Věneček z šípků

Rudé šípky lákají svou krásou k tvoření. Nasbírejte si je v přírodě a vytvořte si z nich jednoduchý, ale efektní věneček, který bude krásný celou zimu.

Budete potřebovat

  • obruč ze silnějšího drátu
  • zralé šípky s delším stonkem
  • nůžky
  • vázací drátek
  • ozdobná mašle

 

 

postup

 

 

1 Připravte si šípky. Nůžkami je nastříhejte na vhodnou délku stonků (zde cca 6–8 cm).

 

 

 

2 Jednotlivé snítky šípků rovnoměrně přikládejte v jednom směru na drátěnou obruč a tenkým vázacím drátkem je pevně, těsně pod bobulemi, omotávejte. Postupujte tak, aby byl výsledný věneček pěkně bohatý a hezký nejen z předu, ale i ze stran.

 

 

3 Nakonec nezapomeňte vytvořit na zadní straně věnečku drátěné poutko na zavěšení. Hotový věnec ozdobte v dolní části mašličkou z dekorativní stužky.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Mokré filcování

Mokré filcování

Filcování neboli plstění, je proces, během kterého vzniká z vlny pevná homogenní struktura. Vlněná vlákna se spojí a vytvoří materiál, který je tvarově stabilní a zároveň si ponechává vlastnosti vlny.

Celý článek

Majestátní maják

Majestátní maják

Vyrobte si spolu s dětmi krásný maják. Můžou si s ním pak vyzdobit pokojíček nebo zahradní chatičku. Díky LED svíčce jim bude maják opravdu za nocí svítit na cestu.

Celý článek

Myška z plsti

Myška z plsti

Baví vás ruční šití drobných dárků a hraček? Vytvořte si s námi filcovou myšku pro radost. Její velikost a barvu zvolte podle své fantazie. Do práce můžete zapojit i děti.

Celý článek

Přečtěte si

Okenní šambrány

Okenní šambrány

www.chatar-chalupar.cz

Okenní šambrány, orámování okenních otvorů, najdeme snad na každém domě – vyjma těch moderních. Jde o profilované a různě zdobené rámování, zpravidla štukové, někdy i jen malované.