Veselá čarodějka

Ušijte si s dětmi veselou čarodějku z filcu. Udělá jim radost jako milý dárek, talisman pro štěstí nebo třeba jako přívěšek na klíče či na školní tašku. Návod není vůbec složitý.


Čarodějka na koštěti
na slet kamarádek letí.
Nesmí nabrat zpoždění,
mají lekci kouzlení!


Připrav si:

  • bílou, oranžovou a černou plsť
  • nůžky
  • bílou a černou nit
  • jehlu
  • větvičku
  • lepidlo vhodné na plsť

 

Postup

 

 

 

1 Z připravené plsti vystřihněte tvary podle obrázku. Oranžové obdélníky nezapomeňte nastřihat na tenké třásně.

 

 

 

2 Bílou nití sešijte hlavu a podle obrázku na ni černou nití vyšijte oči a pusu. Sešijte také tvary na tělíčko (pozor, nejkratší stranu nechte volnou!) a klobouk z černé plsti. Oranžové třásně stočte do ruličky a zalepte (to budou vlasy). Druhý oranžový obdélník obtočte kolem větvičky a vytvořte koště.

 

 

3 Hlavu zastrčte do otvoru v tělíčku a přišijte ji nebo přilepte. Na hlavu nalepte vlasy a na ně klobouk. K tělíčku přilepte nebo přišijte ruce a vpředu mezi ně vložte koště. Ruce k němu přilepte, a čarodějka je připravená kouzlit!

 


Text: Rozmarýnka; foto: Shutterstock

Další články

Korálkový závěs na květiny

Korálkový závěs na květiny

Staré nepoužívané síto po babičce může ještě sloužit jako parádní závěs na kvetoucí převislé květiny. Podívejte se, jak na to, a pusťte se do proměny spolu s námi!

Celý článek

Roztomilé myšky z ruliček od papíru

Roztomilé myšky z ruliček od papíru

Při vytváření dalších ruličkových zvířátek přijdou ke slovu hlavně nůžky, šikovné ruce, a hlavně vaše fantazie. Díky ní se mohou ruličky proměnit v nejrůznější živočichy, například myšky.

Celý článek

Květináče jako malované

Květináče jako malované

Co se starými terakotovými květináči, které už nevypadají pěkně? Využijte je jako malířské plátno, dejte jim nové barvy a vzory a vytvořte si tak originální doplňky. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek