foto: Shutterstock

Vánoční kráska poinsettie

Vytvořte si doma sváteční náladu s poinsettií neboli vánoční hvězdou. Můžete si ji koupit nejen v klasické červené barvě, ale také v jemných odstínech růžové, bílé a světle zelené.

V severském stylu
Bílé květy poinsettie působí v tomto aranžmá moderně, a přitom jemně. Na jeho vytvoření potřebujete skleněnou misku a dvě širší světle modré svíce. Vnitřek misky vyplňte mechem a zeminou a dekoraci doplňte mini poinsettiemi a sukulenty, které dovnitř zasadíte. nakonec aranžmá dozdobte sušenými květinami a okrasnými travinami.

 

Romantická dekorace
Poinsettie v růžových a lososových tónech působí něžně a romanticky. V tradičním věnci je můžete doplnit například lesklými vánočními ozdobami a sušenými travinami.

foto: Shutterstock

 

Věnec s jablíčky
Nádherný věnec na dveře je vytvořený z větví cypřiše a borovice, doplněný tmavě rudou poinsettií a červenými jablíčky.
Tip: Řezané květy vánoční hvězdy vydrží déle, když stonky ihned po uříznutí nejprve na několik sekund ponoříte do horké vody o teplotě asi 60 °C, a poté je dáte do květinových ampulek naplněných studenou vodou.

foto: Shutterstock

 

Nazdobený stůl
Řezané vánoční hvězdy v ozdobných skleničkách tvoří neokázalou a zároveň nápadnou dekoraci stolu. Tip: Řezané vánoční hvězdy vydrží čerstvé až dva týdny, pokud stonky po uříznutí nejprve na několik sekund ponoříte do horké vody o teplotě asi 60 °C, a poté je ihned ponoříte do studené vody, aby se zabránilo vytékání mízy.

foto: Shutterstock

 

Vánoční kokedama
Mechové koule s vánočními hvězdami si můžete koupit nebo vytvořit. Krásně v nich vypadají květy v klasické červené barvě, letos jsou ale módním trendem jemné odstíny lososově růžové.

foto: Shutterstock

 


Miska s poinsettií

Sváteční dekoraci s vánoční hvězdou si můžete postavit do středu stolu nebo třeba na komodu. Díky kombinaci živých květů s lesklými ozdobami působí zároveň něžně i luxusně.

foto: Shutterstock

Budete potřebovat

  • květy poinsettie
  • vhodnou nádobu
  • zelenou aranžovací hmotu
  • nůž
  • vánoční ozdoby
  • jedlové nebo smrkové větve
  • drátek nebo tavnou pistoli

 

 

postup

 

 

foto: Shutterstock

1 Zelenou aranžovací hmotu si nožem upravte podle tvaru aranžovací nádoby tak, aby ji celou vyplňovala a asi o 1 cm přesahovala nad její okraj. Pak ji položte do nádoby s vodou a nechte pomalu samovolně nasáknout. Mokrou ji vložte do misky a můžete začít aranžovat,

 

 

foto: Shutterstock

2 Květy poinsettie zapichujte do středu aranžmá, jehličnaté větvičky po obvodu misky.

 

 

foto: Shutterstock

3 Dekoraci doplňte vánočními ozdobami. Zafixujte je drátkem nebo tavnou pistolí.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Bylinky pro zdravé klouby

Bylinky pro zdravé klouby

Trápí vás problémy s klouby? Než začnete hledat vhodné bylinky, které vám mohou pomoci, je třeba znát příčinu potíží. Jiné se hodí k léčbě podvrtnutého kotníku a jiné zpomalí degeneraci kloubů.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Tajemství rajské chuti

Tajemství rajské chuti

Rajčata jsou zdravá a výborně chutnají – zvláště ta z vlastní zahrady. Přečtěte si, jak je správně pěstovat, abyste z jediné rostliny sklidili celý košík plodů.

Celý článek