Měkoučký plyšový věnec

Tento netradiční plyšový věnec si určitě zamilujete. Jeho hebkost dodá vašemu interiéru teplo a hravě rozcuchaný vzhled vás potěší a vyvolá dobrou náladu.

Budete potřebovat

  • polystyrenový kruh
  • krejčovský metr
  • nůžky
  • kožešinovou látku
  • tavnou pistoli
  • stuhu

Postup:

1. Krejčovským metrem odměřte tloušťku a obvod polystyrenového kruhu.

2. Z látky vystřihněte obdélník: kratší strana je tloušťka kruhu, delší strana je jeho délka. Tavnou pistolí pak na rub látky postupně nanášejte lepidlo.

3. Látku ihned přilepte na kruh, měla by pěkně přilnout po celém obvodu. Lepidlo nanášejte na vícekrát.

4. Na závěr přes věnec převažte stuhu na zavěšení.

Tip:

Starý žebřík očistěte, vybruste dohladka a natřete bílou barvou zředěnou s vodou. Žebřík vám bude dobře sloužit k věšení oblečení v ložnici, ručníků v koupelně, nebo dekorací v obývacím pokoji. Kromě kožešinového věnce jej můžete ozdobit i světelnou řetězem z bavlněných kuliček.

 


Realizace, text a foto: Jana Ardanová

Další články

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Originální kytičkové náušnice

Originální kytičkové náušnice

Vytvořte si originální háčkovaný šperk. Uháčkovat kytičku zvládne i úplný začátečník a proměnit ji v náušnici, je otázkou chvilky. Radost pak může dělat vám nebo vašim blízkým.

Celý článek

Tajemství rajské chuti

Tajemství rajské chuti

Rajčata jsou zdravá a výborně chutnají – zvláště ta z vlastní zahrady. Přečtěte si, jak je správně pěstovat, abyste z jediné rostliny sklidili celý košík plodů.

Celý článek