Stromeček z růží

Máte rádi romantickou krásu růžových květů? Tento stromek zdobený textilními růžičkami, má mnoho výhod. Je krásný, neuvadne, nemusíte ho zalévat a vydrží spoustu let. Tak proč si ho nevyrobit?

Budete potřebovat:

  • růžovou a bílou látku – vhodná je s podílem polyesteru
  • kousek větvičky
  • polystyrenovou kouli
  • aranžovací hmotu
  • květináč
  • tavnou pistoli
  • kousek umělé kokosové trávy nebo mechu
  • nůžky

 

postup

 

1 Zbytky látky nastříhejte na proužky o šíři asi 5 cm.

 

2–5 Zahýbáním a obtáčením látky kolem dokola (podle fotografií) tvořte okvětní lístky. Pomocí tavné pistole je náhodně přilepujte ve spodní části květu.

 

6 Květ dokončete tak, že přečnívající delší části látky zastřihnete a srovnáte. Na celou spodní plochu pak nalepte rovný kousek látky – podle obrázku.

 

7 Stejným způsobem si připravte více kusů růží.

 

8 Do polystyrenové koule zapíchněte a lepidlem zafixujte větvičku. Na kouli pak tavnou pistolí nalepte hotové květy. Do květináče vložte šedou aranžovací hmotu, zasypte mechem nebo zelenou kokosovou trávou a celý stromeček do ní zapíchněte.

 


Realizace, text a foto: Dana Hojgrová

Další články

Rozkvetlá sakura

Rozkvetlá sakura

Baví vás práce s papírem? Z růžového krepového papíru si můžete celkem snadno vyrobit rozkvetlou větvičku sakury a přenést si tak domů něžnou jarní atmosféru.

Celý článek

Svíčka jako dekorace

Svíčka jako dekorace

Můžete je použít jako originální, vlastnoručně vyrobený dárek, nebo si s nimi zkrášlit vlastní interiér. Vytvořte si dekorativní svíčky zdobené sušenými květinami.

Celý článek

Renovovaný srdíčkový závěs

Renovovaný srdíčkový závěs

Některé starší dekorace se časem okoukají, tak proč jim nedat nový vzhled? Zrenovujte je s námi pomocí ubrousků, akrylových barev a plastických motivů. Podívejte se, jak na to.

Celý článek

Přečtěte si

Podlahy se vzhledem dřeva

Podlahy se vzhledem dřeva

www.chatar-chalupar.cz

Kvalitní podlaha je základ každého interiéru, kritéria jejího výběru má ale každý trochu odlišná. Zatímco někdo vychází z objektivních požadavků na odolnost povrchu, jiný dává přednost svým pocitům.

ZAHRADNÍ kuchyně vašich snů

ZAHRADNÍ kuchyně vašich snů

www.floranazahrade.cz

Už delší čas toužíte po letním vaření ve speciálním zahradním domku, honí se vám hlavou spousta otázek, ale na konzultaci s architektem ještě nedošlo? Nevadí, vyzpovídali jsme zkušeného odborníka za vás.