Zalitá krása

Přívěsky s vylisovanými květinami můžete využít pro výrobu něžných květinových šperků – náhrdelníků, náušnic nebo náramků. Vyzkoušejte si práci z křišťálovou pryskyřicí.

Budete potřebovat

  • vylisované květy
  • pinzetu
  • balení křišťálové pryskyřice
  • plastové kelímky a lžičky
  • plastovou formu na přívěsky
  • jemný smirkový papír
  • kovová očka s vrutem nebo vrtačku

 

Postup

 

 

foto Shutterstock

 

1 Křišťálovou pryskyřici rozmíchejte podle návodu na balení.

 

 

foto Shutterstock

 

2 Na dno formy nalijte první vrstvu pryskyřice a s pomocí pinzety na ni položte vylisovanou květinu a zalijte ji další vrstvou pryskyřice. Nechte ztuhnout.

 

 

foto Shutterstock

 

3 Odlitek vyjměte z formy a okraje zabruste jemným smirkovým papírem. Nakonec do přívěsku zašroubujte očko s vrutem nebo vyvrtejte dírku na zavěšení.

 

 

foto Shutterstock

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Talíř s otisky

Talíř s otisky

Rostliny s výraznější strukturou, například luční trávy nebo divoké koření, můžete využít pro vytvoření jedinečných plastických vzorů. Ozdobte si s nimi třeba dekorativní talíř.

Celý článek

Slaďoučké meruňky

Slaďoučké meruňky

Sametové meruňky nesmí v létě na našem stole chybět. nejlepší jsou samozřejmě čerstvé, ale v koláči chutnají také skvěle. Nebo máte chuť vyzkoušet je pečené, s medem a skořicí?

Celý článek

Přečtěte si

Jak uklízet bez chemie

Jak uklízet bez chemie

www.chatar-chalupar.cz

Vlastní, domácí čisticí prostředky mají dvě základní výhody: ušetří finance a jsou šetrnější k přírodě. Navíc je jejich výroba jednoduchá a většinu potřebných surovin máme běžně doma.

U stylistky v Lisabonu

U stylistky v Lisabonu

www.peknebydleni.cz

Devětadvacetiletá stylistka a influencerka Mafalda Patrício žije v portugalském Lisabonu. Má ráda eklektický styl, ve kterém mají čestné místo i ručně malované kachlíčky.