Věnec s bobulemi

Konec léta a začátek podzimu nabízí spoustu krásného materiálu k tvoření dekorací v přírodním duchu. Nasbírejte si ho na procházce a pak ho využijte třeba k výrobě věnce.

Budete potřebovat:

  • bílý proutěný věnec
  • čerstvé květy vhodné i k sušení (zde vratič a tavolník)
  • snítky s bobulemi (zde šípky, aronie, rakytník)
  • provázek
  • stříbrný vázací drátek
  • nůžky

 

postup

 

 

 

1 Nejprve si přichystejte snítky květů a bobulí. Nůžkami je zkraťte na vhodnou délku tak, aby bylo možné je jednoduše zapichovat do proutěného věnce.

 

 

 

2 Na věnec uvažte poutko z obyčejného provázku. Pokud nechcete, aby bylo poutko nápadné, použijte silonové lanko nebo vlasec.

 

 

 

3 Nyní můžete začít aranžovat. Nejprve do věnce zapichujte květy – začněte nejdříve jednou barvou, v našem případě jsou to žlutá květenství vratiče. Zapichujte je stále v jednom směru.

 

 

 

4 Rovnoměrně květy rozmístěte po obvodu celého věnce. Mezi ně pak umísťujte květy v další barvě. Zde je to bílý tavolník. Průběžně můžete květy upevňovat vázacím drátkem.

 

 

 

5 Nakonec aranžmá doplňte různobarevnými bobulemi – například šípky, plody rakytníku či aronie. Podobně jako květy i bobule rozmísťujte rovnoměrně. Pěkně budou vypadat plody různých barev od oranžové až po tmavě fialovou.


TIP

Věnec můžete také umístit na stůl. Doprostřed vložte malou ošatku a do ní naaranžujte třeba malé okrasné dýně.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Svícen zdobený mušlemi

Svícen zdobený mušlemi

Z obyčejné plechovky a mušlí, které jste si kdysi přivezli od moře, můžete snadno vykouzlit svícen, díky kterému budete mít přímořskou atmosféru každý den doma…

Celý článek

Sejte ředkvičky a špenát

Sejte ředkvičky a špenát

Konec léta a podzim jsou v zeleninové zahradě obdobím sklizně. Ale stále můžete vysévat druhy s krátkou vegetační dobou, které ještě do příchodu silnějších mrazů stačí vyrůst – například ředkvičky či špenát.

Celý článek

Rajčata a bazalka

Rajčata a bazalka

Sladkokyselá chuť rajčat se báječně doplňuje s kořenitou bazalkou. Není proto divu, že tuto kombinaci najdeme v mnoha vynikajících receptech. Vyzkoušejte některé z nich.

Celý článek

Svícen s kameny

Svícen s kameny

Máte rádi kameny? Použijte je na výrobu jednoduchého, a přitom velmi dekorativního svícnu. Umístěte je do skleněné vázy nebo obyčejné velké sklenice od okurek. Uvidíte, jakou bude dělat parádu.

Celý článek

Přečtěte si

Staré věci, krásné věci

Staré věci, krásné věci

www.chatar-chalupar.cz

Kdysi v tomto objektu žili benediktýnští mniši. Krajina kolem Windachu v Horním Bavorsku byla pro klidný život naplněný rozjímáním jako stvořená. Na počátku 21. století ale byla ze stavení už opuštěná ruina. Záchrana přišla v hodině dvanácté.

Záhony se zásaditou půdou

Záhony se zásaditou půdou

www.floranazahrade.cz

Půda se zásaditou reakcí, která má pH vyšší než 7, se objevuje v lokalitách s vápencovým podložím. Pokud takové podmínky na zahradě máte, vysaďte sem rostliny, které z takového prostředí pocházejí. Bude se jim dařit a krásně pokvetou, zvlášť pokud opět zvolíte hlavně žluté odstíny.