Vejce v mističce

Máte v oblibě dekorace v decentních barvách? Pak vás možná inspiruje jednoduché aranžmá v přírodním husím vejci pouze v šedo-bílo-zelené kombinaci.

Budete potřebovat:

  • husí vejce
  • bílé květiny například karafiáty
  • vhodnou mističku
  • zelený mech
  • šedou aranžovací hmotu
  • tavnou pistoli

postup

1 Šedou aranžovací hmotu seřízněte podle velikosti mističky, vložte ji dovnitř a tavnou pistolí naneste doprostřed trochu lepidla.

 

2 Vyfouknuté husí vejce na hmotu přilepte tak, aby špičatější číst vajíčka směřovala nahoru.

 

3 Kolem vejce naaranžujte kousky zeleného mechu. Můžete jej také přilepit pistolí.

 

4 Nakonec aranžmá dokončete zasunutím bílé květiny do otvoru ve vyfouknutém vajíčku.


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Dřevěné stolečky

Dřevěné stolečky

Vlastnoručně vyrobené stolečky vás budou těšit, a navíc budou i praktickou pomůckou v domácnosti. Vkusně jimi vyplníte prostor v obývacím pokoji nebo venku na terase.

Celý článek

Mísa s kamínky

Mísa s kamínky

Dáváte rádi věcem novou podobu? Starou bambusovou mísu můžete ozvláštnit nalepenými kameny, které zalijete betonovou směsí. A pozoruhodný bytový doplněk je na světě!

Celý článek

Stromek z příze

Stromek z příze

Vytvořte si s dětmi jednoduchou, a přitom efektní dekoraci. Můžete na ni zužitkovat zbytky příze a zásobu knoflíčků. Děti si při práci můžou procvičit šikovnost svých prstíků.

Celý článek

Květina na sváteční stůl

Květina na sváteční stůl

Na štědrovečerním stole by neměla chyběla květina. Naaranžujte si ji například z krásných bílých květů lilie a zelených větviček túje. Je to jednoduché a výsledek vás nadchne.

Celý článek

Přečtěte si

Divočina na zahradě

Divočina na zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Čím víc kolem nás ubývá „divočiny“, tím více po ní toužíme. Přitom si romantiku bažiny, rašeliniště či vřesoviště můžeme užívat nejen v „chaloupce z mechu a kapradí“, ale i v roubence nad náspem okresní silnice.

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

www.floranazahrade.cz

Chcete si udělat radost novým wellness koutkem? Vhodný prostor zdaleka nemusíte vybírat jen v interiéru, privátní lázně se staly velkým tématem i pro zahradní architekty. Ať s klesajícími teplotami tíhnete spíš k otužování, nebo si naopak toužíte prohřát celé tělo, venkovní lázně se mohou stát oblíbeným cílem vašich procházek po zimní zahradě.