Adventní věnec či svícen? Upečte si perníkový!

K výrobě adventních dekorací se obvykle používají přírodní, textilní, skleněné či jiné ozdůbky. Co si je letos vyzdobit perníčky, nebo je rovnou celé upéct z perníkového těsta?

Zasněžený svícen

Ozdobíte-li perníkový kruhový základ bílou cukrářskou polevou a použijete-li k výrobě svícnu bílé svíčky, získáte tak něžnou dekoraci, která vypadá jako posypaná čerstvým sněhem.

S krajinkou

Jednoduchý adventní perníkový svícen můžete také ozdobit venkovskou krajinkou – stačí k tomu použít tvary stromků a domečků. Vánoční kouzlo svícnu dodá i andělíček.

S betlémem

Máte-li vhodná vykrajovátka, nazdobte si vánoční věnec betlémovými figurkami. Pro jeho výrobu je vhodný slaměný základ, který můžete dozdobit stuhou a zeleným chvojím. Na pozadí věnce můžete přilepit karton pomalovaný noční oblohou s bílými hvězdami.

Barevný věnec

Ke zdobení perníčku můžete kromě tradiční bílé použít i barevné cukrářské polevy. Věnec nebo adventní svícen z nich vyrobený pak bude působit veselejším dojmem.

 

Uložit


Text: mik; foto: Shutterstock

Další články

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo je tradiční ukázkou valašské lidové umělecké tvorby. Jeho výrobou se začali zabývat manželé Lutonští ve Vizovicích v polovině 19. století.

Celý článek

Vosková batika

Vosková batika

Technika voskové batiky patří mezi tradiční řemesla. Již po staletí se voskem maluje, kreslí a tiskne. Vyzkoušejte si ji při výrobě malovaného povlaku na polštář. Ukážeme vám, jak na to.

Celý článek

Vyšívání dutou jehlou

Vyšívání dutou jehlou

Možná už tuto techniku, nazývanou anglicky Punch Needle, znáte a patří mezi vaše oblíbené. Ale zrovna tak je možné, že o ní slyšíte poprvé. Pojďme si ji v krátkosti představit a ukázat, jaké obrázky lze díky ní vytvořit.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…