Věnec s bobulemi

Konec léta a začátek podzimu nabízí spoustu krásného materiálu k tvoření dekorací v přírodním duchu. Nasbírejte si ho na procházce a pak ho využijte třeba k výrobě věnce.

Budete potřebovat:

  • bílý proutěný věnec
  • čerstvé květy vhodné i k sušení (zde vratič a tavolník)
  • snítky s bobulemi (zde šípky, aronie, rakytník)
  • provázek
  • stříbrný vázací drátek
  • nůžky

 

postup

 

 

 

1 Nejprve si přichystejte snítky květů a bobulí. Nůžkami je zkraťte na vhodnou délku tak, aby bylo možné je jednoduše zapichovat do proutěného věnce.

 

 

 

2 Na věnec uvažte poutko z obyčejného provázku. Pokud nechcete, aby bylo poutko nápadné, použijte silonové lanko nebo vlasec.

 

 

 

3 Nyní můžete začít aranžovat. Nejprve do věnce zapichujte květy – začněte nejdříve jednou barvou, v našem případě jsou to žlutá květenství vratiče. Zapichujte je stále v jednom směru.

 

 

 

4 Rovnoměrně květy rozmístěte po obvodu celého věnce. Mezi ně pak umísťujte květy v další barvě. Zde je to bílý tavolník. Průběžně můžete květy upevňovat vázacím drátkem.

 

 

 

5 Nakonec aranžmá doplňte různobarevnými bobulemi – například šípky, plody rakytníku či aronie. Podobně jako květy i bobule rozmísťujte rovnoměrně. Pěkně budou vypadat plody různých barev od oranžové až po tmavě fialovou.


TIP

Věnec můžete také umístit na stůl. Doprostřed vložte malou ošatku a do ní naaranžujte třeba malé okrasné dýně.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Tajemství rajské chuti

Tajemství rajské chuti

Rajčata jsou zdravá a výborně chutnají – zvláště ta z vlastní zahrady. Přečtěte si, jak je správně pěstovat, abyste z jediné rostliny sklidili celý košík plodů.

Celý článek

Korálkový závěs na květiny

Korálkový závěs na květiny

Staré nepoužívané síto po babičce může ještě sloužit jako parádní závěs na kvetoucí převislé květiny. Podívejte se, jak na to, a pusťte se do proměny spolu s námi!

Celý článek