Adventní věnec či svícen? Upečte si perníkový!

K výrobě adventních dekorací se obvykle používají přírodní, textilní, skleněné či jiné ozdůbky. Co si je letos vyzdobit perníčky, nebo je rovnou celé upéct z perníkového těsta?

Zasněžený svícen

Ozdobíte-li perníkový kruhový základ bílou cukrářskou polevou a použijete-li k výrobě svícnu bílé svíčky, získáte tak něžnou dekoraci, která vypadá jako posypaná čerstvým sněhem.

S krajinkou

Jednoduchý adventní perníkový svícen můžete také ozdobit venkovskou krajinkou – stačí k tomu použít tvary stromků a domečků. Vánoční kouzlo svícnu dodá i andělíček.

S betlémem

Máte-li vhodná vykrajovátka, nazdobte si vánoční věnec betlémovými figurkami. Pro jeho výrobu je vhodný slaměný základ, který můžete dozdobit stuhou a zeleným chvojím. Na pozadí věnce můžete přilepit karton pomalovaný noční oblohou s bílými hvězdami.

Barevný věnec

Ke zdobení perníčku můžete kromě tradiční bílé použít i barevné cukrářské polevy. Věnec nebo adventní svícen z nich vyrobený pak bude působit veselejším dojmem.

 

Uložit


Text: mik; foto: Shutterstock

Další články

Rozkvetlá sakura

Rozkvetlá sakura

Baví vás práce s papírem? Z růžového krepového papíru si můžete celkem snadno vyrobit rozkvetlou větvičku sakury a přenést si tak domů něžnou jarní atmosféru.

Celý článek

Svíčka jako dekorace

Svíčka jako dekorace

Můžete je použít jako originální, vlastnoručně vyrobený dárek, nebo si s nimi zkrášlit vlastní interiér. Vytvořte si dekorativní svíčky zdobené sušenými květinami.

Celý článek

Renovovaný srdíčkový závěs

Renovovaný srdíčkový závěs

Některé starší dekorace se časem okoukají, tak proč jim nedat nový vzhled? Zrenovujte je s námi pomocí ubrousků, akrylových barev a plastických motivů. Podívejte se, jak na to.

Celý článek

Prostá kytička konvalinek

Prostá kytička konvalinek

Chcete někoho potěšit úhlednou kytičkou konvalinek ze své zahrádky? Podívejte se, jak z nich snadno a rychle uvázat pěkný pugét, který se bude krásně vyjímat ve váze.

Celý článek

Přečtěte si

Podlahy se vzhledem dřeva

Podlahy se vzhledem dřeva

www.chatar-chalupar.cz

Kvalitní podlaha je základ každého interiéru, kritéria jejího výběru má ale každý trochu odlišná. Zatímco někdo vychází z objektivních požadavků na odolnost povrchu, jiný dává přednost svým pocitům.

ZAHRADNÍ kuchyně vašich snů

ZAHRADNÍ kuchyně vašich snů

www.floranazahrade.cz

Už delší čas toužíte po letním vaření ve speciálním zahradním domku, honí se vám hlavou spousta otázek, ale na konzultaci s architektem ještě nedošlo? Nevadí, vyzpovídali jsme zkušeného odborníka za vás.