Velikonoční hnízdečka

Jak jednoduše vykouzlit velikonoční dekoraci? Udělejte si hnízdečka pro vajíčka. Aranžují se snadno a rychle, základem úspěchu je dobrý nápad.


Do kalíšku

Jako opora pro minihnízdečka ze sena či dřevité vlny výborně poslouží kalíšky na vařená vejce nebo jiné jednoduché pohárky či hrnečky. Jako stvořené pro podobný typ výzdoby jsou i různé pestré mističky nebo plecháčky. Nádobky můžeme dozdobit stuhou, peříčky nebo malými kvítky.

 


Elegantní barvy

Fialová nebo zlatá se pojí spíš s vánočními svátky, ale pokud nám připadá, že se do našeho interiéru jásavé barvy jara nehodí, možná padne volba právě na ně. Kontrastu mezi „luxusními“ barvami a „prostým“ senem či proutím se nemusíme bát – výsledek vypadá velice dobře.

 


Sladká růžová

Tato barva není pro Velikonoce moc typická, protože však působí velmi něžně, možná si pro své aranžmá vybereme právě její odstíny. Poměrně nevýrazné barvy přírodních materiálů – skořápek, proutí, sena – díky ní získají nový náboj. Záleží jen na nás, v jaké míře ji použijeme, hezký bude jediný květ růže i záplava sytě růžových peříček.

 


Aranžmá v květináči

Malý květináč nebo plechový kbelíček s osením patří mezi oblíbené dekorace. Kraslice jen tak položené nebo na špejlích, ale i naaranžované v hnízdečku v něm vypadají skvěle. Můžeme je dozdobit i živými květinami a postavit na okno či na stůl.

 


Na slavnostní stůl

Motiv hnízdečka lze s úspěchem použít i pro slavnostní stůl. Barvy zvolíme podle ostatních doplňků v jídelně. Aby celek působil ladně, je důležité sladit všechny detaily – ubrus, ubrousky, porcelán, stuhy, dekorační předměty i květinovou výzdobu.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Bylinky pro zdravé klouby

Bylinky pro zdravé klouby

Trápí vás problémy s klouby? Než začnete hledat vhodné bylinky, které vám mohou pomoci, je třeba znát příčinu potíží. Jiné se hodí k léčbě podvrtnutého kotníku a jiné zpomalí degeneraci kloubů.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Tajemství rajské chuti

Tajemství rajské chuti

Rajčata jsou zdravá a výborně chutnají – zvláště ta z vlastní zahrady. Přečtěte si, jak je správně pěstovat, abyste z jediné rostliny sklidili celý košík plodů.

Celý článek