Ušijte si pizzu!

Máte doma malé kuchaře či kuchařinky? Vytvořte si spolu s nimi pokrmy, které se nezkazí a zůstanou stále čerstvé a k nakousnutí. Co třeba pravou domácí pizzu? Pusťte se do toho s námi.

Budete potřebovat

  • barevný filc
  • tužku a pravítko
  • nůžky
  • jehlu a nit
  • lepidlo na textil
  • duté vlákno

 

 

Postup

 

 

1 Na béžový filc si nakreslete dva stejně velké kruhy a vystřihněte je. Pak je rozstřihněte na čtvrtiny. Každý díl nejprve sešijte na rovných stranách a čtvrtkruh prošijte kus od okraje. Kulatý okraj lehce vyplňte dutým vláknem, aby byl zvednutý, a poté celý čtvrtkruh sešijte na okraji. Z červeného filcu si vystřihněte tvar kečupové vrstvy a kolečka rajčat, ze žlutého kousky sýra.

 

 

 

 

2 Kolečka rajčat dotvořte podle obrázku kousky vystřiženými z bílého a žlutého filcu. Přišijte je nebo přilepte lepidlem na textil.

 

 

 

3 Vyrobte si další kousky oblohy – například krevety z bílého a oranžového filcu, lístky bazalky ze zeleného nebo kousky oliv z černého filcu.

 

 

 

4 Nyní už si můžete pizzu spolu s dětmi podle své fantazie dotvořit a „ochutit“. Základní kousky složte k sobě do kruhu.

 

 

 

5 Poklaďte je kečupovou vrstvou, sýrem, kolečky rajčat…

 

 

 

6 … krevetami, olivami a bazalkou či dalšími ingrediencemi, které jste si z filcu vytvořili.

 

 

 

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Designové květináče s pruhy

Designové květináče s pruhy

Ze starších misek a květináčů si můžete vytvořit designové stojany na květiny a ozdobit si s nimi třeba stůl na terase či v zahradě. Je to snadné a rychle hotové. Postupujte podle našeho návodu.

Celý článek

Originální květinový stojan

Originální květinový stojan

Vejde se na balkon či terasu, ale může dělat parádu i na zápraží či v zahradě. Navíc na něj zužitkujete i staré nepoužívané štafle. Květinový stojan si snadno vyrobíte, přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Korálkový závěs na květiny

Korálkový závěs na květiny

Staré nepoužívané síto po babičce může ještě sloužit jako parádní závěs na kvetoucí převislé květiny. Podívejte se, jak na to, a pusťte se do proměny spolu s námi!

Celý článek