Popsaná vajíčka

Zkuste si letos vajíčka pomalovat trochu jinak. Stačí jen sladit jemné pastelové tóny se vzory vytvořenými písmem, které zvládne i malířský antitalent.

Budete potřebovat:

  • vyfouknutá vajíčka
  • bílou univerzální barvu (např. Ekokryl Mat)
  • černou a růžovou tónovací barvu (např. Hetcolor nebo Kolorka)
  • špejle
  • lakový popisovač bílý, černý a zlatý (např. Brilliant painter)

postup:

1. Do sklenice nalijte bílou barvu a přidejte do ní růžovou tónovací (nebo černou). Zamíchejte na požadovaný odstín a trochu zřeďte vodou.

2. Vyfouknuté vajíčko navlékněte na špejli, namočte do barvy a nechte okapat v další sklenici.

3. Suché vajíčko pokreslete nebo popište lakovaným popisovačem a nechte zaschnout.

Tip

Pokud se vám nechce vyfukovat nová vajíčka, zrecyklujte ta stará z předešlých let, kterým takto dáte druhou šanci. Vajíčka mohou být i umělá, nikdo nic nepozná.

 


Realizace, text a foto: Jana Ardanová

Další články

Vosková batika

Vosková batika

Technika voskové batiky patří mezi tradiční řemesla. Již po staletí se voskem maluje, kreslí a tiskne. Vyzkoušejte si ji při výrobě malovaného povlaku na polštář. Ukážeme vám, jak na to.

Celý článek

Vyšívání dutou jehlou

Vyšívání dutou jehlou

Možná už tuto techniku, nazývanou anglicky Punch Needle, znáte a patří mezi vaše oblíbené. Ale zrovna tak je možné, že o ní slyšíte poprvé. Pojďme si ji v krátkosti představit a ukázat, jaké obrázky lze díky ní vytvořit.

Celý článek

Ptačí krmení

Ptačí krmení

Vyrobte si společně s dětmi krmítka, která pomohou ptáčkům ve zdraví přečkat zimu. Zavěste si je za okno či na zahradu a pak společně pozorujte každodenní ptačí hostinu.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…