Velikonoční hnízdečka

Jak jednoduše vykouzlit velikonoční dekoraci? Udělejte si hnízdečka pro vajíčka. Aranžují se snadno a rychle, základem úspěchu je dobrý nápad.


Do kalíšku

Jako opora pro minihnízdečka ze sena či dřevité vlny výborně poslouží kalíšky na vařená vejce nebo jiné jednoduché pohárky či hrnečky. Jako stvořené pro podobný typ výzdoby jsou i různé pestré mističky nebo plecháčky. Nádobky můžeme dozdobit stuhou, peříčky nebo malými kvítky.

 


Elegantní barvy

Fialová nebo zlatá se pojí spíš s vánočními svátky, ale pokud nám připadá, že se do našeho interiéru jásavé barvy jara nehodí, možná padne volba právě na ně. Kontrastu mezi „luxusními“ barvami a „prostým“ senem či proutím se nemusíme bát – výsledek vypadá velice dobře.

 


Sladká růžová

Tato barva není pro Velikonoce moc typická, protože však působí velmi něžně, možná si pro své aranžmá vybereme právě její odstíny. Poměrně nevýrazné barvy přírodních materiálů – skořápek, proutí, sena – díky ní získají nový náboj. Záleží jen na nás, v jaké míře ji použijeme, hezký bude jediný květ růže i záplava sytě růžových peříček.

 


Aranžmá v květináči

Malý květináč nebo plechový kbelíček s osením patří mezi oblíbené dekorace. Kraslice jen tak položené nebo na špejlích, ale i naaranžované v hnízdečku v něm vypadají skvěle. Můžeme je dozdobit i živými květinami a postavit na okno či na stůl.

 


Na slavnostní stůl

Motiv hnízdečka lze s úspěchem použít i pro slavnostní stůl. Barvy zvolíme podle ostatních doplňků v jídelně. Aby celek působil ladně, je důležité sladit všechny detaily – ubrus, ubrousky, porcelán, stuhy, dekorační předměty i květinovou výzdobu.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Zábradlí z provazu

Zábradlí z provazu

Zábradlí zhotovené z provazu či ze sítě může spolehlivě nahradit to klasické dřevěné či kovové. Toto netradiční řešení působí stylově a lze z něj udělat jedinečný interiérový doplněk.

Celý článek

Čím natřít dřevěnou podlahu?

Čím natřít dřevěnou podlahu?

Dřevěné podlahy můžete natírat oleji, vosky a laky. Každý z těchto druhů nátěrů má své klady, zápory i specifika pro využití podlahy a její údržbu. Přečtěte si, podle čeho si správně vybrat.

Celý článek

Relax v koupacím sudu

Relax v koupacím sudu

Koupací sudy si pomalu nachází cestu i do českých zahrad. Jejich hlavní výhodou je, že si relaxační lázně můžete dopřávat po celý rok, bez ohledu na počasí.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.