Vejce v mističce

Máte v oblibě dekorace v decentních barvách? Pak vás možná inspiruje jednoduché aranžmá v přírodním husím vejci pouze v šedo-bílo-zelené kombinaci.

Budete potřebovat:

  • husí vejce
  • bílé květiny například karafiáty
  • vhodnou mističku
  • zelený mech
  • šedou aranžovací hmotu
  • tavnou pistoli

postup

1 Šedou aranžovací hmotu seřízněte podle velikosti mističky, vložte ji dovnitř a tavnou pistolí naneste doprostřed trochu lepidla.

 

2 Vyfouknuté husí vejce na hmotu přilepte tak, aby špičatější číst vajíčka směřovala nahoru.

 

3 Kolem vejce naaranžujte kousky zeleného mechu. Můžete jej také přilepit pistolí.

 

4 Nakonec aranžmá dokončete zasunutím bílé květiny do otvoru ve vyfouknutém vajíčku.


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Náušnice z korálků

Náušnice z korálků

V dnešním dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se seznámíte s tvorbou šperků z korálků metodou takzvaného ketlování. Zkuste si s námi vyrobit originální náušnice.

Celý článek

Zdobení provázkem

Zdobení provázkem

Z lahve můžete jen pomocí provázku a uzlíků vyrobit nevšední vázu, zrcadlu dát neobvyklý rám… Stačí málo a staré nebo nepotřebné věci proměníte v moderní stylové kousky.

Celý článek

Háčkovaná kabelka

Háčkovaná kabelka

Máte zkušenosti s háčkováním do kruhu? Pak vás jistě zaujmou tipy na výrobu jednoduché háčkované kabelky. Můžete si ji dotvořit a vyladit podle své fantazie.

Celý článek

Vševidoucí zrcadlové oko

Vševidoucí zrcadlové oko

Zajímavý designový doplněk ve tvaru oka si můžete poměrně snadno a jednoduše vyrobit doma. Budete k tomu potřebovat jen zrcadlo, vyšívací rámečky a trochu času.

Celý článek

Přečtěte si

Domek z chalupy po prababičce

Domek z chalupy po prababičce

www.chatar-chalupar.cz

Milan se rozhodl pro rekonstrukci chalupy po prababičce svépomocí. Ač její větší i menší opravy trvaly řadu let, nikdy svého rozhodnutí nelitoval. Vždy při něm stála jeho Iveta a zkušenosti z opravy domku se zúročily.

Drátěná paráda

Drátěná paráda

www.chatar-chalupar.cz

Právě prošla vašima rukama nepotřebná klec. Co s ní? Zavěste ji do zahrady nebo do ní naaranžujte kytky a dejte ji na parapet. Vyrábějí se čistě ozdobné klece, které nemají dvířka pro ptáčky, ale celý vrchní díl je odklápěcí. V nich můžete pěstovat rostliny v květináči nebo sem postavit svíčky; jejich zapalování půjde snadno.