Stromeček z růží

Máte rádi romantickou krásu růžových květů? Tento stromek zdobený textilními růžičkami, má mnoho výhod. Je krásný, neuvadne, nemusíte ho zalévat a vydrží spoustu let. Tak proč si ho nevyrobit?

Budete potřebovat:

  • růžovou a bílou látku – vhodná je s podílem polyesteru
  • kousek větvičky
  • polystyrenovou kouli
  • aranžovací hmotu
  • květináč
  • tavnou pistoli
  • kousek umělé kokosové trávy nebo mechu
  • nůžky

 

postup

 

1 Zbytky látky nastříhejte na proužky o šíři asi 5 cm.

 

2–5 Zahýbáním a obtáčením látky kolem dokola (podle fotografií) tvořte okvětní lístky. Pomocí tavné pistole je náhodně přilepujte ve spodní části květu.

 

6 Květ dokončete tak, že přečnívající delší části látky zastřihnete a srovnáte. Na celou spodní plochu pak nalepte rovný kousek látky – podle obrázku.

 

7 Stejným způsobem si připravte více kusů růží.

 

8 Do polystyrenové koule zapíchněte a lepidlem zafixujte větvičku. Na kouli pak tavnou pistolí nalepte hotové květy. Do květináče vložte šedou aranžovací hmotu, zasypte mechem nebo zelenou kokosovou trávou a celý stromeček do ní zapíchněte.

 


Realizace, text a foto: Dana Hojgrová

Další články

Rustikální kyblík

Rustikální kyblík

Některé dekorace nás časem omrzí, ale je nám líto je vyhodit. Takový je i příběh tohoto kbelíku, ze kterého jsme snadno vykouzlili rustikální dekoraci.

Celý článek

Přečtěte si

Co dělat se semeny před výsevem?

Co dělat se semeny před výsevem?

www.floranazahrade.cz

Rovnoměrné vzcházení, dobrý stav vyklíčených rostlin a maximální úroda – to si přejí zahradníci, když vkládají do půdy semena. Právě na jejich kvalitě a ošetření záleží, zda a jak se pěstování povede.

Uzlík k uzlíku

Uzlík k uzlíku

www.chatar-chalupar.cz

Tolik oblíbený retrostyl přináší i některé pozapomenuté, přitom jednoduché techniky, pomocí nichž mohou vzniknout funkční doplňky i pěkné dekorace.

Pod sedlovou i rovnou střechou

Pod sedlovou i rovnou střechou

www.peknebydleni.cz

Zapadnout do řadové zástavby moravské vesnice, nebýt přitom pouhou replikou původních stavení a nabídnout moderní pohodlné bydlení – to byly úkoly, které měl splnit dům pro čtyřčlennou rodinu.