Věnec zdobený jutovými květy

Výrazné bobule jeřabin lákají k tvoření. Využijte je třeba k výrobě zajímavých jutových květů. Stačí chvilka a snadno si s nimi dozdobíte třeba jednoduchý věneček.

Budete potřebovat

  • základ věnce
  • přírodní jutu
  • nůžky
  • tavnou pistoli
  • jeřabiny
  • podzimní přírodniny

postup

1. Nastříhejte si pruhy juty široké 10 cm a dlouhé 17–20 cm. Potom začněte z prostředku pruhu vytahovat jednotlivá dlouhá vlákna juty. Na obou okrajích nechte tkaninu celou.

 

2. Pruh juty s vytahanými vlákny pak podélně přehněte.

 

3. Nyní rolujte spodní pevnou stranu, místy ji slepujte tavnou pistolí, a vytvářejte tak „květ“. Konec zafixujte lepidlem a dotvarujte do květu.

 

4. Doprostřed květu kápněte lepidlo a vložte malou větvičku s jeřabinami. Hotovými květy a dalšími přírodninami dozdobte korpus věnce.

Tip
S pomocí lepidla můžete ze spodní strany květu připevnit špejli a takto hotové květiny naaranžovat do vázy. Doprostřed jutového květu můžete místo jeřabin použít šípky, krajkové květy, růže z listí a podobně.

 


Realizace, text a foto: Dana Hojgrová – Truhlice, truhlicek.blogspot.cz

Další články

Dřevěné stolečky

Dřevěné stolečky

Vlastnoručně vyrobené stolečky vás budou těšit, a navíc budou i praktickou pomůckou v domácnosti. Vkusně jimi vyplníte prostor v obývacím pokoji nebo venku na terase.

Celý článek

Mísa s kamínky

Mísa s kamínky

Dáváte rádi věcem novou podobu? Starou bambusovou mísu můžete ozvláštnit nalepenými kameny, které zalijete betonovou směsí. A pozoruhodný bytový doplněk je na světě!

Celý článek

Kachní pečeně

Kachní pečeně

Dozlatova upečená drůbež patří k oblíbeným pokrmům. Připravte si tradiční kachnu tak trochu netradičním způsobem – například na mandarinkách nebo s jablky.

Celý článek

Přečtěte si

Divočina na zahradě

Divočina na zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Čím víc kolem nás ubývá „divočiny“, tím více po ní toužíme. Přitom si romantiku bažiny, rašeliniště či vřesoviště můžeme užívat nejen v „chaloupce z mechu a kapradí“, ale i v roubence nad náspem okresní silnice.

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

www.floranazahrade.cz

Chcete si udělat radost novým wellness koutkem? Vhodný prostor zdaleka nemusíte vybírat jen v interiéru, privátní lázně se staly velkým tématem i pro zahradní architekty. Ať s klesajícími teplotami tíhnete spíš k otužování, nebo si naopak toužíte prohřát celé tělo, venkovní lázně se mohou stát oblíbeným cílem vašich procházek po zimní zahradě.