Mechová koule s poinsettií

Mechová koule ozdobená výrazným květem poinsettie působí velice efektně, a přitom je výroba této dekorace docela jednoduchá. Pusťte se do toho podle našeho návodu.

Budete potřebovat

  • květ poinsettie
  • zelený mech
  • balicí papír
  • floristickou ampuli
  • vázací drát
  • nůžky

 

postup

 

 

 

1 Balicí papír rukama zmačkejte a vytvarujte do podoby koule. Mezi záhyby papíru vložte floristickou ampuli na květy.

 

 

 

2 Nyní celou kouli zpevněte důkladným omotáním vázacím drátem. Motejte metodou cik-cak ve všech směrech.

 

 

 

3 Když je koule dostatečně zpevněná, postupně na ni s pomocí drátu připevněte kusy mechu. Jednoduše tak pokryjte celou kouli, v místě otvoru ampule nechte v mechu skulinu.

 

 

4 Nakonec už zbývá jen nalít do ampule vodu a vložit květ poinsettie. Kouli umístěte například do skleněné číše nebo misky. Vodu pravidelně dolévejte.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Aranžmá s tulipány

Aranžmá s tulipány

Milujete tulipány? Vytvořte si z nich jarní dekoraci na stůl a užijte si jejich krásy do sytosti. Můžete je také krásně zkombinovat s pastelově růžovými karafiáty.

Celý článek

Jarní květinové dekorace

Jarní květinové dekorace

Nejkrásnější dekorací do bytu, na balkón či do zahrady jsou živé květy. Na jaře je všude k dostání spousta cibulovin a dalších květů. Jak si je doma zasadit, aby jejich krása vynikla?

Celý článek

Šibori – šitá batika

Šibori – šitá batika

Naučte se s námi klasickou techniku šibori a vytvořte si krásný batikovaný šátek s geometrickým vzorem. S naším návodem krok za krokem to hravě zvládnete.

Celý článek

Přečtěte si

Dřevěné schodiště

Dřevěné schodiště

www.chatar-chalupar.cz

Dřevo je pro konstrukci schodů materiálem veskrze tradičním, který má i v současnosti stále co nabídnout. Velké oblibě se těší především v chalupách, venkovských domech a dřevostavbách.