Věnec zdobený jutovými květy

Výrazné bobule jeřabin lákají k tvoření. Využijte je třeba k výrobě zajímavých jutových květů. Stačí chvilka a snadno si s nimi dozdobíte třeba jednoduchý věneček.

Budete potřebovat

  • základ věnce
  • přírodní jutu
  • nůžky
  • tavnou pistoli
  • jeřabiny
  • podzimní přírodniny

postup

1. Nastříhejte si pruhy juty široké 10 cm a dlouhé 17–20 cm. Potom začněte z prostředku pruhu vytahovat jednotlivá dlouhá vlákna juty. Na obou okrajích nechte tkaninu celou.

 

2. Pruh juty s vytahanými vlákny pak podélně přehněte.

 

3. Nyní rolujte spodní pevnou stranu, místy ji slepujte tavnou pistolí, a vytvářejte tak „květ“. Konec zafixujte lepidlem a dotvarujte do květu.

 

4. Doprostřed květu kápněte lepidlo a vložte malou větvičku s jeřabinami. Hotovými květy a dalšími přírodninami dozdobte korpus věnce.

Tip
S pomocí lepidla můžete ze spodní strany květu připevnit špejli a takto hotové květiny naaranžovat do vázy. Doprostřed jutového květu můžete místo jeřabin použít šípky, krajkové květy, růže z listí a podobně.

 


Realizace, text a foto: Dana Hojgrová – Truhlice, truhlicek.blogspot.cz

Další články

Macramé dekorace pro začátečníky

Macramé dekorace pro začátečníky

Líbí se vám ozdoby vyrobené technikou drhání, ale ještě jste se do ní nepustili? Nevadí, k výrobě této dekorace vám postačí jen kousek dřeva, kroucená bavlněná šňůra, a znalost těch nejzákladnějších uzlů.

Celý článek

Drhání neboli macramé

Drhání neboli macramé

V tomto dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se naučíte hned několik uzlů používaných při výrobě dekorací a doplňků technikou macramé. Můžete je pak uplatnit při výrobě ozdobného závěsu.

Celý článek

Námořnický věnec

Námořnický věnec

Přivezli jste si od moře kamínky, mušle a jiné drobnosti? Využijte je k výrobě věnce. Pokaždé, když půjdete kolem něj, se můžete zasnít a na okamžik pocítit závan svěžích dálek.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.