo jejich vlastností a potřeb. Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…