Věnec zdobený jutovými květy

Výrazné bobule jeřabin lákají k tvoření. Využijte je třeba k výrobě zajímavých jutových květů. Stačí chvilka a snadno si s nimi dozdobíte třeba jednoduchý věneček.

Budete potřebovat

  • základ věnce
  • přírodní jutu
  • nůžky
  • tavnou pistoli
  • jeřabiny
  • podzimní přírodniny

postup

1. Nastříhejte si pruhy juty široké 10 cm a dlouhé 17–20 cm. Potom začněte z prostředku pruhu vytahovat jednotlivá dlouhá vlákna juty. Na obou okrajích nechte tkaninu celou.

 

2. Pruh juty s vytahanými vlákny pak podélně přehněte.

 

3. Nyní rolujte spodní pevnou stranu, místy ji slepujte tavnou pistolí, a vytvářejte tak „květ“. Konec zafixujte lepidlem a dotvarujte do květu.

 

4. Doprostřed květu kápněte lepidlo a vložte malou větvičku s jeřabinami. Hotovými květy a dalšími přírodninami dozdobte korpus věnce.

Tip
S pomocí lepidla můžete ze spodní strany květu připevnit špejli a takto hotové květiny naaranžovat do vázy. Doprostřed jutového květu můžete místo jeřabin použít šípky, krajkové květy, růže z listí a podobně.

 


Realizace, text a foto: Dana Hojgrová – Truhlice, truhlicek.blogspot.cz

Další články

Batikované aplikace na polštáře

Batikované aplikace na polštáře

Baví vás práce s textilem? Vyzkoušejte si techniku šité batiky a vyrobte si třeba pěkné povlaky na polštáře. S naším návodem to hravě zvládnete.

Celý článek

Přečtěte si

Loukykvět

Loukykvět

www.chatar-chalupar.cz

V pouhých dvaceti letech se Karol pustila do riskantního projektu. Dnes, o pět roků později, sklízí spolu se svým manželem velké úspěchy. Farma Loukykvět je vyhledávanou oázou milovníků tradičních druhů květin.

Potomci hrázděných domů

Potomci hrázděných domů

www.peknebydleni.cz

Typový rodinný dům OKAL se vyznačuje střídmým architektonickým stylem s prosklenou fasádou a sedlovou střechou s malým sklonem. Tento dům si dokážete snadno představit jak v samotném centru města, tak zasazený do zelených ploch na jeho okraji.