Měkoučký plyšový věnec

Tento netradiční plyšový věnec si určitě zamilujete. Jeho hebkost dodá vašemu interiéru teplo a hravě rozcuchaný vzhled vás potěší a vyvolá dobrou náladu.

Budete potřebovat

  • polystyrenový kruh
  • krejčovský metr
  • nůžky
  • kožešinovou látku
  • tavnou pistoli
  • stuhu

Postup:

1. Krejčovským metrem odměřte tloušťku a obvod polystyrenového kruhu.

2. Z látky vystřihněte obdélník: kratší strana je tloušťka kruhu, delší strana je jeho délka. Tavnou pistolí pak na rub látky postupně nanášejte lepidlo.

3. Látku ihned přilepte na kruh, měla by pěkně přilnout po celém obvodu. Lepidlo nanášejte na vícekrát.

4. Na závěr přes věnec převažte stuhu na zavěšení.

Tip:

Starý žebřík očistěte, vybruste dohladka a natřete bílou barvou zředěnou s vodou. Žebřík vám bude dobře sloužit k věšení oblečení v ložnici, ručníků v koupelně, nebo dekorací v obývacím pokoji. Kromě kožešinového věnce jej můžete ozdobit i světelnou řetězem z bavlněných kuliček.

 


Realizace, text a foto: Jana Ardanová

Další články

Léto s bylinkami

Léto s bylinkami

Milujte bylinky? Dejte jim na zahradě větší prostor – získáte tak nejen bohatou sklizeň aromatických a léčivých rostlin, zároveň si také vytvoříte zákoutí plné vůně a pohody.

Celý článek

Mokré filcování

Mokré filcování

Filcování neboli plstění, je proces, během kterého vzniká z vlny pevná homogenní struktura. Vlněná vlákna se spojí a vytvoří materiál, který je tvarově stabilní a zároveň si ponechává vlastnosti vlny.

Celý článek

Domácí višňový sirup

Domácí višňový sirup

Udělejte si ho snadno a rychle z úrody domácích višní. Je výborný k přípravě osvěžující višňové limonády nebo na ochucení zmrzlinových dezertů.

Celý článek

Majestátní maják

Majestátní maják

Vyrobte si spolu s dětmi krásný maják. Můžou si s ním pak vyzdobit pokojíček nebo zahradní chatičku. Díky LED svíčce jim bude maják opravdu za nocí svítit na cestu.

Celý článek

Přečtěte si

Okenní šambrány

Okenní šambrány

www.chatar-chalupar.cz

Okenní šambrány, orámování okenních otvorů, najdeme snad na každém domě – vyjma těch moderních. Jde o profilované a různě zdobené rámování, zpravidla štukové, někdy i jen malované.