Měkoučký plyšový věnec

Tento netradiční plyšový věnec si určitě zamilujete. Jeho hebkost dodá vašemu interiéru teplo a hravě rozcuchaný vzhled vás potěší a vyvolá dobrou náladu.

Budete potřebovat

  • polystyrenový kruh
  • krejčovský metr
  • nůžky
  • kožešinovou látku
  • tavnou pistoli
  • stuhu

Postup:

1. Krejčovským metrem odměřte tloušťku a obvod polystyrenového kruhu.

2. Z látky vystřihněte obdélník: kratší strana je tloušťka kruhu, delší strana je jeho délka. Tavnou pistolí pak na rub látky postupně nanášejte lepidlo.

3. Látku ihned přilepte na kruh, měla by pěkně přilnout po celém obvodu. Lepidlo nanášejte na vícekrát.

4. Na závěr přes věnec převažte stuhu na zavěšení.

Tip:

Starý žebřík očistěte, vybruste dohladka a natřete bílou barvou zředěnou s vodou. Žebřík vám bude dobře sloužit k věšení oblečení v ložnici, ručníků v koupelně, nebo dekorací v obývacím pokoji. Kromě kožešinového věnce jej můžete ozdobit i světelnou řetězem z bavlněných kuliček.

 


Realizace, text a foto: Jana Ardanová

Další články

5 rad pro zimní zahradu

5 rad pro zimní zahradu

Krajina pod sněhem vypadá nejen romanticky, ale také může v zimě lépe odpočívat. Poslední dobou však více než se sněhem bojují zahrádkáři s holomrazy a suchem. Jak se v této situaci o zahradu správně starat?

Celý článek

Starodávné kynuté koláče

Starodávné kynuté koláče

Chcete umět péct skvělé koláče tak, jak to dokázaly hospodyňky už před více než sto lety? Pak s námi nahlédněte do receptů, podle kterých se to naučily, a vyzkoušejte, jak vám budou chutnat.

Celý článek

Dřevěné stolečky

Dřevěné stolečky

Vlastnoručně vyrobené stolečky vás budou těšit, a navíc budou i praktickou pomůckou v domácnosti. Vkusně jimi vyplníte prostor v obývacím pokoji nebo venku na terase.

Celý článek

Přečtěte si

Divočina na zahradě

Divočina na zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Čím víc kolem nás ubývá „divočiny“, tím více po ní toužíme. Přitom si romantiku bažiny, rašeliniště či vřesoviště můžeme užívat nejen v „chaloupce z mechu a kapradí“, ale i v roubence nad náspem okresní silnice.

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

www.floranazahrade.cz

Chcete si udělat radost novým wellness koutkem? Vhodný prostor zdaleka nemusíte vybírat jen v interiéru, privátní lázně se staly velkým tématem i pro zahradní architekty. Ať s klesajícími teplotami tíhnete spíš k otužování, nebo si naopak toužíte prohřát celé tělo, venkovní lázně se mohou stát oblíbeným cílem vašich procházek po zimní zahradě.