Vševidoucí zrcadlové oko

Zajímavý designový doplněk ve tvaru oka si můžete poměrně snadno a jednoduše vyrobit doma. Budete k tomu potřebovat jen zrcadlo, vyšívací rámečky a trochu času.

Budete potřebovat

  • 2 bambusové vyšívací kruhy, větší a menší (zde o průměru 33 cm a 17 cm)
  • kulaté zrcadlo stejného průměru jako menší kruh
  • špejle
  • pravítko
  • tužku
  • pilku
  • nůžky
  • tavnou pistoli

 

postup

 

 

foto Shutterstock

1 Nejprve odšroubujte a odstraňte vnější části vyšívacích rámečků. Na menším kruhu si tužkou označte body, kterými prochází průměr. Menší kruh vložte do většího tak, aby se v horní části dotýkaly. Přiložte pravítko na oba naznačené body průměru vnitřního kruhu a udělejte značky v obou místech, kde pravítko protíná vnější kruh (viz obrázek).

 

 

foto Shutterstock

2 Na vyznačených místech kruh odřízněte. Vytvoříte tak horní část „oka“. Stejným způsobem udělejte i dolní část.

 

 

foto Shutterstock

3 Nyní tvar oka sestavte (horní a dolní část většího kruhu přiložte k vnitřnímu menšímu kruhu) a v bodech, kde se jednotlivé kusy stýkají, je slepte tavnou pistolí. Na menší kruh přilepte zrcadlo. Připravte si špejle – nůžkami je zkraťte na potřebnou délku. Rozmístěte je na horní a dolní část „oka“ tak, aby tvořily „řasy“. Pak špejle přilepte.

 

foto Shutterstock

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Náušnice z korálků

Náušnice z korálků

V dnešním dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se seznámíte s tvorbou šperků z korálků metodou takzvaného ketlování. Zkuste si s námi vyrobit originální náušnice.

Celý článek

Tmavomodré mlsání

Tmavomodré mlsání

Pochutnáte si rádi na ovocných moučnících? Můžete si je dopřát k obědu, ke svačince nebo je nabídnout hostům ke kávě. Co takhle šťavnatý borůvkový koláč, lehké taštičky nebo nadýchané muffiny?

Celý článek

Působivé hortenzie

Působivé hortenzie

Jejich květy jsou v zahradě nepřehlédnutelné, navíc vypadají krásně ve váze i v nejrůznějších květinových dekoracích včetně věnců. A tak není divu, že hortenzie patří k nejoblíbenějším okrasným rostlinám. Jak je správně pěstovat a z jakých druhů vybírat?

Celý článek

Péče o chrup psů a koček

Péče o chrup psů a koček

Představa psa s kartáčkem na zuby je sice úsměvná, přesto šlo donedávna spolu s okusováním tvrdých předmětů o jediný způsob čištění zvířecího chrupu v domácím prostředí. Nyní s péčí o chrup účinně pomáhají přípravky podávané v krmivu.

Celý článek

Přečtěte si

Domek z chalupy po prababičce

Domek z chalupy po prababičce

www.chatar-chalupar.cz

Milan se rozhodl pro rekonstrukci chalupy po prababičce svépomocí. Ač její větší i menší opravy trvaly řadu let, nikdy svého rozhodnutí nelitoval. Vždy při něm stála jeho Iveta a zkušenosti z opravy domku se zúročily.

Drátěná paráda

Drátěná paráda

www.chatar-chalupar.cz

Právě prošla vašima rukama nepotřebná klec. Co s ní? Zavěste ji do zahrady nebo do ní naaranžujte kytky a dejte ji na parapet. Vyrábějí se čistě ozdobné klece, které nemají dvířka pro ptáčky, ale celý vrchní díl je odklápěcí. V nich můžete pěstovat rostliny v květináči nebo sem postavit svíčky; jejich zapalování půjde snadno.