Veselá čarodějka

Ušijte si s dětmi veselou čarodějku z filcu. Udělá jim radost jako milý dárek, talisman pro štěstí nebo třeba jako přívěšek na klíče či na školní tašku. Návod není vůbec složitý.


Čarodějka na koštěti
na slet kamarádek letí.
Nesmí nabrat zpoždění,
mají lekci kouzlení!


Připrav si:

  • bílou, oranžovou a černou plsť
  • nůžky
  • bílou a černou nit
  • jehlu
  • větvičku
  • lepidlo vhodné na plsť

 

Postup

 

 

 

1 Z připravené plsti vystřihněte tvary podle obrázku. Oranžové obdélníky nezapomeňte nastřihat na tenké třásně.

 

 

 

2 Bílou nití sešijte hlavu a podle obrázku na ni černou nití vyšijte oči a pusu. Sešijte také tvary na tělíčko (pozor, nejkratší stranu nechte volnou!) a klobouk z černé plsti. Oranžové třásně stočte do ruličky a zalepte (to budou vlasy). Druhý oranžový obdélník obtočte kolem větvičky a vytvořte koště.

 

 

3 Hlavu zastrčte do otvoru v tělíčku a přišijte ji nebo přilepte. Na hlavu nalepte vlasy a na ně klobouk. K tělíčku přilepte nebo přišijte ruce a vpředu mezi ně vložte koště. Ruce k němu přilepte, a čarodějka je připravená kouzlit!

 


Text: Rozmarýnka; foto: Shutterstock

Další články

Upcyklujte a ušijte si kabelku!

Upcyklujte a ušijte si kabelku!

Zabírají vám staré džíny místo ve skříni, ale je vám líto je vyhodit? Poradíme vám, jak si z nich ušít stylovou a jedinečnou kabelku, a zbavit se tak odpadu moderně a ekologicky.

Celý článek

Originální brož z organzy

Originální brož z organzy

Ozdobte si svůj outfit vlastnoručně vyrobeným květinovým doplňkem z lehké organzy. Můžete si je vytvořit v různých barevných kombinacích inspirovaných vlastním šatníkem.

Celý článek

Krabička s rozkvetlou loukou

Krabička s rozkvetlou loukou

Rádi vylepšujete a renovujete? Z obyčejné dřevěné krabice si můžete vytvořit obrázek s rozkvetlou loukou a jasně modrou oblohou. Podívejte se jak na to a tvořte s námi!

Celý článek