Věšáček na šperky

Proč své oblíbené šperky schovávat do krabiček? Vystavte je na zajímavém věšáčku v podobě stromku. Můžete si ho sama vyrobit, ale je také možné, že náš návod inspiruje vašeho partnera a věnuje vám ho třeba jako valentýnský dárek…

Co budete potřebovat:

  • Zahradní drát o průměru 1,5 mm a délce asi 200 mm
  • kleště
  • nůžky na drát
  • tavnou pistoli
  • modelovací hmotu tvrdnoucí na vzduchu (například Keraplast)
  • sklenici s vodou
  • jemný brusný papír zrnitosti č. 150
  • bílou barvu (například Akryl Extra lesk)
  • tónovací barvu podle vlastního výběru (například Kolorka )

 

postup:

Odstřihněte 4 dráty dlouhé asi 28 cm a vyformujte je do tvaru větví. Ve spodní polovině stromu dráty převažte dalším drátem, abyste vytvořili kmen stromu. Asi 3 cm nechte přečnívat jako kořeny. Pak nastříhejte kratší dráty a tavnou pistolí je přilepte na kostru jako větvičky.

 

 

Modelovací hmotu prohněťte vlhkými prsty a nanášejte na kostru stromu. Hotový strom vyhlaďte mokrými prsty, aby při sušení nepopraskal. Nechte ho schnout při pokojové teplotě několik dní. Nesušte ho u topení, mohl by popraskat.

 

 

Stromek po vyschnutí přebruste brusným papírem dohladka. Pokud se při sušení zmenšil, odstřihněte přečnívající dráty.

 

 

Takto připravený stromeček natřete barvou, která bude ladit s interiérem, do kterého chcete stromeček umístit.

 


Realizace, text a foto: Jana Ardanová

Další články

Toalety nejen pro kočky

Toalety nejen pro kočky

Velkým plusem kočičích společníků je, že se snadno naučí chodit na toaletu a mohou tudíž zůstat celý den doma bez venčení. Ta stejně dobře poslouží i štěňatům a malým psíkům.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…