Věšáček na šperky

Proč své oblíbené šperky schovávat do krabiček? Vystavte je na zajímavém věšáčku v podobě stromku. Můžete si ho sama vyrobit, ale je také možné, že náš návod inspiruje vašeho partnera a věnuje vám ho třeba jako valentýnský dárek…

Co budete potřebovat:

  • Zahradní drát o průměru 1,5 mm a délce asi 200 mm
  • kleště
  • nůžky na drát
  • tavnou pistoli
  • modelovací hmotu tvrdnoucí na vzduchu (například Keraplast)
  • sklenici s vodou
  • jemný brusný papír zrnitosti č. 150
  • bílou barvu (například Akryl Extra lesk)
  • tónovací barvu podle vlastního výběru (například Kolorka )

 

postup:

Odstřihněte 4 dráty dlouhé asi 28 cm a vyformujte je do tvaru větví. Ve spodní polovině stromu dráty převažte dalším drátem, abyste vytvořili kmen stromu. Asi 3 cm nechte přečnívat jako kořeny. Pak nastříhejte kratší dráty a tavnou pistolí je přilepte na kostru jako větvičky.

 

 

Modelovací hmotu prohněťte vlhkými prsty a nanášejte na kostru stromu. Hotový strom vyhlaďte mokrými prsty, aby při sušení nepopraskal. Nechte ho schnout při pokojové teplotě několik dní. Nesušte ho u topení, mohl by popraskat.

 

 

Stromek po vyschnutí přebruste brusným papírem dohladka. Pokud se při sušení zmenšil, odstřihněte přečnívající dráty.

 

 

Takto připravený stromeček natřete barvou, která bude ladit s interiérem, do kterého chcete stromeček umístit.

 


Realizace, text a foto: Jana Ardanová

Další články

Květinový polštář

Květinový polštář

Obyčejný polštářek můžete proměnit v rozkvetlou louku – stačí na něj našít několik výrazných květů, které si sami uháčkujete. Postupujte podle našeho návodu.

Celý článek

Jak předcházet cukrovce

Jak předcházet cukrovce

Máte v rodině diabetes? Pak byste se měli snažit žít zdravě. Dostatek pohybu a tělo bez zbytečné nadváhy – to je recept, jak se tomuto onemocnění vyhnout.

Celý článek

Levandulové potěšení

Levandulové potěšení

Vyrobte si čistě přírodní kosmetiku z levandulových květů. Získáte tak originální zkrášlovací přípravky bez zbytečné chemie, navíc s příjemnou levandulovou vůní.

Celý článek

Ovocné koláče

Ovocné koláče

Jsou voňavé, lahodné, plné vitaminů, chutnají ke kávě i k snídani. Dopřejte si koláče s čerstvým ovocem upečené tak, jak to dělávaly hospodyňky v časech minulých…

Celý článek

Přečtěte si

Altán na velké zahradě

Altán na velké zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Posezení na zahradě může mít mnoho tváří – od nejjednoduššího altánku až po částečně či zcela zděnou stavbu ve stylu bungalovu. Taková stavba sluší především větším zahradám.