Veselá čarodějka

Ušijte si s dětmi veselou čarodějku z filcu. Udělá jim radost jako milý dárek, talisman pro štěstí nebo třeba jako přívěšek na klíče či na školní tašku. Návod není vůbec složitý.


Čarodějka na koštěti
na slet kamarádek letí.
Nesmí nabrat zpoždění,
mají lekci kouzlení!


Připrav si:

  • bílou, oranžovou a černou plsť
  • nůžky
  • bílou a černou nit
  • jehlu
  • větvičku
  • lepidlo vhodné na plsť

 

Postup

 

 

 

1 Z připravené plsti vystřihněte tvary podle obrázku. Oranžové obdélníky nezapomeňte nastřihat na tenké třásně.

 

 

 

2 Bílou nití sešijte hlavu a podle obrázku na ni černou nití vyšijte oči a pusu. Sešijte také tvary na tělíčko (pozor, nejkratší stranu nechte volnou!) a klobouk z černé plsti. Oranžové třásně stočte do ruličky a zalepte (to budou vlasy). Druhý oranžový obdélník obtočte kolem větvičky a vytvořte koště.

 

 

3 Hlavu zastrčte do otvoru v tělíčku a přišijte ji nebo přilepte. Na hlavu nalepte vlasy a na ně klobouk. K tělíčku přilepte nebo přišijte ruce a vpředu mezi ně vložte koště. Ruce k němu přilepte, a čarodějka je připravená kouzlit!

 


Text: Rozmarýnka; foto: Shutterstock

Další články

Barevné kytičky ze šišek

Barevné kytičky ze šišek

Šišky nasbírané v lese lákají ke tvoření. Zkuste si z nich vyrobit třeba barevné kvítky a použít je pro vytvoření pestré zahrádky. Zarámujte ji a máte krásnou dekoraci do dětského pokoje.

Celý článek

Mokré filcování na šabloně

Mokré filcování na šabloně

Filcovat, tedy zpracovávat vlnu do podoby plsti, můžete buď suchou nebo mokrou cestou. V tomto dílu našeho seriálu se naučíte vytvořit metodou mokrého filcování originální kabelku.

Celý článek

Přečtěte si

Úbislavice

Úbislavice

www.chatar-chalupar.cz

Cestou od Jičína směrem k Nové Pace odbočte před obcí Rumchalpa doleva. Objevíte Úbislavice a jejich osady a můžete obdivovat roubené podkrkonošské chalupy, některé s bohatě vyřezávanými štíty.

Podkroví s jasnými souvislostmi

Podkroví s jasnými souvislostmi

www.peknebydleni.cz

Kde bychom chtěli bydlet? Naše představy se různí, ale určitě můžeme sestavit pomyslnou hitparádu nejžádanějších míst. Na jednom z nejvyšších stupňů by se zřejmě ocitlo bydlení v rodinném domě. O vedoucí pozici by se ale se stejnou úspěšností ucházel i další velmi vyhledávaný typ bydlení – půdní vestavba.

Mlýn, kde se dobře žije

Mlýn, kde se dobře žije

www.chatar-chalupar.cz

Opuštěný mlýn, který na svém místě stál už v osmnáctém století, koupili Vlaďka a Josef Tomáškovi před šesti lety. Hned se pustili do jeho oprav a již za dva a půl roku zde oslavili první Vánoce.