Věnec zdobený kaštany

Nasbírejte si s dětmi na procházce kaštany a podzimně zbarvené listy a doma si pak udělejte krásný podzimní věnec. Dozdobit jej můžete i dalšími podzimními přírodninami.

Budete potřebovat:

  • polystyrenový základ věnce
  • oranžový či hnědý krepový papír nebo akrylovou barvu
  • pěkné lesklé kaštany
  • skořápky vlašských ořechů
  • suché podzimní listy
  • přírodní či barvené lýko
  • ozdobné stužky
  • tavnou pistoli

postup

1 Základ věnce oviňte pruhem krepového papíru v přírodní barvě, nebo ho natřete akrylovou barvou a nechte důkladně zaschnout.

2 S pomocí tavné pistole pak na povrch věnce přilepujte jednotlivé kaštany a skořápky ořechů. Pokládejte je pěkně těsně vedle sebe.

3 Nakonec věnec dozdobte barevnými listy, mašličkami z lýka a ozdobných stužek, případně dalšími ozdůbkami, které opět připevníte tavnou pistolí.

Ozdobné skořápky

Vlašské ořechy opatrně rozlouskněte, aby se skořápka neporušila. Můžete použít také celé lískové ořechy nebo dekorativní bukvice.

 


Text: mik; foto: Shutterstock

Další články

Námořnický věnec

Námořnický věnec

Přivezli jste si od moře kamínky, mušle a jiné drobnosti? Využijte je k výrobě věnce. Pokaždé, když půjdete kolem něj, se můžete zasnít a na okamžik pocítit závan svěžích dálek.

Celý článek

Mini domečky ze dřeva

Mini domečky ze dřeva

Malé domečky patří mezi kouzelné dekorace, které váš interiér zútulní a vnesou do něj prvek hravosti. Můžete si je snadno vytvořit z různých materiálů – například ze dřeva.

Celý článek

Veselá letní brož

Veselá letní brož

Z polymerové hmoty můžete vytvářet naprosto cokoliv! Třeba i letní brož s vlnkovaným vzorem. Její výroba se skládá z jednoduchých kroků, které určitě zvládnete i vy. Výsledek ale bude stát za to.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.