Adventní věnec či svícen? Upečte si perníkový!

K výrobě adventních dekorací se obvykle používají přírodní, textilní, skleněné či jiné ozdůbky. Co si je letos vyzdobit perníčky, nebo je rovnou celé upéct z perníkového těsta?

Zasněžený svícen

Ozdobíte-li perníkový kruhový základ bílou cukrářskou polevou a použijete-li k výrobě svícnu bílé svíčky, získáte tak něžnou dekoraci, která vypadá jako posypaná čerstvým sněhem.

S krajinkou

Jednoduchý adventní perníkový svícen můžete také ozdobit venkovskou krajinkou – stačí k tomu použít tvary stromků a domečků. Vánoční kouzlo svícnu dodá i andělíček.

S betlémem

Máte-li vhodná vykrajovátka, nazdobte si vánoční věnec betlémovými figurkami. Pro jeho výrobu je vhodný slaměný základ, který můžete dozdobit stuhou a zeleným chvojím. Na pozadí věnce můžete přilepit karton pomalovaný noční oblohou s bílými hvězdami.

Barevný věnec

Ke zdobení perníčku můžete kromě tradiční bílé použít i barevné cukrářské polevy. Věnec nebo adventní svícen z nich vyrobený pak bude působit veselejším dojmem.

 

Uložit


Text: mik; foto: Shutterstock

Další články

Macramé dekorace pro začátečníky

Macramé dekorace pro začátečníky

Líbí se vám ozdoby vyrobené technikou drhání, ale ještě jste se do ní nepustili? Nevadí, k výrobě této dekorace vám postačí jen kousek dřeva, kroucená bavlněná šňůra, a znalost těch nejzákladnějších uzlů.

Celý článek

Drhání neboli macramé

Drhání neboli macramé

V tomto dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se naučíte hned několik uzlů používaných při výrobě dekorací a doplňků technikou macramé. Můžete je pak uplatnit při výrobě ozdobného závěsu.

Celý článek

Námořnický věnec

Námořnický věnec

Přivezli jste si od moře kamínky, mušle a jiné drobnosti? Využijte je k výrobě věnce. Pokaždé, když půjdete kolem něj, se můžete zasnít a na okamžik pocítit závan svěžích dálek.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.