Nové dekorace

Přemýšlíte, čím nahradíte staré dekorace, až s vám okoukají? Co třeba pokojovky v zavěšených nádobkách? Pokud je chcete namnožit, odřízněte výhonky rostlin s několika listy a vložte je do vhodných skleněných či plastových nádobek naplněných vodou. Pak je zavěste, například na větev, s pomocí obyčejného provázku. Poté, co rostlinka ve sklenici s vodou zakoření, zasaďte ji do květináče se vhodným substrátem.

Kaktus od srdce

Sukulenty jsou skromné a hned tak něco je nezničí. Můžete je proto s klidným srdcem věnovat i člověku, který na péči o rostliny nemá patřičné „buňky“. Chcete-li svým dárkem vyjádřit i své city, zvolte pro malé kaktusky květináč ve tvaru srdíčka. Nebo můžete vybrat i květinu, která sama jako srdce vypadá – hoya kerrii patří mezi voskovky a prodává se i jako jeden zakořeněný list ve tvaru srdce.

 


Plstěné srdíčko

Netradiční šperk nebo přívěsek ve tvaru srdce můžete vyrobit i z ovčího rouna metodou suchého plstění. Budete k tomu potřebovat ještě formičku (stačí vykrajovátko) ve tvaru srdce, molitanovou podložku (například houbičku na nádobí) a speciální jehlu na plstění. Rouno vložte do formičky položené na molitan a pak ho plsticí jehlou propichujte tak dlouho, až vlna zplstnatí a zpevní se.

 


Jednoduchý věneček

K výrobě tohoto jednoduchého, a přitom efektního věnečku budete potřebovat jen karton ze staré krabice, tužku, nůžky, obyčejný provázek, zbytky přízí a univerzální lepidlo. Na karton si nakreslete dva soustředné kruhy, jeden v průměru asi o pět centimetrů menší než druhý. Vytvořený tvar věnce vystřihněte. Obkreslete si také srdíčka různých velikostí (například podle vykrajovátek) a také je vystřihněte. Poté srdíčka omotejte přízemi v různých barvách podle svého výběru, aby byla pěkně plastická. Základ věnce hustě omotejte přírodním provázkem a připravená srdíčka na něj nalepte.


 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Bylinky pro zdravé klouby

Bylinky pro zdravé klouby

Trápí vás problémy s klouby? Než začnete hledat vhodné bylinky, které vám mohou pomoci, je třeba znát příčinu potíží. Jiné se hodí k léčbě podvrtnutého kotníku a jiné zpomalí degeneraci kloubů.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Originální kytičkové náušnice

Originální kytičkové náušnice

Vytvořte si originální háčkovaný šperk. Uháčkovat kytičku zvládne i úplný začátečník a proměnit ji v náušnici, je otázkou chvilky. Radost pak může dělat vám nebo vašim blízkým.

Celý článek