foto Shutterstock

Vševidoucí zrcadlové oko

Zajímavý designový doplněk ve tvaru oka si můžete poměrně snadno a jednoduše vyrobit doma. Budete k tomu potřebovat jen zrcadlo, vyšívací rámečky a trochu času.

Budete potřebovat

  • 2 bambusové vyšívací kruhy, větší a menší (zde o průměru 33 cm a 17 cm)
  • kulaté zrcadlo stejného průměru jako menší kruh
  • špejle
  • pravítko
  • tužku
  • pilku
  • nůžky
  • tavnou pistoli

 

postup

 

 

foto Shutterstock

1 Nejprve odšroubujte a odstraňte vnější části vyšívacích rámečků. Na menším kruhu si tužkou označte body, kterými prochází průměr. Menší kruh vložte do většího tak, aby se v horní části dotýkaly. Přiložte pravítko na oba naznačené body průměru vnitřního kruhu a udělejte značky v obou místech, kde pravítko protíná vnější kruh (viz obrázek).

 

 

foto Shutterstock

2 Na vyznačených místech kruh odřízněte. Vytvoříte tak horní část „oka“. Stejným způsobem udělejte i dolní část.

 

 

foto Shutterstock

3 Nyní tvar oka sestavte (horní a dolní část většího kruhu přiložte k vnitřnímu menšímu kruhu) a v bodech, kde se jednotlivé kusy stýkají, je slepte tavnou pistolí. Na menší kruh přilepte zrcadlo. Připravte si špejle – nůžkami je zkraťte na potřebnou délku. Rozmístěte je na horní a dolní část „oka“ tak, aby tvořily „řasy“. Pak špejle přilepte.

 

foto Shutterstock

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Bylinky pro zdravé klouby

Bylinky pro zdravé klouby

Trápí vás problémy s klouby? Než začnete hledat vhodné bylinky, které vám mohou pomoci, je třeba znát příčinu potíží. Jiné se hodí k léčbě podvrtnutého kotníku a jiné zpomalí degeneraci kloubů.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Originální kytičkové náušnice

Originální kytičkové náušnice

Vytvořte si originální háčkovaný šperk. Uháčkovat kytičku zvládne i úplný začátečník a proměnit ji v náušnici, je otázkou chvilky. Radost pak může dělat vám nebo vašim blízkým.

Celý článek