Veselá čarodějka

Ušijte si s dětmi veselou čarodějku z filcu. Udělá jim radost jako milý dárek, talisman pro štěstí nebo třeba jako přívěšek na klíče či na školní tašku. Návod není vůbec složitý.


Čarodějka na koštěti
na slet kamarádek letí.
Nesmí nabrat zpoždění,
mají lekci kouzlení!


Připrav si:

  • bílou, oranžovou a černou plsť
  • nůžky
  • bílou a černou nit
  • jehlu
  • větvičku
  • lepidlo vhodné na plsť

 

Postup

 

 

 

1 Z připravené plsti vystřihněte tvary podle obrázku. Oranžové obdélníky nezapomeňte nastřihat na tenké třásně.

 

 

 

2 Bílou nití sešijte hlavu a podle obrázku na ni černou nití vyšijte oči a pusu. Sešijte také tvary na tělíčko (pozor, nejkratší stranu nechte volnou!) a klobouk z černé plsti. Oranžové třásně stočte do ruličky a zalepte (to budou vlasy). Druhý oranžový obdélník obtočte kolem větvičky a vytvořte koště.

 

 

3 Hlavu zastrčte do otvoru v tělíčku a přišijte ji nebo přilepte. Na hlavu nalepte vlasy a na ně klobouk. K tělíčku přilepte nebo přišijte ruce a vpředu mezi ně vložte koště. Ruce k němu přilepte, a čarodějka je připravená kouzlit!

 


Text: Rozmarýnka; foto: Shutterstock

Další články

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo je tradiční ukázkou valašské lidové umělecké tvorby. Jeho výrobou se začali zabývat manželé Lutonští ve Vizovicích v polovině 19. století.

Celý článek

Vosková batika

Vosková batika

Technika voskové batiky patří mezi tradiční řemesla. Již po staletí se voskem maluje, kreslí a tiskne. Vyzkoušejte si ji při výrobě malovaného povlaku na polštář. Ukážeme vám, jak na to.

Celý článek

Vyšívání dutou jehlou

Vyšívání dutou jehlou

Možná už tuto techniku, nazývanou anglicky Punch Needle, znáte a patří mezi vaše oblíbené. Ale zrovna tak je možné, že o ní slyšíte poprvé. Pojďme si ji v krátkosti představit a ukázat, jaké obrázky lze díky ní vytvořit.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…