Věnec z listů

Podzimní věnce zdobené přírodninami mohou krásně ozdobit váš domov. Využijte k jejich výrobě materiál, který najdete při podzimní procházce, například krásně zbarvené listí.

Budete potřebovat:

  • proutěný základ věnce nebo pružné proutky
  • vázací drátek
  • přírodní provázek
  • pěkné podzimní listy
  • tavnou pistoli
  • přízdoby, např. větvičky s bobulemi, suché klasy trav, šišky apod.
  • nůžky

 

 

postup

 

 

1 Připravte si proutěný základ na věnec. Můžete si ho také vytvořit s pružných větviček, které pěvně omotáte vázacím drátkem. Z přírodního provázku vytvořte poutko na zavěšení věnce.

 

 

 

2 Na věnec po celém obvodu připevňujte pěkně zbarvené podzimní listy. Fixujte je vázacím drátkem nebo tavnou pistolí.

 

 

 

3 Nakonec věnec dozdobte dalšími přírodninami, např. větvičkami s bobulemi, suchými klasy trav, šiškami apod. Do věnce je zapíchejte mezi listy, zafixujte drátkem nebo přilepte.

 

TIP
Věnec nemusíte pokrýt listy celý, stačí jen jeho část. Zbytek věnce dozdobte dalšími přírodninami podle svého výběru.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Barevné kytičky ze šišek

Barevné kytičky ze šišek

Šišky nasbírané v lese lákají ke tvoření. Zkuste si z nich vyrobit třeba barevné kvítky a použít je pro vytvoření pestré zahrádky. Zarámujte ji a máte krásnou dekoraci do dětského pokoje.

Celý článek

Mokré filcování na šabloně

Mokré filcování na šabloně

Filcovat, tedy zpracovávat vlnu do podoby plsti, můžete buď suchou nebo mokrou cestou. V tomto dílu našeho seriálu se naučíte vytvořit metodou mokrého filcování originální kabelku.

Celý článek

Přečtěte si

Úbislavice

Úbislavice

www.chatar-chalupar.cz

Cestou od Jičína směrem k Nové Pace odbočte před obcí Rumchalpa doleva. Objevíte Úbislavice a jejich osady a můžete obdivovat roubené podkrkonošské chalupy, některé s bohatě vyřezávanými štíty.

Podkroví s jasnými souvislostmi

Podkroví s jasnými souvislostmi

www.peknebydleni.cz

Kde bychom chtěli bydlet? Naše představy se různí, ale určitě můžeme sestavit pomyslnou hitparádu nejžádanějších míst. Na jednom z nejvyšších stupňů by se zřejmě ocitlo bydlení v rodinném domě. O vedoucí pozici by se ale se stejnou úspěšností ucházel i další velmi vyhledávaný typ bydlení – půdní vestavba.

Mlýn, kde se dobře žije

Mlýn, kde se dobře žije

www.chatar-chalupar.cz

Opuštěný mlýn, který na svém místě stál už v osmnáctém století, koupili Vlaďka a Josef Tomáškovi před šesti lety. Hned se pustili do jeho oprav a již za dva a půl roku zde oslavili první Vánoce.