Vševidoucí zrcadlové oko

Zajímavý designový doplněk ve tvaru oka si můžete poměrně snadno a jednoduše vyrobit doma. Budete k tomu potřebovat jen zrcadlo, vyšívací rámečky a trochu času.

Budete potřebovat

  • 2 bambusové vyšívací kruhy, větší a menší (zde o průměru 33 cm a 17 cm)
  • kulaté zrcadlo stejného průměru jako menší kruh
  • špejle
  • pravítko
  • tužku
  • pilku
  • nůžky
  • tavnou pistoli

 

postup

 

 

foto Shutterstock

1 Nejprve odšroubujte a odstraňte vnější části vyšívacích rámečků. Na menším kruhu si tužkou označte body, kterými prochází průměr. Menší kruh vložte do většího tak, aby se v horní části dotýkaly. Přiložte pravítko na oba naznačené body průměru vnitřního kruhu a udělejte značky v obou místech, kde pravítko protíná vnější kruh (viz obrázek).

 

 

foto Shutterstock

2 Na vyznačených místech kruh odřízněte. Vytvoříte tak horní část „oka“. Stejným způsobem udělejte i dolní část.

 

 

foto Shutterstock

3 Nyní tvar oka sestavte (horní a dolní část většího kruhu přiložte k vnitřnímu menšímu kruhu) a v bodech, kde se jednotlivé kusy stýkají, je slepte tavnou pistolí. Na menší kruh přilepte zrcadlo. Připravte si špejle – nůžkami je zkraťte na potřebnou délku. Rozmístěte je na horní a dolní část „oka“ tak, aby tvořily „řasy“. Pak špejle přilepte.

 

foto Shutterstock

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Narcisy, nenáročné květiny na záhony i do skalek

Narcisy, nenáročné květiny na záhony i do skalek

K výhodám narcisů patří poměrně snadné pěstování. Jsou méně náročné než tulipány, nemusíte je pravidelně přesazovat do dobře vyhnojené půdy, stačí jednou za tři až čtyři roky. Méně tvoří dceřiné cibule ani nejsou tak citlivé na kvalitu zeminy. Lépe se hodí zejména do vlhčích míst s vyšší hladinou spodní vody, kde ostatní cibuloviny hnijí. Neohrožují je tolik ani virózy.

Celý článek

Zkrášlete se motýlí broží

Zkrášlete se motýlí broží

Jsou krásné a originální. Vytvořte si svou vlastní vyšívanou brož, například ve tvaru pestrého motýlka. Patříte-li mezi zkušené vyšívačky, bude to pro vás hračka!

Celý článek

Přečtěte si

Divočina na zahradě

Divočina na zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Čím víc kolem nás ubývá „divočiny“, tím více po ní toužíme. Přitom si romantiku bažiny, rašeliniště či vřesoviště můžeme užívat nejen v „chaloupce z mechu a kapradí“, ale i v roubence nad náspem okresní silnice.

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

www.floranazahrade.cz

Chcete si udělat radost novým wellness koutkem? Vhodný prostor zdaleka nemusíte vybírat jen v interiéru, privátní lázně se staly velkým tématem i pro zahradní architekty. Ať s klesajícími teplotami tíhnete spíš k otužování, nebo si naopak toužíte prohřát celé tělo, venkovní lázně se mohou stát oblíbeným cílem vašich procházek po zimní zahradě.