dav

Věnec zdobený jutovými květy

Výrazné bobule jeřabin lákají k tvoření. Využijte je třeba k výrobě zajímavých jutových květů. Stačí chvilka a snadno si s nimi dozdobíte třeba jednoduchý věneček.

Budete potřebovat

  • základ věnce
  • přírodní jutu
  • nůžky
  • tavnou pistoli
  • jeřabiny
  • podzimní přírodniny

postup

1. Nastříhejte si pruhy juty široké 10 cm a dlouhé 17–20 cm. Potom začněte z prostředku pruhu vytahovat jednotlivá dlouhá vlákna juty. Na obou okrajích nechte tkaninu celou.

 

2. Pruh juty s vytahanými vlákny pak podélně přehněte.

 

3. Nyní rolujte spodní pevnou stranu, místy ji slepujte tavnou pistolí, a vytvářejte tak „květ“. Konec zafixujte lepidlem a dotvarujte do květu.

 

4. Doprostřed květu kápněte lepidlo a vložte malou větvičku s jeřabinami. Hotovými květy a dalšími přírodninami dozdobte korpus věnce.

Tip
S pomocí lepidla můžete ze spodní strany květu připevnit špejli a takto hotové květiny naaranžovat do vázy. Doprostřed jutového květu můžete místo jeřabin použít šípky, krajkové květy, růže z listí a podobně.

 


Realizace, text a foto: Dana Hojgrová – Truhlice, truhlicek.blogspot.cz

Další články

Originální květinový stojan

Originální květinový stojan

Vejde se na balkon či terasu, ale může dělat parádu i na zápraží či v zahradě. Navíc na něj zužitkujete i staré nepoužívané štafle. Květinový stojan si snadno vyrobíte, přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Bylinky pro zdravé klouby

Bylinky pro zdravé klouby

Trápí vás problémy s klouby? Než začnete hledat vhodné bylinky, které vám mohou pomoci, je třeba znát příčinu potíží. Jiné se hodí k léčbě podvrtnutého kotníku a jiné zpomalí degeneraci kloubů.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek