Stromeček z růží

Máte rádi romantickou krásu růžových květů? Tento stromek zdobený textilními růžičkami, má mnoho výhod. Je krásný, neuvadne, nemusíte ho zalévat a vydrží spoustu let. Tak proč si ho nevyrobit?

Budete potřebovat:

  • růžovou a bílou látku – vhodná je s podílem polyesteru
  • kousek větvičky
  • polystyrenovou kouli
  • aranžovací hmotu
  • květináč
  • tavnou pistoli
  • kousek umělé kokosové trávy nebo mechu
  • nůžky

 

postup

 

1 Zbytky látky nastříhejte na proužky o šíři asi 5 cm.

 

2–5 Zahýbáním a obtáčením látky kolem dokola (podle fotografií) tvořte okvětní lístky. Pomocí tavné pistole je náhodně přilepujte ve spodní části květu.

 

6 Květ dokončete tak, že přečnívající delší části látky zastřihnete a srovnáte. Na celou spodní plochu pak nalepte rovný kousek látky – podle obrázku.

 

7 Stejným způsobem si připravte více kusů růží.

 

8 Do polystyrenové koule zapíchněte a lepidlem zafixujte větvičku. Na kouli pak tavnou pistolí nalepte hotové květy. Do květináče vložte šedou aranžovací hmotu, zasypte mechem nebo zelenou kokosovou trávou a celý stromeček do ní zapíchněte.

 


Realizace, text a foto: Dana Hojgrová

Další články

Tradiční cukroví

Tradiční cukroví

Chtěli byste ochutnat cukroví, které pekly naše prababičky? Není problém – napečte si ho podle jejich receptů! Zalistovali jsme starými kuchařkami a vybrali několik lákavých kousků.

Celý článek

Vánoční krásky

Vánoční krásky

Ke slavnostní náladě patří nepochybně květiny. Vždycky to však nemusí být kytice řezaných květů. Vyzdobte si byt kvetoucí rostlinou v květináči.

Celý článek

Hřejivé vánoční ozdoby

Hřejivé vánoční ozdoby

Máte rádi jednoduché tvary a nebojíte se pustit do ručního šití? Tak si s námi vyrobte filcové ozdoby, které si můžete pověsit na vánoční stromek, nebo s nimi vyzdobit interiér. Budete překvapeni, jak vám to půjde snadno a rychle.

Celý článek

Zahřejte se…

Zahřejte se…

Zažeňte podzimní chmury u lahodného horkého nápoje. Pozvěte na něj příjemnou společnost a dobrá nálada se jistě rychle dostaví.

Celý článek

Přečtěte si

Dům postavený z příběhů

Dům postavený z příběhů

www.chatar-chalupar.cz

Renata Bernardi pořádá už několik let hojně navštěvované semináře o tvorbě přirozeného, harmonického a účelného bydlení. Můžete jí věřit, vše má vyzkoušeno doslova na vlastní kůži.

Nádobí na indukci

Nádobí na indukci

www.peknebydleni.cz

Pokud jste ještě nikdy nevařili v kvalitním nádobí, s indukční varnou deskou máte jedinečnou příležitost ke změně – pořiďte si nové vhodné hrnce a pánve, které vám zajistí dokonalý výsledek.