Inspirace pro stylový obývací pokoj

Už se vám váš obývák okoukal a máte pocit, že by ho to zase chtělo nějak osvěžit? Nebo ho teprve plánujete a zařizujete? Dneska pro vás máme několik tipů, jak mu dát (nový) šmrnc jen pomocí doplňků.

Na zem: Koberce a koberečky

Výrazný koberec dokáže místnost úplně proměnit. A to ať už jde o velký kus pokrývající většinu podlahy, běhoun nebo třeba menší koberec pod konferenčním stolkem. Pokud je váš obývák spíš minimalističtější, můžete si dovolit klidně extravagantní koberec s výrazným vzorem. V opačném případě sáhněte po jednobarevném kousku, zato klidně v křiklavější barvě.

Na zdi: Obrazy

Obraz na zdi bývá často první věc, co člověka upoutá při vstupu do místnosti. Může to být třeba velkoformátová fotografie, obrázek na skle či abstraktní kresba. Nebo si pořiďte obraz na korku – taková mapa světa vypadá skvěle a ještě si na ní připínáčky můžete vyznačit, kde jste už byli. Případně si na ni připíchnout fotky z vašich cest.

Na strop: Svítidla

Osvětlení lidé často podceňují. Přitom svítidlo nejen že dotváří interiér, ale způsob, jakým svítí, má vliv na vás i vaši rodinu. Je velký rozdíl, pokud máte výrazný lustr osvětlující celou místnost, nebo stropní svítidlo s tlumeným světlem. Doporučujeme vzít v úvahu orientaci místnosti, její tvar a v neposlední řadě i patro. Vybírejte žárovku s lehce nažloutlým odstínem. Teplé světlo v nás totiž vyvolává pohodu a klid. Až budete vybírat žárovku, hledejte rozmezí 2700 K ~ 3400 Kelvinů.

Do oken: Záclony a závěsy

I záclony a závěsy do oken okamžitě změní vzhled celé místnosti. O to víc, pokud zvolíte barevné látky. Při výběru nezapomeňte zohlednit orientaci vašeho obývacího pokoje. V místnostech orientovaných na sever si vystačíte se záclonami, protože zde je přísun denního světla žádoucí. Naopak v pokojích s okny na jih doporučujeme silnější závěsy, které vás hlavně v létě ochrání před přemírou slunečního svitu.

Na stůl: Vázy

Pěkná malovaná váza a v ní čerstvé či sušené květiny – to je doplněk, který se nikdy neokouká. Vázu můžete dát nejen na stůl, ale také do police. Když sáhněte po výrazném kousku, zajisté si ho každý host všimne. Na výběr je spousta materiálů: od keramiky přes kameninové až po nestárnoucí sklo.

Na pohovku: Polštáře

Vyměnit povlaky na polštáře je asi nejsnazší a nejlevnější způsob, jak dotvořit obývací pokoj. Na barvách a vzorech se můžete vyřádit – obzvlášť pokud máte jednobarevnou sedačku. Moderní je kombinovat různé barvy, vzory i materiály. Proč by třeba jeden polštář nemohl mít třásně, druhý být vyšívaný a třetí semišový? Stačí je sladit barevně a bude to vypadat prostě skvěle.

Komerční prezentace


Další články

Cena elektřiny 2021: Zjistěte nejnižší ceny v kalkulačce 

Cena elektřiny 2021: Zjistěte nejnižší ceny v kalkulačce 

Platí vaši blízcí v porovnání s vámi za elektřinu mnohem méně, i když máte pocit, že vaše spotřeba je obdobná? Rozdíl může být hlavně v cenách od dodavatele. Ten sice netvoří celkovou cenu za elektřinu, ale určuje hodnotu jedné ze dvou jejích složek, což může s výslednou částkou ke konci výrazně hnout. Porovnejte proto nabídky na trhu a vyberte si službu, která je pro vás nejlepší. Celý článek

Průvodce kosmetikou

Průvodce kosmetikou

Na trhu je nespočet kosmetických výrobků. Každou chvíli na nás vybafne reklama, co vše musí naše kosmetická taštička obsahovat. Je však opravdu nutné mít všechny tyto přípravky doma? Samozřejmě, že ne. Stačí znát základní kosmetické principy. Abychom vám to ještě více ulehčili, představíme si 6 nepostradatelných přípravků, bez kterých se dámy neobejdeme!

Celý článek

Přečtěte si