Zalitá krása

Přívěsky s vylisovanými květinami můžete využít pro výrobu něžných květinových šperků – náhrdelníků, náušnic nebo náramků. Vyzkoušejte si práci z křišťálovou pryskyřicí.

Budete potřebovat

  • vylisované květy
  • pinzetu
  • balení křišťálové pryskyřice
  • plastové kelímky a lžičky
  • plastovou formu na přívěsky
  • jemný smirkový papír
  • kovová očka s vrutem nebo vrtačku

 

Postup

 

 

foto Shutterstock

 

1 Křišťálovou pryskyřici rozmíchejte podle návodu na balení.

 

 

foto Shutterstock

 

2 Na dno formy nalijte první vrstvu pryskyřice a s pomocí pinzety na ni položte vylisovanou květinu a zalijte ji další vrstvou pryskyřice. Nechte ztuhnout.

 

 

foto Shutterstock

 

3 Odlitek vyjměte z formy a okraje zabruste jemným smirkovým papírem. Nakonec do přívěsku zašroubujte očko s vrutem nebo vyvrtejte dírku na zavěšení.

 

 

foto Shutterstock

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Narcisy, nenáročné květiny na záhony i do skalek

Narcisy, nenáročné květiny na záhony i do skalek

K výhodám narcisů patří poměrně snadné pěstování. Jsou méně náročné než tulipány, nemusíte je pravidelně přesazovat do dobře vyhnojené půdy, stačí jednou za tři až čtyři roky. Méně tvoří dceřiné cibule ani nejsou tak citlivé na kvalitu zeminy. Lépe se hodí zejména do vlhčích míst s vyšší hladinou spodní vody, kde ostatní cibuloviny hnijí. Neohrožují je tolik ani virózy.

Celý článek

Zkrášlete se motýlí broží

Zkrášlete se motýlí broží

Jsou krásné a originální. Vytvořte si svou vlastní vyšívanou brož, například ve tvaru pestrého motýlka. Patříte-li mezi zkušené vyšívačky, bude to pro vás hračka!

Celý článek

Přečtěte si

Divočina na zahradě

Divočina na zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Čím víc kolem nás ubývá „divočiny“, tím více po ní toužíme. Přitom si romantiku bažiny, rašeliniště či vřesoviště můžeme užívat nejen v „chaloupce z mechu a kapradí“, ale i v roubence nad náspem okresní silnice.

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

www.floranazahrade.cz

Chcete si udělat radost novým wellness koutkem? Vhodný prostor zdaleka nemusíte vybírat jen v interiéru, privátní lázně se staly velkým tématem i pro zahradní architekty. Ať s klesajícími teplotami tíhnete spíš k otužování, nebo si naopak toužíte prohřát celé tělo, venkovní lázně se mohou stát oblíbeným cílem vašich procházek po zimní zahradě.