Vánoční věneček z vyšívacích kruhů

Máte doma vyšívací kruhy, ale už jste přestali vyšívat? Využijte je na výrobu vánočního věnce v přírodním stylu, který vám ozdobí domov během zimních svátků.

Budete potřebovat

  • 2 dřevěné vyšívací kruhy s průměrem cca 15 cm a 22 cm
  • tavnou pistoli
  • umělé větvičky
  • zapichovací šípky a glitrové kuličky
  • umělou vánoční hvězdu
  • jutovou mašli
  • kousek juty nebo pytloviny

postup

1 Kruhy slepte tavnou pistolí k sobě v pozici, v jaké je vidíte na obrázku.

 

2 Pomocí pistole začněte nalepovat i umělé větvičky, díky kterým krásně zakryjete stahovací šroubek na menším kruhu. Do středu pak nalepte vánoční hvězdu.

 

3 Do větviček zapíchejte šípky a dekorační kuličky.

 

4 Z pytloviny udělejte poutko. Ustřihněte si ji v takové šíři, aby zakryla šroubek v horní části kruhu. Nakonec na poutko nalepte jutovou stuhu.

 


Realizace, text a foto: Stoklasa

Další články

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo je tradiční ukázkou valašské lidové umělecké tvorby. Jeho výrobou se začali zabývat manželé Lutonští ve Vizovicích v polovině 19. století.

Celý článek

Toalety nejen pro kočky

Toalety nejen pro kočky

Velkým plusem kočičích společníků je, že se snadno naučí chodit na toaletu a mohou tudíž zůstat celý den doma bez venčení. Ta stejně dobře poslouží i štěňatům a malým psíkům.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…