Věneček z šípků

Rudé šípky lákají svou krásou k tvoření. Nasbírejte si je v přírodě a vytvořte si z nich jednoduchý, ale efektní věneček, který bude krásný celou zimu.

Budete potřebovat

  • obruč ze silnějšího drátu
  • zralé šípky s delším stonkem
  • nůžky
  • vázací drátek
  • ozdobná mašle

 

 

postup

 

 

1 Připravte si šípky. Nůžkami je nastříhejte na vhodnou délku stonků (zde cca 6–8 cm).

 

 

 

2 Jednotlivé snítky šípků rovnoměrně přikládejte v jednom směru na drátěnou obruč a tenkým vázacím drátkem je pevně, těsně pod bobulemi, omotávejte. Postupujte tak, aby byl výsledný věneček pěkně bohatý a hezký nejen z předu, ale i ze stran.

 

 

3 Nakonec nezapomeňte vytvořit na zadní straně věnečku drátěné poutko na zavěšení. Hotový věnec ozdobte v dolní části mašličkou z dekorativní stužky.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Batikované aplikace na polštáře

Batikované aplikace na polštáře

Baví vás práce s textilem? Vyzkoušejte si techniku šité batiky a vyrobte si třeba pěkné povlaky na polštáře. S naším návodem to hravě zvládnete.

Celý článek

Přečtěte si

Loukykvět

Loukykvět

www.chatar-chalupar.cz

V pouhých dvaceti letech se Karol pustila do riskantního projektu. Dnes, o pět roků později, sklízí spolu se svým manželem velké úspěchy. Farma Loukykvět je vyhledávanou oázou milovníků tradičních druhů květin.

Potomci hrázděných domů

Potomci hrázděných domů

www.peknebydleni.cz

Typový rodinný dům OKAL se vyznačuje střídmým architektonickým stylem s prosklenou fasádou a sedlovou střechou s malým sklonem. Tento dům si dokážete snadno představit jak v samotném centru města, tak zasazený do zelených ploch na jeho okraji.