Popsaná vajíčka

Zkuste si letos vajíčka pomalovat trochu jinak. Stačí jen sladit jemné pastelové tóny se vzory vytvořenými písmem, které zvládne i malířský antitalent.

Budete potřebovat:

  • vyfouknutá vajíčka
  • bílou univerzální barvu (např. Ekokryl Mat)
  • černou a růžovou tónovací barvu (např. Hetcolor nebo Kolorka)
  • špejle
  • lakový popisovač bílý, černý a zlatý (např. Brilliant painter)

postup:

1. Do sklenice nalijte bílou barvu a přidejte do ní růžovou tónovací (nebo černou). Zamíchejte na požadovaný odstín a trochu zřeďte vodou.

2. Vyfouknuté vajíčko navlékněte na špejli, namočte do barvy a nechte okapat v další sklenici.

3. Suché vajíčko pokreslete nebo popište lakovaným popisovačem a nechte zaschnout.

Tip

Pokud se vám nechce vyfukovat nová vajíčka, zrecyklujte ta stará z předešlých let, kterým takto dáte druhou šanci. Vajíčka mohou být i umělá, nikdo nic nepozná.

 


Realizace, text a foto: Jana Ardanová

Další články

Talíř s otisky

Talíř s otisky

Rostliny s výraznější strukturou, například luční trávy nebo divoké koření, můžete využít pro vytvoření jedinečných plastických vzorů. Ozdobte si s nimi třeba dekorativní talíř.

Celý článek

Květiny pod sklem

Květiny pod sklem

Využijte krásu rozkvetlých květin, kterých je teď kolem všude plno, a vytvořte si z nich půvabnou dekoraci. Zabere vám to jen pár minut, a výsledek rozhodně bude stát za to!

Celý článek

Malované záložky

Malované záložky

Rádi kreslíte a malujete? Nechte se inspirovat motivy listů a použijte je na krásné záložky do knížek. Vytvoříte tak originální dárky, které vás navíc vyjdou velice levně.

Celý článek

Přečtěte si

Jak uklízet bez chemie

Jak uklízet bez chemie

www.chatar-chalupar.cz

Vlastní, domácí čisticí prostředky mají dvě základní výhody: ušetří finance a jsou šetrnější k přírodě. Navíc je jejich výroba jednoduchá a většinu potřebných surovin máme běžně doma.

U stylistky v Lisabonu

U stylistky v Lisabonu

www.peknebydleni.cz

Devětadvacetiletá stylistka a influencerka Mafalda Patrício žije v portugalském Lisabonu. Má ráda eklektický styl, ve kterém mají čestné místo i ručně malované kachlíčky.