Dekorace na Velikonoce

Ať už jsou pro nás velikonoční svátky lidovou tradicí, pečením a hodováním či především svátkem duchovním

Ne náhodou se pohanské, křesťanské a židovské svátky zjara často prolínají a potkávají v datu. Byť mají různý původ a základ, vždy jde o slavnost v souladu s probouzející se přírodou, s novým životem, plozením. Snad i proto si stále za symboly Velikonoc volíme různá mláďátka, a pohříchu je také pojídáme. Zatímco pro někoho je jehněčí či kůzlečí pečínka na stole vyvrcholením, pro jiné je to hlavně

Vláček na snídani, Reiko Kaneko

příprava na svátky – ta duchovní s půstem, pokorou a rozjímáním, ta lidová zas plná smejčení, drhnutí, vymetání zimy a chystání pomlázky.

Středem veškerého dění se doma, podobně jako na Vánoce, stává rodinný stůl. Vyzdobený, hojný. V interiéru se objeví jarní výzdoba v podobě květin, různě pověšených vajíček, čokoládových zajíců a co já vím, co ještě… Zdá se, že poslední dobou přibývá slepic.

Nikoliv in natura, ale různých keramických i porcelánových výtvorů, které mohou zpestřit velikonoční výzdobu. Patří k ní také subtilnější ptáčci, no a zajíci se drží spíš silou vůle.

Figurky Hoptimist letí… Nosy Kids

Na velmi tradiční servisy myslí značka Villeroy & Boch vždy.

Keramický zajíc, AlmiDécor

Na rozdíl od hodně slavnostního porcelánu, který si obvykle schováváme pro závěr roku, může být ten velikonoční rustikálnější, stůl je tak mnohem barevnější, výraznější, prostě jarně rozmarný a veselý. Letošní barevné trendy jdou všemu hodně naproti, a i kdybyste se pořádně odvázali, bohatou barevnou erupci, která nás čeká v bytovém textilu, módě, nábytku i bažných domácích předmětech, stejně nepřekonáte.

8

Křehká miska z kolekce Leonardo

Vyšijte si Velikonoce. Ubrusy a polštáře Sanders

Ručně šité „velikonoční“ botičky z Anglie, Starchild

Polštář jako pestrá kraslice, výšivka, Gustav Katyal

Více informací se nachází v dubnovém vydání z roku 2012, které si můžete zakoupit za zvýhodněnou cenu zde.

Foto: autorka, Maison & Objet Paris a archiv firem


Další články

Balzám na rty s olejem z levandulí

Balzám na rty s olejem z levandulí

Tento balzám z přírodních surovin je skvělý na hydrataci a ochranu rtů. Navíc je obohacen o esenciální levandulový olej, který má uklidňující a hojivé účinky. Vyrobte si ho spolu s námi.

Celý článek

Květinová výzdoba snadno a rychle

Květinová výzdoba snadno a rychle

Svatební hostina si žádá speciální výzdobu. Nejkrásnější je taková, kterou vytvoříte z živých květin, ideálně v bílé a růžové barvě. Její výroba nemusí zabrat moc času, podívejte se, jak na to.

Celý článek