Adventní věnec či svícen? Upečte si perníkový!

K výrobě adventních dekorací se obvykle používají přírodní, textilní, skleněné či jiné ozdůbky. Co si je letos vyzdobit perníčky, nebo je rovnou celé upéct z perníkového těsta?

Zasněžený svícen

Ozdobíte-li perníkový kruhový základ bílou cukrářskou polevou a použijete-li k výrobě svícnu bílé svíčky, získáte tak něžnou dekoraci, která vypadá jako posypaná čerstvým sněhem.

S krajinkou

Jednoduchý adventní perníkový svícen můžete také ozdobit venkovskou krajinkou – stačí k tomu použít tvary stromků a domečků. Vánoční kouzlo svícnu dodá i andělíček.

S betlémem

Máte-li vhodná vykrajovátka, nazdobte si vánoční věnec betlémovými figurkami. Pro jeho výrobu je vhodný slaměný základ, který můžete dozdobit stuhou a zeleným chvojím. Na pozadí věnce můžete přilepit karton pomalovaný noční oblohou s bílými hvězdami.

Barevný věnec

Ke zdobení perníčku můžete kromě tradiční bílé použít i barevné cukrářské polevy. Věnec nebo adventní svícen z nich vyrobený pak bude působit veselejším dojmem.

 

Uložit


Text: mik; foto: Shutterstock

Další články

Originální květinový stojan

Originální květinový stojan

Vejde se na balkon či terasu, ale může dělat parádu i na zápraží či v zahradě. Navíc na něj zužitkujete i staré nepoužívané štafle. Květinový stojan si snadno vyrobíte, přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Korálkový závěs na květiny

Korálkový závěs na květiny

Staré nepoužívané síto po babičce může ještě sloužit jako parádní závěs na kvetoucí převislé květiny. Podívejte se, jak na to, a pusťte se do proměny spolu s námi!

Celý článek