Vykouzlete si doma přímořskou atmosféru

Milujete procházky po pláži a sbírání mušlí? Zařiďte si některou místnost nebo třeba jen zákoutí v bytě v duchu své oblíbené prázdninové destinace...


Nevšední jídelna

Nábytkem Pacifik z mangového dřeva s ručně vyřezávaným reliéfním ornamentem můžete své jídelně vdechnout jedinečnou atmosféru. Středomořský charakter místnosti lze ještě podtrhnout modrým nátěrem stěn a vhodně zvolenými doplňky.
Cena stolu: 13 089 Kč; www.sobnabytek.cz

 

 

 


Svícny s mušlemi a hvězdicemi

Vkusný svícen, který vám bude připomínat letní dny, si můžete jednoduše vyrobit z obyčejné sklenice, kterou ozdobíte mořskou hvězdicí nebo třeba mušlemi. Stačí je přilepit tavnou pistolí. Do sklenice pak nasypte písek a do něj zasuňte svíčku. Mušle či hvězdice si můžete nasbírat přímo u moře, nebo si je zakoupit v některém z obchodů s dekoračními předměty.

 


Domek na pláži

Prázdninovou atmosféru si doma můžete vytvořit také ušitím nových závěsů, polštářků či sedáků z pěkné dekorativní látky. Například dekor látek z kolekce Beachcomber zahrnuje směsici mořských témat – obrázky ptáků, mořských živočichů, plachetnic i dalších přímořských scén. Látka ze 100% bavlny je prodávána v šíři 140 cm.
Cena látky Beachcomber: 650 Kč / bm; www.anglickapohoda.cz

 


Text: Dita Fingerlandová a red; Foto: Shutterstock a archiv firem

Další články

Větve a špalky v interiéru

Větve a špalky v interiéru

Dřevo v bytě nemusí být jen materiálem na nábytek. Jako funkční doplňky i dekorace se v interiéru uplatní různě silné větve a kmínky stromů, plátky a pláty dřeva i celé špalky.

Celý článek

Jak vybírat vchodové dveře

Jak vybírat vchodové dveře

Při výběru vchodových dveří hraje rozhodující roli vzhled, ale i materiálové provedení, bezpečnostní prvky i tepelněizolační vlastnosti. Někdy je nejlepší nechat vyrobit repliku.

Celý článek

Macramé dekorace pro začátečníky

Macramé dekorace pro začátečníky

Líbí se vám ozdoby vyrobené technikou drhání, ale ještě jste se do ní nepustili? Nevadí, k výrobě této dekorace vám postačí jen kousek dřeva, kroucená bavlněná šňůra, a znalost těch nejzákladnějších uzlů.

Celý článek

Přečtěte si